DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Dziewczynka przeżyła własną aborcję. Nadal walczy o życie, ale ma się coraz lepiej

Dziewczynka przeżyła własną aborcję. Nadal walczy o życie, ale ma się coraz lepiej
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W Boliwii 14-letnia młoda mama pod naciskiem rodziny zdecydowała się na aborcję, która miała zostać przeprowadzona w 26 tygodniu ciąży. Ostatecznie dziecko przeżyło własną aborcję i urodziło się żywe. Lekarze podjęli się opieki nad nowonarodzoną dziewczynką, która ma coraz większe szanse na przeżycie.

 

Matką dziecka jest 14-letnia dziewczynka, która stała się ofiarą gwałtu. Ze względu na młody wiek, rodzina zachęcała ją do aborcji nienarodzonego dziecka. Ostatecznie dziewczynka uległa. Jej córka jednak przeżyła własną aborcję i urodziła się żywa. Lekarze zdecydowali się ratować dziecko, które w chwili narodzin ważyło zaledwie 1,1 kg. Nowonarodzona dziewczynka wkrótce została ochrzczona i nadano jej imię Viktoria.

 

Pomimo ciężkiego stanu w chwili narodzin, dziewczynka z każdym dniem ma się coraz lepiej. Lekarze podkreślają, że nadal walczy o życie, ale jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, mała Viktoria przeżyje i będzie się normalnie rozwijać. Po tym jak dziewczynka przeżyła własną aborcję, jej losem zainteresowała się rodzina 14-letniej młodej matki. Jej dorosła siostra zapowiedziała, że jest gotowa zaopiekować się dzieckiem. Już teraz podjęła decyzję o wsparciu i ratowaniu życia Victorii. „Widziałam ją, jest malutka. Kiedy wyzdrowieje, chcę ją mieć przy sobie. Nie mam córek, tylko dwóch synów” – powiedziała kobieta.

 

„Najbliższe tygodnie będą decydujące w życiu małej Victorii” – powiedział w wywiadzie dla portalu Aleteia Erwin Bazan Guttierez, który został ojcem chrzestnym małej dziewczynki. Podkreślił, że stan zdrowotny Victorii jest coraz lepszy, zaczęła przybierać na wadze, a lekarze podają jej już mleko.

 

Także 14-letnia matka nowonarodzonej Victorii otrzymała wsparcie i opiekę medyczną oraz psychologiczną. Sprawą zajęła się m.in. miejscowa placówka Poradnictwa Rodzinnego związana z Kościołem, a także Urząd Obrony Dzieciństwa i Dorastania.

 

 

Źródło gość.pl

WMa

 


DATA: 2019-11-23 16:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A dlaczego za gwałt nie płaci gwałciciel? Dlaczego to ofiara ma ponosić wszystkie koszty utrzymania dziecka pochodzącego z gwałtu? I nie jestem za zabijaniem dzieci, ale za to za karaniem gwałcicieli kastracją i dożywotnim płaceniem na swoje potomstwo. Tylko i wyłącznie wtedy zaakceptuję brak możliwości aborcji w przypadku gwałtu. I w takim przypadku cała moralna odpowiedzialność spoczywa na gwałcicielu. Dlaczego to ofiara ma ponosić pełne koszty, fizyczne, emocjonalne, społeczne ekonomiczne gwałtu? Może zamiast szukać ofiary trzeba było, no cóż wio koniku...
8 miesięcy temu / kobieta
 
Jakie to przerażające, że o twoim losie i człowieczeństwie potrafi zadecydować to, po której stronie brzucha jesteś. Jakie to przerażające, że za gwałt musi płacić niewinne dziecko. Polecam ją Bogu przez wstawiennictwo Niepokalanej!
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Jeżeli zabijesz przed wykluciem się z jaja orła północno-amerykańskiego, czeka ciebie kara 250 000 $ lub dwa lata więzienia. Jeżeli zabijesz przed wykluciem się z jaja żółwia morskiego, czeka ciebie kara 100 000 $ lub 1 rok więzienia. Jeżeli zabijesz nienarodzone dziecko, NIE SPOTKA CIEBIE ŻADNA KARA...
8 miesięcy temu / Exodus
 
Znamienne, że gdy ją zobaczyli, ochrzcili i ratują. Dopóki nie widzieli, chcieli zabić. Czemu niektórzy ludzie nie wierzą póki nie zobaczą?
8 miesięcy temu / czloax
 
No to Hołownia będzie niezadowolony !
8 miesięcy temu / bul K
 
Matko Boża miej w opiece to dzieciątko, szczególnie umiłowane przez Boga. ''Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili.''
8 miesięcy temu / Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.