DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Dżihadyści podbijają Mozambik. Jedyną alternatywą na przeżycie przejęcie islamu

Dżihadyści podbijają Mozambik. Jedyną alternatywą na przeżycie przejęcie islamu
Zdjęcie ilustracyjne. © Islamic State/Planet Pix via ZUMA Wire/FORUM

Mozambik, dawna kolonia portugalska na południowym Wschodzie Afryki, to od stuleci ostoja chrześcijaństwa i katolicyzmu w tej części Czarnego Lądu. Doskonale zdają sobie z tego sprawę dżihadyści, którzy z każdym tygodniem przenikają coraz głębiej do różnych warstw tego postkolonialnego społeczeństwa.

 

Fakt ten najlepiej zauważalny jest na północy kraju, w prowincji Cabo Delgado, gdzie dominują chrześcijanie. W prowincji, z której w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 100 tys. chrześcijan zmuszono do ucieczki, narasta strach i terror. Organizacja „Ahlu Sunnah Wal Jammeh”, luźno powiązana z somalijską organizacją terrorystyczną „Asz-Szabab”, chce wprowadzić w prowincji prawo szariatu.

 

Według Dyrekcji Generalnej ds. Prowadzonych Operacji Ochrony Ludności i Pomocy Humanitarnej (ECHO) setki wiosek przy granicy z Tanzanią zostały spalone lub całkowicie porzucone po tym, jak dżihadyści rozpoczęli masową kampanię terroru.

 

Z kolei „Głos Ameryki” (VOA) poinformował, że w ostatnich tygodniach dżihadyści zajęli budynki rządowe, obrabowali banki, zablokowali drogi i umieścili znane z innych miejsc świata typowe dla nich czarne flagi. VOA publikuje nagrania  dżihadystów, na których widać przerażonych mieszkańców wiosek w Cabo Delgado i lokalnych przywódców „Ahlu Sunnah Wal Jammeh”. Ci ostatni zaopatrzeni w kałasznikowy grożą chrześcijanom, że „jedyną alternatywą na przeżycie jest przyjęcie przez nich islamu”.

 

„Nie chcemy, by rządzili nami niewierni. Władza  powinna składać się tylko z prawdziwych muzułmanów”, można było usłyszeć w opublikowanym w internecie filmie dżihadystów z Mozambiku.

 

Źródło: sedmitza.ru

ChS

 

 


DATA: 2020-04-24 15:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ma innego wyjścia, chrześcijanie muszą zacząć walczyć mieczem tak jak nasi przodkowie, przecież gangstera można pokonać tylko siłą a nie dyskusją.
6 miesięcy temu / Czesław
 
Cuius regio, eius religio
6 miesięcy temu / Ryś
 
a to jednak oni nas ubrali w podobny stroj
6 miesięcy temu / zbigniew
 
Mszczą się zaniedbania w chrystianizacji kraju w czasach panowania Portugalczyków. I faktycznie, z muzułmańskimi fanatykami możliwy jest jedynie szczęku mieczy. Taki, jak praktykowali nasi przodkowie i wspomniany gen. Pershing na Filipinach podczas walk z Moro.
6 miesięcy temu / Jan
 
Dlaczego nie organizujemy zbiórek na zakup broni w Radomiu aby mogli się bronić? Piękne pomoc z pożytecznym wsparcie naszego zakładu.
6 miesięcy temu / Jot
 
Mozamik to pole doświadczalne Billa GAtesa odnośnie GMO i nawozów stucznych. Afryke połudnowa czeka wielki głód prze jego fundacje namawiają rzady do zabierania pol wielkohektarowych i oddawania malych kawalkow rolnikom. do tego w mozambiku i tanzani jak byly problem z jedzeniem to onz i ue zaoferowala pomoc ale..... miało byc wdrazane lgbtq xyz
6 miesięcy temu / dswaq
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.