DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Efekt domina? Feministki chcą legalizacji aborcji w Irlandii Północnej, a pigułki dostarczają roboty

Efekt domina? Feministki chcą legalizacji aborcji w Irlandii Północnej, a pigułki dostarczają roboty
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Po referendum w Republice Irlandii pojawia się coraz więcej proaborcyjnych głosów z Irlandii Północnej. Mordowanie nienarodzonych dzieci w tej części Wielkiej Brytanii jest obecnie zakazane niemal w każdym przypadku.

 

Coraz większą presję proaborcyjni aktywiści z Irlandii Północnej wywierają na premier Theresę May. Kilka parlamentarzystek z Partii Konserwatywnej, przy wsparciu członków Partii Pracy, wystosowało żądanie poparcia ich feministycznych postulatów (w tym dla głównego – „prawa” do aborcji).

 

Minister ds. Równouprawnienia Down Battler uważa, że „ta część Wielkiej Brytanii nie może pozostawać upośledzona, a kobietom należy się prawo do samodecydowania, a nie jeżdżenia do innych brytyjskich miast, by usuwać tam pospiesznie ciążę”.

 

Jednak w Irlandii Północnej, w odróżnieniu od sąsiedniej Republiki Irlandii, zwycięstwo zwolenników aborcji w ewentualnym referendum nie jest wcale oczywiste. Posiadająca większość w parlamencie Demokratyczna Partia Unionistyczna zdecydowanie odpiera coraz bardziej nachalne nacisku Londynu. Jej członkowie opowiadają się zdecydowanie za życiem i zapowiadają, że „nie poddadzą się naciskom ze strony Wielkiej Brytanii”.

 

Naciski zwolenników legalizacji aborcji nie docierają jedynie z Londynu czy – nowego w tym chórze – Dublina. W Belfaście i innych miastach Irlandii Północnej pigułki poronne dostarcza… robot! Prawo nie zostaje jednak łamane, bowiem centrum obsługi maszyny znajduje się w Holandii. Akcja została zorganizowana przy współpracy Kobiet na Falach, Kobiet w Sieci i organizacji ROSA.

 

 

Źródło: Sky News, „Rzeczpospolita”

ChS

 

  


DATA: 2018-06-01 10:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.