DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Egzorcyści odpowiadają generałowi jezuitów: realne istnienie diabła to prawda wiary

Egzorcyści odpowiadają generałowi jezuitów: realne istnienie diabła to prawda wiary
Zdjęcie ilustracyjne. fot. Amiran White/ZUMA Press/FORUM

Rzeczywiste istnienie diabła jako bytu osobowego, który myśli i działa, i który dokonał wyboru, buntując się przeciw Bogu, jest prawdą wiary, która od zawsze należała do doktryny chrześcijańskiej – przypomina Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów.

 

To odpowiedź na skandaliczne słowa generała Towarzystwa Jezusowego ks. Arturo Sosy, który zaprzeczył, jakoby istniało osobowe zło. Stwierdził, że szatana to „rzeczywistość symboliczna”.

 

W wydanej wczoraj deklaracji egzorcyści przypominają o realnym istnienia diabła, które kwestionował ks. Arturo Sosa, cytowany przez liczne media.

 

Odwołując się do magisterium Soboru Laterańskiego IV, a także nauczania Pawła VI i Papieża Franciszka, egzorcyści przypominają, że Kościół opierając się na Piśmie Świętym i Tradycji Apostolskiej oficjalnie naucza, że demon jest stworzeniem i bytem osobowym, przestrzegając przed tymi, którzy uważają go jedynie za symbol.

 

Tytułem przykładu Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów cytuje jednoznaczne słowa Franciszka o diable z adhortacji "Gaudete et exultate": „Nie myślmy, jakoby był to jakiś mit, wyobrażenie, symbol, postać czy pojęcie. Takie oszustwo prowadzi nas do osłabienia czujności, do braku troski o siebie i do bycia bardziej narażonymi”.

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2019-08-24 08:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szatan istnieje i oko istnieje.Niech Bóg ma w opiece tych co mówią inaczej.
ponad 1 rok temu / Barbara
 
Wszędzie pożary !!! Katedra spłonęła w Paryżu !!! o czym to świadczy??? i jeszcze tyle osób na Giewoncie !!! ludzie obudźcie się !!! idzie po was...
ponad 1 rok temu / ja
 
Coś ostatnio dziwnego się dzieje - tu Jezuita błądzi, tam Dominikanin bzdury opowiada ... Strach iść do konfesjonału ...
ponad 1 rok temu / Janusz
 
Mogę coś o tym powiedzieć ale tylko dla osób głębokiej wiary i bojaźni Bożej. Taką osobą jest w mojej skromnej ocenie ksiądz Dominik. Jedno jest pewne -miejmy się wszyscy na baczności i nie igrajmy ze złem osobowym. Pozdrawiam wszystkich
ponad 1 rok temu / Grisza
 
Ryba psuje się od głowy. Na szczęście generał jej nie ma lub ma zamiast mózgu pustki. Spotkałem w życiu "kilku" jezuitów.....z pewnością w zakonie coś jest nie tak , pewnie ten nie osobowy wg. generała mocno w zakonie miesza. Na szczęście większość jezuitów , przynajmniej tych polskich, to ludzie o których nie powinno się mówić , pisać, negatywnie.
ponad 1 rok temu / mario
 
Kilka dni temu tenżże sam generał publicznie stwierdził, że żadne państwo nie ma prawa odmówić prawa pobytu migrantom. Kolejny raz ptwierdza się, że cofnięcie kasaty jezuitów było decyzją hmm .. nieprzemyslana.
ponad 1 rok temu / ~peter
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.