DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Duchowe przebudzenie na Szmaragdowej Wyspie? Irlandia: krucjata Różańcowa w intencji pokonania pandemii

Duchowe przebudzenie na Szmaragdowej Wyspie? Irlandia: krucjata Różańcowa w intencji pokonania pandemii
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Pavlofox)

W Irlandii przez cały październik trwa Różańcowa krucjata rodzin w intencji wyzwolenia od pandemii. Ogłosił ją prymas abp Eamon Martin. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim, Irlandczycy powracają do Różańca, a w całym kraju widać wciąż nowe przejawy odrodzenia tej modlitwy – czego przykładem była choćby akcja Różaniec do Granic.

 

Abp Martin przyznał, że zaufanie Irlandczyków do Różańca wynika z ich historycznych doświadczeń. To właśnie ta modlitwa towarzyszyła im w najtrudniejszych próbach i pozwoliła wytrwać w Wierze pośród religijnych prześladowań, kiedy katolickie Msze były zakazane.

 

Idea krucjaty polega na tym, by zaangażować w tę modlitwę jak najwięcej osób, by jak najbardziej rozciągnąć nad naszym krajem ochronny płaszcz Maryi. W ostatnim czasie w całej Irlandii pojawiło się bardzo dużo środowisk, które promują Różaniec. Wezwałem je wszystkie do krucjaty, by skontaktowały się z grupami modlitewnymi, z rodzinami, z jak największą liczbą ludzi, aby modlili się w swych domach przez cały październik – powiedział Radiu Watykańskiemu Prymas Całej Irlandii.

 

Wiemy bowiem, w jak niepewnych czasach żyjemy. Wiele rodzin z trudem przeżywa to wszystko. Obawiają się o zdrowie swych bliskich, cierpią z powodu utraty pracy, lękają się o swą przyszłość. Jak powiedział już w marcu Papież Franciszek, wszyscy jesteśmy na tej samej łodzi pośród burzy. Nie chcemy być w tym sami. Dlatego jest ta krucjata, aby skryć się za tarczą tej modlitwy, pod opieką Maryi – dodał.

 

Prymas Całej Irlandii zauważa, że Różańcowa krucjata rodzin nabiera też nowego znaczenia w kontekście kolejnych restrykcji, które dotykają również miejsc kultu. Różaniec nie ma być jednak namiastką Eucharystii. Ma nam pomoc odkryć na nowo modlitwę w rodzinie – mówi abp Martin.

 

Kard. Robert Sarah w swym niedawnym liście do Kościoła przypomniał nam o znaczeniu zgromadzenia wiernych, o znaczeniu liturgii i Eucharystii. To jest źródło i szczyt naszej Wiary. Tymczasem wielu ludzi nadal lub ponownie nie może chodzić do kościoła. W takiej sytuacji ważny jest Różaniec, który pomaga nam wniknąć w tajemnice naszej Wiary. Pomyślmy o tajemnicach światła ustanowionych przez św. Jana Pawła II. Jest wśród nich również Eucharystia, Ostatnia Wieczerza. Rozważanie tych tajemnic nie zastąpi nam Eucharystii, ale pomoże nam wniknąć w tę wielką tajemnicę Wiary – powiedział papieskiej rozgłośni abp Martin. – Wzywając do krucjaty, podkreśliłem też znaczenie Kościoła domowego. W wielu domach Różaniec stał się już elementem rodzinnego rytuału, rodzinnej modlitwy. Byłoby czymś naprawdę pięknym, gdybyśmy pośród tych mrocznych czasów pandemii mogli odkryć na nowo piękno i bogactwo modlitwy rodzin. To Kościół gromadzi się w naszych domach, ilekroć wspólnie odmawiamy Różaniec czy jakąkolwiek inną modlitwę. Kościół domowy jest fundamentem wszystkich innych zgromadzeń Kościoła, które spotyka się w naszych lokalnych świątyniach – dodał.

 

 

KAI

MWł

 

  


DATA: 2020-10-18 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W pierwszej kolejności modliłbym się o nawrócenie grzeszników - i to takie nawrócenie, by dało WIDOCZNE owoce. By rządzący przestali w majestacie prawa mordować nienarodzone dzieci i zrównywać związki sodomitów z małżeństwami. Zatem o TAKIE nawrócenie grzeszników, by prośba składana w drugiej kolejności /najlepiej przez Ręce NMP/ - prośba o złagodzenie Bożej kary i oddalenie zarazy /czymkolwiek by owa "zaraza" nie była/ - była godna z Bożą wolą i mogła zostać spełniona.
2 dni temu / Owca
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.