DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Eko-rebelia w Londynie. Ekstremiści chcą zmusić wszystkich Brytyjczyków do weganizmu

Eko-rebelia w Londynie. Ekstremiści chcą zmusić wszystkich Brytyjczyków do weganizmu
Fot. ZUMA Press / Forum

W nieczynnym budynku biurowym na terenie centrum Newcastle kilkaset osób przygotowywało „rewolucję ludową”. To weganie, planujący falę protestów – „bezpośrednich działań”, które rozpoczęły się w poniedziałek w Londynie i zakończą, według planów inicjatorów, zmuszeniem rządu do… zakazania jedzenia mięsa, ryb i produktów mlecznych.

 

Animal Rebellion – bo tak nazywa się grupa – zamierza w ciągu najbliższych dwóch tygodni unieruchomić część stolicy Wielkiej Brytanii, doprowadzając do zamknięcia ministerstwa środowiska, zakłócając działalność głównych firm spożywczych oraz największych rynków mięsa i ryb w Londynie. Lewicowi radykałowie liczą się z aresztowaniami. Są jednak ponoć zdeterminowani, by doprowadzić do… obowiązkowego weganizmu. W najbliższych dniach mają wyprowadzić tysiące sympatyków na ulice, potencjalnie powodując poważne zakłócenia w zaopatrzeniu żywnościowym mieszkańców.

 

To część szerszej fali eko-protestów zorganizowanych przez Extinction Rebellion, która w miniony czwartek przewodniczyła nieudanej próbie wykorzystania wozu strażackiego do spryskania budynku ministerstwa finansów sztuczną krwią.

 

Działacze twierdzą, że blisko 20 tysięcy osób podejmie akcje blokowania lotniska London City i zamknięcia dróg w Westminster, by zaprotestować przeciwko „bezczynności rządu” w sprawie „zmian klimatu”. Około 4,4 tysiąca wolontariuszy jest gotowych dać się osadzić w areszcie. Połowa z nich godzi się nawet by pójść do więzienia na dłużej.

 

Animal Rebellion to ekstremistyczna frakcja ER. Chce zakazać wszelkiej hodowli zwierząt i rybołówstwa. Radykalny odłam planuje również „zająć” zarówno targi Smithfield, jak i Billingsgate – z których wiele londyńskich restauracji, w tym serwujących dania na wynos – pozyskuje mięso i ryby.

 

Blokada jest planowana nie tylko wobec siedziby głównej Departamentu Środowiska, Żywności i Spraw Wsi (Defra), ale także w stosunku do nieokreślonych obiektów należących do dwóch największych brytyjskich firm mięsnych – Cargill i JBS. Mówi się, że do kolejnych celów należą miejskie urzędy Red Tractor (system ubezpieczeń gospodarstw i żywności), ponieważ certyfikują brytyjskie produkty mięsne jako pozyskiwane „w zrównoważony sposób”.

 

Przeprowadzenie w kwietniu ostatniej „rebelii” kosztowało policję miejską 16 milionów funtów. Opanowanie strajków i paraliż ulic okazał się kosztowniejszy aniżeli katastrofa w Grenfell Tower oraz atak terrorystyczny na London Bridge łącznie.

 

Mając to na uwadze, podczas piątkowego spotkania w Newcastle, aktywiści zostali przeszkoleni w zakresie maksymalizacji zakłóceń dla policji i społeczeństwa, przy jednoczesnym uniknięciu najpoważniejszych sankcji karnych.

 

Instruowano ich m.in., że za blokadę autostrady mogą trafić na 24 godziny do aresztu, a kilka miesięcy później mogą mieć rozprawę w sądzie. Zwykle dostaje się za takie czyny kilkaset funtów grzywny plus pewne ograniczenia dotyczące miejsc, do których można chodzić.

Popijając herbatę (oczywiście z mlekiem sojowym lub migdałowym), wegańscy aktywiści w Newcastle słuchali długiej prezentacji Jane Tredgett na temat „pilnej” potrzeby rządowych zakazów hodowli zwierząt i rybołówstwa.

 

Kulminacją była „minuta ciszy” dla krowy o imieniu „Hero”, która trafiła na pierwsze strony gazet w zeszłym roku po ucieczce z polskiej rzeźni.

 

Następnie przeprowadzili serię ćwiczeń polegających na odgrywaniu ról, by nauczyć się „bezpośrednich działań bez przemocy”. Poradzono im, aby odpowiedzieli na każde pytanie funkcjonariusza policji, odmawiając jednak komentarza. W przypadku próby aresztowania zaleca się zwiotczenie całego ciała, co znacznie utrudnia pracę policjanta.

 

Tredgett, która twierdzi, że zgłosiła swą gotowość do aresztowania, również wezwała zwolenników do złożenia deklaracji online, iż są „obrońcami sumienia”, co ma oznaczać, że protesty to nie zabawa.

