DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Edward Pentin: masoni mocno popierają „Dokument o ludzkim braterstwie” z Abu Zabi

Edward Pentin: masoni mocno popierają „Dokument o ludzkim braterstwie” z Abu Zabi
Edward Pentin, Fot. PCh24.pl

„Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia”, który w lutym 2019 r. podpisali w Abu Zabi papież Franciszek i wielki imam al-Azhar, cieszy się silnym poparciem masońskiego czasopisma – twierdzi znany katolicki dziennikarz i komentator Edward Pentin.

 

Watykanista Edward Pentin twierdzi, że dokument podpisany przez papieża Franciszka i wielkiego imama al-Azhara został bardzo dobrze przyjęty przez środowiska masonerii. Na potwierdzenie swych słów przytacza omówienie artykułu z „Nuovo Hiram” – kwartalnika masońskiej loży Wielkiego Wschodu we Włoszech.

 

Autor artykułu z „Nuovo Hiram”, Pierluigi Cascioli, określa „Dokument o ludzkim braterstwie” jako „nowatorski” i porównuje go do „powoli uwalniającego się leku”. Uważa też, że jest on „punktem zwrotnym dla nowej cywilizacji” i postuluje „wartości, które mogą zbudować lepszy świat”. Ceni sobie „szlachetne strony” dokumentu, które z uwagą powinny być czytane i rozpatrywane zarówno przez chrześcijan, katolików, muzułmanów i muzułmańskich sunnitów, ale także przez całą ludzkość.

 

Cascioli uważa, że zawarte w dokumencie wezwanie do braterstwa jest skierowane do wszystkich, „nawet pięciu miliardów ludzi, którzy nie podzielają jednej z (...) dwóch wiar”. Zastanawia się nad tym, czy potępienie dyskryminacji i nawoływanie do „wzajemnego szacunku” przełoży się także na „szacunek dla kobiet i mężczyzn, którzy mają skłonności homoseksualne i biseksualne”.

 

Zawarte w dokumencie zdanie o tym, że „Bóg (...) stworzył wszystkich ludzi równymi w prawach, obowiązkach i godności” posłużyło masońskiemu dziennikarzowi do krytyki „katolickiego arystokratyzmu”, która sprawia, że tacy katolicy są „odmienni od innych ludzi w rozumieniu bycia lepszymi od innych”. Sądzi on, że doktryna społeczna Kościoła powinna być „aktualizowana”, by sprostać egalitarnym, „nowatorskim wartościom” zawartym w dokumencie z Abu Zabi.

 

Zdaniem Cascioliego papież Franciszek i wielki imam przedstawiają „stanowiska awangardowe”, wybiegające daleko w przyszłość i choć trudno spodziewać się szybkich efektów, to „może to być otwarcie nowej ery”. Zdaniem dziennikarza „Nuovo Hiram” zbudowali oni „pas startowy” i teraz potrzebny jest „silny impuls”, który pozwoli „wystartować z niego do lepszego świata” ludzkiego braterstwa.

 

„Masoni, dla których braterstwo jest w centrum uwagi, nie będą mogli uniknąć dyskusji nad tym dokumentem” – uważa Cascioli i zastanawia się, czy będzie to też oznaczać dialog sunnitów i katolików z masonami.

 

Edward Pentin przypomina, że Kościół katolicki potępia przynależność do masonerii, której zasady nie są do pogodzenia z wiarą katolicką. Zwraca uwagę na opinię bp Athanasiusa Schneidera, że wyżej postawieni w hierarchii członkowie lóż masońskich czczą szatana.

 

 

Źródło: edwardpentin.co.uk

Jjf/WMa

 


DATA: 2020-05-17 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
41
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fulton Sheen się nie mylił, wszystko zależy od tego, czy spełnią się prośby Matki Bożej Fatimskiej, jak widać idziemy w innym kierunku, wszystko podlega warunkowości, jeśli ludzkość spełni oczekiwania orędzi Matki Bożej z Fatimy to i spełni się to co wypowiedział Fulton Sheen.
20 dni temu / Polonijny
 
Fulton Sheen tez sie mylil. Napisal, ze muzulmanie nawroca sie poniewaz corka Mahometa nazywala sie Fatima, a oni sami lubia Maryje. Tylko Ewangelia.
20 dni temu / @Polonijny
 
"Otwarcie nowej ery" czyli New Age to naczelny projekt masonerii, realizowany od dawna; nie dziwi że dokument z Abu Zabi to silny impuls dający nadzieję na przyśpieszenie masońskich pomysłów urządzanie świata.
20 dni temu / t
 
dzisiejszy list Episkopatu, na końcu listu sławetne słowo " w BRATERSTWIE i jedności" słowem posłuszeństwo we wszystkim, a Sługa Boży Fulton Sheen powiedział "błąd jest błędem, nawet jeśli wszyscy są w błędzie" niestety wygląda na to, że ten wielbłąd pod nazwą BRATERSTWO będzie nam towarzyszył jako garb pychy i upadku. Masońska Francja ze swoim "egalite, fraternite,...." zaciera ręce.
20 dni temu / Polonijny
 
Jednym z kamieni milowych dokumentu z Abu Zabi był Asyż 1986 za który nikt nigdy nie przeprosił Boga.
20 dni temu / Tom
 
Od "silnego impulsu" innego niz prawdziwe i szczere nawrocenie do Kosciola Katolickiego uchowaj nasz Boze od "braterstwa" innego niz w Jezusie Chrystusie zachowaj nas Boze.
20 dni temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.