DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Efekt „Nieplanowanego”? 7 tys. kobiet zrezygnowało z aborcji

Efekt „Nieplanowanego”? 7 tys. kobiet zrezygnowało z aborcji
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (StockSnap)

Podczas meksykańskich projekcji filmu „Nieplanowane” wyświetlano numer telefonu zaufania. Mogły dzwonić na niego matki rozważające dokonanie aborcji. W ten sposób udało się pomóc blisko 7 tys. kobiet w trudnej sytuacji, a więc najprawdopodobniej uratowano bardzo wielu ludzi.

 

Film promował Eduardo Verástegui – znany meksykański autor i reżyser, który nie wstydzi się swojej wiary. Podróż po 32 stanach kraju zakończył 30 grudnia, a serwis Aleteia zauważa, że trasa promująca film o historii Abby Johnson „przemieniła się w narodowy ruch w obronie życia”.

 

Verástegui występował przed meksykańskimi projekcjami „Nieplanowanego”. Aktor opowiadał widzom czym jest bycie pro-life. Zauważył, że obrona życia dotyczy zarówno ochrony nienarodzonych zagrożonych aborcją, jak i pomoc dzieciom ulicy, ofiarom gwałtów, uzależnionym, samotnym matkom, starszym oraz odwiedzanie w więzieniach niesłusznie skazanych, słowem: bycie „głosem tych, co nie mają głosu, zaczynając od tych najmniejszych, mieszkających w łonie swoich mam, którym grozi aborcja”.

 

Aktor cytowany przez portal Aleteia zauważał także, że gdyby kobiety miały szklane brzuchy, to nie chciałyby dokonywać aborcji, gdyż w środku swojego ciała widziałyby cud.

 

Trasa promująca film „Nieplanowane” zaowocowała jeszcze jednym, niezwykle pozytywnym zjawiskiem. Z wyświetlanego w trakcie projekcji obrazu numeru zaufania skorzystały tysiące osób. Najświeższe informacje wskazują, że w ten sposób udało się pomóc blisko 7 tys. kobietom w nieplanowanej ciąży. Niewykluczone, że gdyby nie ów telefon, część z nich zdecydowałaby się na zabicie swojego dziecka.

 

Aktor i reżyser Eduardo Verástegui sugerował odpowiedzialnym za ów telefon robienie wszystkiego, aby „żadna prośba o pomoc nie została bez odpowiedzi” – czytamy na pl.aleteia.org. Jego zdaniem liczne prośby o rezygnację z aborcji udowadniają, że większość obywateli Meksyku jest pro-life.

 

Warto odnotować, że trasa promująca „Nieplanowane” zjednoczyła artystów, polityków oraz etyków, zaś Verástegui otrzymywał wsparcie od lokalnych polityków, ludzi nauki, biznesu, wojskowych oraz biskupów i pastorów. Ponadto „16 prawodawców i urzędników państwowych zostało ambasadorami filmu. Dzięki temu będą walczyli o prawną ochronę życia w Meksyku” – podaje Alateia. Aktor nie ukrywa, że nie można na tym poprzestać i konieczne są zmiany prawne wspierające kobiety w trudnym położeniu, tak, aby aborcja nie jawiła im się jako jedyne wyjście. Należy ponadto zadbać o kobiety i dzieci już po porodzie.

 

Niestety meksykańskie przepisy zezwalają na aborcję „na życzenie” do 12. tygodnia życia dziecka.

 

 

Źródło: pl.aleteia.org

MWł

 

 


DATA: 2020-01-24 08:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba stworzyć nowe hasło. Np antysemityzm dziecięcy
7 miesięcy temu / Kasia
 
...i się obudziłem.
7 miesięcy temu / Jacek Andrzej K
 
Małe zwycięstwo sumienia. Małe zwycięstwo cywilizacji życia. Małe zwycięstwo apostolstwa Ewangelii. Bogu dzięki.
7 miesięcy temu / ks. Wróbel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.