 

Jednym z głównych przekonań członków Animal Rebellion jest to, że mięso oraz produkty rybne zostawiają większy ślad węglowy niż warzywa. Twierdzą, że około 7 kilogramów dwutlenku węgla jest emitowane podczas produkcji codziennego jedzenia dla osoby na diecie bogatej w mięso, podczas gdy w przypadku wegetarianina jest to 4 kg, a weganina – 3 kg. Zatem weganizm to rzekomo jedyny sposób zapobiegania katastrofie ekologicznej.

 

Przekonanie to – energicznie kwestionowane między innymi przez National Farmers’ Union – nabrało rozpędu na przykład na Uniwersytecie Cambridge, który usunął wołowinę i jagnięcinę z menu w 2016 roku.

 

Animal Rebellion porównuje swoje wysiłki na rzecz zakazu produkcji i jedzenia mięsa, ryb i produktów mlecznych z XIX-wieczną kampanią przeciwko niewolnictwu. Lewicowi aktywiści mówią, że podążają śladami wytyczonymi przez długą listę ludzi, w tym Martina Luthera Kinga i Mahatmę Gandhiego.

 

„Deklarujemy bunt przeciwko rządowi, hodowli zwierząt i rybołówstwu”; „nie jesteśmy tu po to, by tylko przeszkadzać (…), ale ze względu na całe życie, branże te muszą się zamknąć”.

Grupę wspiera wiele zamożnych organizacji charytatywnych na całym świecie i celebryci, a także politycy, głównie związani z filozofią tzw. głębokiej ekologii..

 

Za postulatem ochrony zwierząt i planety kryje się coś więcej, a mianowicie całkowite przemodelowanie obecnego systemu stanowienia władzy. Rebelianci postulują, by w miejsce parlamentu wprowadzić „zgromadzenia obywatelskie” osób wybranych losowo. To one zajmowałyby się uchwalaniem ustaw i podejmowaniem najważniejszych decyzji dotyczących polityki ochrony środowiska. Jednym z najczęściej powtarzanych haseł Animal Rebellion jest: „Zabij kapitalizm, a nie zwierzęta”.

 

Grupa Animal Rebellion powstała w czerwcu, kiedy przedstawiciele 20 grup praw zwierząt – w tym The Vegan Society, PETA i wegańskiej organizacji charytatywnej Viva! – spotkali się, by omówić kampanię „nieposłuszeństwa obywatelskiego”, która zmusiłaby rząd do „zakończenia przemysłu hodowli zwierząt i rybołówstwa oraz przyspieszyła przejście na zrównoważony i oparty na roślinach system żywnościowy”.

 

Spotkanie nie było całkowicie serdeczne. Niektóre organizacje narzekały na „ekstremizm organizatorów”. Wśród nich był Animal Interfaith Alliance (AIA), koalicja religijnych grup praw zwierząt, których dyrektor wykonawczy Barbara Gardner jest również powiernikiem RSPCA.

W ramach akcji protestacyjnej ponad 100 członków podgrupy Extinction Rebellion zorganizowało obóz na historycznym londyńskim targu mięsnym Smithfield we wczesnych godzinach porannych w poniedziałek, blokując wjazd samochodów dostawczych i pozbawiając zarobku dostawców żywności.

 

Wegetarianizm i weganizm są zalecane i promowane przez oenzetowskie agendy, propagujące zrównoważony rozwój i dekarbonizację gospodarki pod pretekstem walki z globalnym ociepleniem. Człowiek jednak – jak ocenia jeden z czołowych badaczy ds. zmian klimatycznych, prof. Richard Lindzen, jeden z autorów pierwszych raportów IPCC w tej kwestii – ma znikomy, prawie żaden wpływ na tak skomplikowany system, jakim jest klimat.

 

 

Źródła: dailymail.co.uk, cityam.com.

AS

 

 

 

 

 


DATA: 2019-10-08 19:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Super! Oby rebelia dotarła jak najszybciej do Polski. W końcu jak prawdziwi Chrześcijanie zaczniemy odżywiać się tym co dla człowieka najlepsze - tym co było w raju, roślinami, a przede wszystkim owocami. To jest nasz pokarm. Popieram!
9 miesięcy temu / GokuSan
 
Ciekawe czym będą karmić swoje psy i koty...
10 miesięcy temu / abcd
 
feminizujące działanie estrogenów w sojowych rarytasach nie jest tajemnicą , pytam tylko jeżeli jest ciężki uraz , złamania , poparzenia np. u ofiary pożaru czy może one liczyć tylko na kiełki i listek sałaty czy może na nabiał i jajka , zapytajmy samych zainteresowanych
10 miesięcy temu / a pytam was
 
Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać po tym co przeczytałem :
10 miesięcy temu / Marcin
 
@moderator jest komentarz,cofam moje trzy ostatnie wpisy,przepraszam.
10 miesięcy temu / i.m.w.
 
Niech jedzą trawę - krowy ją chwalą, że smaczna.
10 miesięcy temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.