DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Ekosynod nie da ucierpieć planecie. „Nie” dla plastiku, hektary nowych lasów

Ekosynod nie da ucierpieć planecie. „Nie” dla plastiku, hektary nowych lasów
Fot. Pixabay

Uczestnicy synodu dla Amazonii posadzą w tym regionie świata 50 hektarów lasu. W tym celu zostaną wykupione tytuły w firmach zajmujących się zalesianiem wykarczowanych regionów puszczy. Poinformował o tym kardynał Lorenzo Baldisseri podkreślając, że w ten sposób synodalne spotkanie odbędzie się bez obciążania klimatu.

 

Sekretarz generalny synodu wskazał, że wyliczono, iż w związku z obradami do atmosfery zostanie wyemitowanych ponad 572 tysiące kilogramów dwutlenku węgla (438.373 kg na loty samolotem i 134.435 kg w związku z innymi działaniami) wygenerowanych przez zużycie energii, wody, podróże uczestników, przygotowanie materiałów promocyjnych i wytworzenie śmieci. Stąd też właśnie decyzja, by zbilansować emisję dwutlenku węgla przez zasadzenie nowych drzew.

Cały synod odbywać się będzie zresztą pod znakiem ekologii. Widocznym przejawem tego jest zupełna rezygnacja z plastiku na rzecz materiałów biodegradowalnych. Wytworzone z nich są kubki na kawę czy długopisy. Teczki na dokumenty ojców synodalnych wykonane zostały z juty, a wszystkie dokumenty drukowane są na ekologicznym papierze powstałym z wykorzystania makulatury. – W ten sposób chcemy nie tylko dyskutować o ekologii integralnej, ale i przez konkretne gesty promować działania ekologiczne – wskazuje kard. Baldisseri.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2019-10-08 00:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

uczestnicy synodu nie posadzili żadnego drzewa, a jedynie kupili akcje firm ,, co to dbają o sadzenie,,:D, hektar pięćdziesięcioletniego lasu wchłania 20 000 kg co2 rocznie
7 dni temu / szpulas11
 
Pierwszym naczelnym zadaniem Kościoła Katolickiego jest troska o zbawienie dusz!!!
7 dni temu / Czytelniczka
 
To, że głupota ogarnia świat, to jeszcze jest do przełknięcia. Ale fakt, że głupota wkroczyła do Watykanu jest dla mnie porażający i nie umiem sobie z nim poradzić.
8 dni temu / Ekolog
 
Agenda 2030
8 dni temu / tyle w temacie
 
Synod w randze happeningu...
8 dni temu / sp
 
I tym sposobem eko-bożek będzie zadowolony i może się zlituje i nie podkręci temperatury na ziemi. Tylko musimy mu składać coraz więcej ofiar, a najlepiej z dzieci nienarodzonych... Zajmowałem się ochroną środowiska zanim to stało się modne. Popełniłem nawet takie Studium Ochrony Środowiska specjalność Ochrona powietrza przed zanieczyszczeniami, które ukończyłem z oceną celującą. Stąd wiem że możliwe jest czyste spalanie węgla, wtedy już 1992 istniały skuteczne metody unieszkodliwiania gazów odlotowych, Tak jak nam i zwierzętom do życia potrzebny jest tlen tak wszystkim roślinom potrzebny jest CO2. Tak to Stwórca mądrze wymyślił a diabeł sypie piasek w ten cudowny mechanizm mówiąc że CO2 to wróg. Nikt jakoś nie zająknie się o tonach odpadów radioaktywnych które jeszcze przez tysiące lat będą zagrażać planecie, nikt nie przelicza ile np samochód elektryczny jeżdżący po Francji czy Niemczech, wytwarza odpadów radioaktywnych na 100 km
8 dni temu / IzajaszGB
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.