DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Dziewczynka przeżyła własną aborcję. Nadal walczy o życie, ale ma się coraz lepiej

Dziewczynka przeżyła własną aborcję. Nadal walczy o życie, ale ma się coraz lepiej
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W Boliwii 14-letnia młoda mama pod naciskiem rodziny zdecydowała się na aborcję, która miała zostać przeprowadzona w 26 tygodniu ciąży. Ostatecznie dziecko przeżyło własną aborcję i urodziło się żywe. Lekarze podjęli się opieki nad nowonarodzoną dziewczynką, która ma coraz większe szanse na przeżycie.

 

Matką dziecka jest 14-letnia dziewczynka, która stała się ofiarą gwałtu. Ze względu na młody wiek, rodzina zachęcała ją do aborcji nienarodzonego dziecka. Ostatecznie dziewczynka uległa. Jej córka jednak przeżyła własną aborcję i urodziła się żywa. Lekarze zdecydowali się ratować dziecko, które w chwili narodzin ważyło zaledwie 1,1 kg. Nowonarodzona dziewczynka wkrótce została ochrzczona i nadano jej imię Viktoria.

 

Pomimo ciężkiego stanu w chwili narodzin, dziewczynka z każdym dniem ma się coraz lepiej. Lekarze podkreślają, że nadal walczy o życie, ale jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, mała Viktoria przeżyje i będzie się normalnie rozwijać. Po tym jak dziewczynka przeżyła własną aborcję, jej losem zainteresowała się rodzina 14-letniej młodej matki. Jej dorosła siostra zapowiedziała, że jest gotowa zaopiekować się dzieckiem. Już teraz podjęła decyzję o wsparciu i ratowaniu życia Victorii. „Widziałam ją, jest malutka. Kiedy wyzdrowieje, chcę ją mieć przy sobie. Nie mam córek, tylko dwóch synów” – powiedziała kobieta.

 

„Najbliższe tygodnie będą decydujące w życiu małej Victorii” – powiedział w wywiadzie dla portalu Aleteia Erwin Bazan Guttierez, który został ojcem chrzestnym małej dziewczynki. Podkreślił, że stan zdrowotny Victorii jest coraz lepszy, zaczęła przybierać na wadze, a lekarze podają jej już mleko.

 

Także 14-letnia matka nowonarodzonej Victorii otrzymała wsparcie i opiekę medyczną oraz psychologiczną. Sprawą zajęła się m.in. miejscowa placówka Poradnictwa Rodzinnego związana z Kościołem, a także Urząd Obrony Dzieciństwa i Dorastania.

 

 

Źródło gość.pl

WMa

 


DATA: 2019-11-23 16:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A dlaczego za gwałt nie płaci gwałciciel? Dlaczego to ofiara ma ponosić wszystkie koszty utrzymania dziecka pochodzącego z gwałtu? I nie jestem za zabijaniem dzieci, ale za to za karaniem gwałcicieli kastracją i dożywotnim płaceniem na swoje potomstwo. Tylko i wyłącznie wtedy zaakceptuję brak możliwości aborcji w przypadku gwałtu. I w takim przypadku cała moralna odpowiedzialność spoczywa na gwałcicielu. Dlaczego to ofiara ma ponosić pełne koszty, fizyczne, emocjonalne, społeczne ekonomiczne gwałtu? Może zamiast szukać ofiary trzeba było, no cóż wio koniku...
17 dni temu / kobieta
 
Jakie to przerażające, że o twoim losie i człowieczeństwie potrafi zadecydować to, po której stronie brzucha jesteś. Jakie to przerażające, że za gwałt musi płacić niewinne dziecko. Polecam ją Bogu przez wstawiennictwo Niepokalanej!
19 dni temu / Czytelniczka
 
Jeżeli zabijesz przed wykluciem się z jaja orła północno-amerykańskiego, czeka ciebie kara 250 000 $ lub dwa lata więzienia. Jeżeli zabijesz przed wykluciem się z jaja żółwia morskiego, czeka ciebie kara 100 000 $ lub 1 rok więzienia. Jeżeli zabijesz nienarodzone dziecko, NIE SPOTKA CIEBIE ŻADNA KARA...
19 dni temu / Exodus
 
Znamienne, że gdy ją zobaczyli, ochrzcili i ratują. Dopóki nie widzieli, chcieli zabić. Czemu niektórzy ludzie nie wierzą póki nie zobaczą?
19 dni temu / czloax
 
No to Hołownia będzie niezadowolony !
19 dni temu / bul K
 
Matko Boża miej w opiece to dzieciątko, szczególnie umiłowane przez Boga. ''Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili.''
20 dni temu / Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.