DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Dziesiątki milionów zabitych przez aborcję w 2018 roku. To najczęstsza przyczyna śmierci

Dziesiątki milionów zabitych przez aborcję w 2018 roku. To najczęstsza przyczyna śmierci

Niemal 42 miliony – tyle dzieci nienarodzonych zostało w 2018 roku zabitych w wyniku tak zwanej aborcji –  wynika z danych publikowanych przez portal statystyczny.

 

Worldometers.info to serwis gromadzący dane ludnościowe, pozyskane od rządów i instytucji oraz renomowanych organizacji. Na podstawie uzyskanych informacji publikuje opracowania statystyczne wraz z szacunkami i prognozami.

 

Według stanu na ostatni dzień minionego roku, na całym świecie aborterzy zamordowali w 2018 niemal 42 miliony dzieci poczętych. Kiedy zestawimy tę liczbę z informacjami dotyczącymi zgonów z innych przyczyn, okazuje się, że to najczęstszy powód utraty życia. Ofiarami raka padło bowiem 8,2 miliona chorych, 5 milionów zmarło z powodu palenia papierosów, 1,7 miliona na AIDS.

 

Liczby odnoszące się do tzw. aborcji pochodzą z najnowszych statystyk Światowej Organizacji Zdrowia WHO. Dane porażają. Na całym świecie prawie jedna czwarta wszystkich ciąż (23 procent) zakończyła się aborcją! Na każde z 33 żywych urodzeń przypada dziesięcioro dzieci, które nie dostały szansy na życie.

 

Podawana przez Worldometers globalna liczba zgonów – 59 milionów osób – nie obejmuje śmierci dzieci zabitych przez aborterów. Nienarodzone dzieci nie są oficjalnie uznawane za istoty ludzkie, mimo że jak mówi nieskażona ideologią lewicy biologia, od poczęcia jesteśmy żywymi istotami ludzkimi z niepowtarzalnym kodem genetycznym DNA.

 

W Stanach Zjednoczonych co roku zabijanych jest niemal 1 milion dzieci poczętych. Od precedensowego procesu Roe vs. Wade w 1973 roku legalna aborcja pochłonęła w tym kraju 60 milionów istnień.

 

 

Źródło: lifenews.com / worldometers.info, breitbart.com

RoM

 

 


DATA: 2019-01-01 18:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@banita "Zemsta za zabijanie karpi". Co?? Gdzie ty człowieku znalazłeś taki chory argument?
ponad 1 rok temu / ollek
 
odsyłam do definicji
ponad 1 rok temu / do Janek
 
cyt"Elementy państwa wyznaniowego: uprzywilejowanie jednej instytucji wyznaniowej w porównaniu z innymi instytucjami działającymi w państwie (m.in. poprzez finansowanie z budżetu państwa)-u nas -Konkordat dostosowanie praw stanowionych przez władze państwowe do interesów instytucji wyznaniowej(religia w szkołach i dni wolne ustawowo w dni świąt religijnych) materialne uprzywilejowanie hierarchów religijnych jednej, państwowej religii w porównaniu z innymi grupami społecznymi-po raz drugi Konkordat i uprzywilejowanie zwyczajowe- Cóż brakuje tylko zapisu w Konstytucji i to ty poszerz horyzonty
ponad 1 rok temu / do Janek
 
cyt.: "przecież jesteśmy państwem prawie wyznaniowym" - a niby, że w czym przejawia się wyznaniowość naszego Państwa? Trzeba sobie troszkę poszerzyć horyzonty i poczytać jak funkcjonują państwa wyznaniowe, np. w islamie zanim się napisze takie rzeczy.
ponad 1 rok temu / Janek
 
cyt.Bez zasad katolickich społeczeństwo jest jak rozstrojony instrument. " ?? przeciez jesteśmy państwem prawie wyznaniowym katolickim ,kto zawiódł w takim razie ?
ponad 1 rok temu / do wodzu
 
Łukasz: kobiety zabijają swoje dzieci, bo złamany jest normalny, biologiczny, rodzinny i wyznaniowy system wartości. PCh24 walczy z tym publikując takie statystyki. Bez zasad katolickich społeczeństwo jest jak rozstrojony instrument. Czystość, wierność i otwartość na Wolę Boga - przede wszystkim.
ponad 1 rok temu / Wodzu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.