DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Egipt: żadnego chrześcijanina w reprezentacji piłki nożnej

Egipt: żadnego chrześcijanina w reprezentacji piłki nożnej

W trwającym do 19 lipca turnieju o mistrzostwo Afryki w piłce nożnej - 32. Pucharze Narodów Afryki w składzie egipskiej drużyny narodowej nie było żadnego chrześcijanina, co jest widoczną dyskryminacją społeczną wyznawców Chrystusa w kraju nad Nilem. Zwróciła na to uwagę wiedeńska sekcja międzynarodowej organizacji badającej prześladowania chrześcijan „Open Doors” - „Otwarte Drzwi”. 

 

Zaznaczono, że czołowi działacze w głównych egipskich klubach piłkarskich są „fanatykami”, więc w zespołach tych nie ma chrześcijan. Tylko w klubach niższych lig są zawodnicy chrześcijańscy.

 

„Ta sytuacja pokazuje, jak bardzo egipskie społeczeństwo nadal jest naznaczone dyskryminacją chrześcijan. Dyskryminacja jest częścią kultury. Chrześcijanie są zbyt często uważani za fałszywych Egipcjan i niewiernych. W związku z tym chrześcijanie mają niewielkie szanse na kierownicze stanowiska w wojsku lub policji. Jest może niewielka liczba policjantów, ale w kategoriach procentowych chrześcijanie są wyraźnie reprezentowani poniżej swoich możliwości" - zauważa „Open Doors”.

 

Organizacja zwraca uwagę, że duże nadzieje są wiązane z prezydentem Abd-el-Fattaha al-Sisim, który już wiele zmienił w dyskursie o chrześcijanach, ale nie doprowadził do zaniku ich dyskryminacji w życiu codziennym. Nadal prześladowania są na dramatycznie wysokim poziomie. Chrześcijanie, zwłaszcza kobiety, są nękani i dyskryminowani, zarówno w pracy, jak i w oczach opinii publicznej.

Nawróceni na chrześcijaństwo byli muzułmanie nie mogą otwarcie manifestować swoich przekonań i są pod ogromną presją nakłaniani do powrotu do islamu. Oficjalne uznanie zmiany wiary w dowodzie osobistym, który jest stale używanym dokumentem w Egipcie, jest opóźniane. W odwrotnym przypadku, gdy ktoś przechodzi z chrześcijaństwa na islam, rejestracja odbywa się w możliwie najkrótszym czasie.

 

Reprezentacja Egiptu została wyeliminowana z Pucharu Narodów przez drużynę z RPA w 1/8 finału.

 

 

KAI

pt


DATA: 2019-07-13 06:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

trooper - właśnie nie wiemy czy słabo a wygląda na to że nie można się wykazać bedąc chrześcijaninem - to jest sedno artukułu. Natomiast chrzescijanin powinien bojkotować tych...
8 miesięcy temu / Jot
 
Widocznie chrześcijanie za słabo grają w piłkę, że ich nie biorą do reprezentacji. O tym powinny decydować umiejętności, a nie wiara. A w reprezentacji Polski nie gra ani jeden żyd czy muzułmanin.
8 miesięcy temu / trooper
 
I z ich punktu widzenia, jest to bardzo słuszne. Ostatnią rzeczą którą powinni robić katolicy, którzy sami przecież nie tolerują nikogo bo wyznają jedyną prawdziwą wiarę, to narzekać na brak tolerancji. Gdyby w jakiś cudowny sposób katolicy byliby w Polsce w większości to mielibyśmy tolerować mniejszości, a co za tym idzie tolerować zło? Jeszcze czego.
8 miesięcy temu / Robert
 
"Egipt: żadnego chrześcijanina w reprezentacji piłki nożnej" - to bardzo dobrze - tak samo powinniśmy robić. Oddzielać ziarno od plew.
8 miesięcy temu / Jot
 
Do bvr: Antoine Griezmann i Olivier Giroud to katolicy.
8 miesięcy temu / Peter
 
A we francuskiej reprezentacji jest jakiś chrześcijanin?
8 miesięcy temu / bvr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.