DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

„Dzieci nienarodzone mordowane są na konto PiS”. Wojciech Cejrowski zachęca władzę do działania

„Dzieci nienarodzone mordowane są na konto PiS”. Wojciech Cejrowski zachęca władzę do działania
fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / Forum

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Do Rzeczy” podróżnik i pisarz Wojciech Cejrowski z niezadowoleniem skomentował fakt, że rządzący od niemal roku politycy Prawa i Sprawiedliwości jeszcze nie zakazali aborcji. Zdaniem rozmówcy Macieja Pieczyńskiego władza także w innych sprawach powinna przystąpić do ofensywy legislacyjnej od razu po przejęciu władzy, zamiast tworzyć projekty dopiero w trakcie swoich rządów.

 

Nadal piszą ustawy, zamiast mieć je już dawno (od ośmiu lat) napisane i gotowe do przegłosowania. Sejm natychmiast po zwycięstwie PiS powinien się stać maszynką do głosowania. Ekspresową, natychmiastową, lawinową. Powinniśmy zasypać przeciwników stosem ustaw – stwierdził Wojciech Cejrowski w rozmowie z „Do Rzeczy”. – PiS krytykuję - owszem - ale za brak całkowitego zakazu aborcji. Chłopcy z PiS jeździli do Radia Maryja po głosy. W porządku! Bo dokąd mieli jeździć ze swoim programem wyborczym? Do TVN? No ale jeśli się jeździło do Radia Maryja i obiecało zakaz aborcji, to ja teraz nie chcę czekać. Dzieci nienarodzone mordowane są od prawie roku na konto PiS. Wcześniej mordowano je na konto PO/PSL – dodał.

 

Znany podróżnik z dystansem ocenia program „Rodzina 500+”, przytaczając fakty świadczące – zdaniem Wojciecha Cejrowskiego – o jego wadach. Pochwalił natomiast pomysł zakazu handlu w niedzielę.

 

Mnie, owszem, przeszkadza handel w niedzielę. W wielu krajach zagranicznych czuję się z tego powodu lepiej niż w Polsce, bo tam w niedziele wszystko zamknięte, miasta ciche, nie ma gonitwy (…). Cały kraj wygląda inaczej, atmosfera WSZĘDZIE jest inna - lepsza, odpoczynkowa, dzień wolny odróżnia się wyraźnie od dni pracy. To jest dobre dla wszystkich. Duchowo, psychicznie. A to pańskie [przeprowadzającego wywiad-red.] gadanie, że „może lepiej, żeby każdy sam decydował, czy pracuje w niedzielę” - przecież to nie działa. Kasjerka z Biedronki nie może sama zdecydować. (…) I dlatego właśnie na pracodawcy trzeba ustawowo wymusić dzień wolny – ocenił pisarz i podróżnik, komentując również zmiany w TVP, jakie zaszły w ciągu ubiegłego roku.

 

Pierwszy etap to powinno być oczyszczanie TVP, wywalanie gnoju, czyli w pewnym sensie rozwałka. I do tego Krzysztof Skowroński chyba nie ma temperamentu, gdyż jest miły, dobry, elegancku, a tu trzeba piąchą, czyli… do tej roli wybrałbym raczej Kurskiego. Albo Brauna, bo on ma obsesję antykomunistyczną, a tu obsesji i furiata potrzeba. Najlepsza byłaby opcja zerowa, czyli najpierw WSZYSTKICH WON – stwierdził w rozmowie z „Do Rzeszy” Wojciech Cejrowski.

 

Podróżnik nie znalazł usprawiedliwienia dla działaczy KOD, którzy wdali się w przepychanki (lub, jak sami twierdzą, zostali zaatakowani) podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”. – Ci dwaj [Kijowski i Szumełda] powinny jeszcze dostać po męsku w pysk za zakłócanie pogrzebu. Czy zachęcam do prania po pysku? Owszem – powiedział Wojciech Cejrowski przekonując, że osoby nie szanujące pogrzebu nie rozumieją innego języka.

 

KOD ma osobnych bohaterów - to środowisko pochowało z honorami sowieckiego generała Jaruzelskiego. Jaruzelski był zdrajcą i zbrodniarzem. Nie chcę mieć wspólnych bohaterów z KOD – dodał.

 

Pisarz ocenił też Brexit - nazwał go „szansą dla Polski”. – Unia Europejska jest nieszczęściem, które się Polsce przytrafiło, i teraz mamy silnego sojusznika na drodze do wyjścia z Unii, na drodze do rozwalenia Unii, rozwiązania Unii, zmarginalizowania Unii – ocenił Wojciech Cejrowski. – Unia Europejska jest dla Polski szkodliwa przede wszystkim gospodarczo, a w dalszej kolejności ideologicznie, egzystencjalnie itd. – dodał.

 


Źródło: „Do Rzeczy”

MWł
  


DATA: 2016-09-27 08:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cejrowski dużo krzyczy o impoderabiliach, a sam żyje po swojemu.Pierwsze jego"świeckie" małżeństwo było bez ślubu kościelnego. Dotąd nie ma żadnych dzieci. Udaje patriotę, a wynióśł się z Polski i z daleka z wygodnego rancho pokrzykuje na Polaków i ich rząd.Twierdzi, że 500+ jest"za nic". Za dzieci i na dzieci, drogi Panie Cejrowski. Uważam go za cwaniaka.
ponad 2 lata temu / Vera
 
Przynajmniej mógłby adoptować dziecko...
ponad 2 lata temu / r
 
I kto to mówi o aborcji. ???no kto??? Cejrowski, który nie ma dzieci...
ponad 2 lata temu / a-tomcio
 
Pan Cejrowski tak tylko gada, a sam ile dzieci Ojczyźnie przysporzył?
ponad 2 lata temu / John Galt
 
Zastanówmy się nad celowością dyskusji o aborcji. Katolik nie ma prawa "dyskutować", aborcja rok temu winna być zakazana. PiS przez rok nie zakazał, czyli nie jest katolicki. Jest żydowski, tylko żydzi dyskutują na takie tematy. Dyskusja ma przykryć przyjęcie przez PiS CETA, które wykończy polskie rolnictwo. "Organizacje pozarządowe,związkowcy,PSL i Kukiz?15 biją na alarm ? CETA jest groźniejsza niż ACTA (Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi). CETA to wyrafinowana namiastka ACTA i może całkowicie wykończyć polskie rolnictwo oraz na wieki uzależnić polską gospodarkę od wpływów potężnych korporacji. Przeciwnicy obawiają się zalania rodzimego rynku produkowaną masowo,niezdrową żywnością,z której cenami i promocją polskie jedzenie nie da rady konkurować. PSL i Kukiz?15 kilka miesięcy temu złożyły w Sejmie projekty uchwał sprzeciwiających się porozumieniom TTIP(umowa o wolnym handlu UE-USA) i CETA(z Kanadą). Rząd PiS milczy."
ponad 2 lata temu / cyt
 
Skad te ataki na Pana Cejrowskiego? Madrze gada, czesciej publikowac jego wypowiedzi bo widac nawet czytelnicy PCh juz maja metlik w glowach!
ponad 2 lata temu / Anglia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "46231"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.