DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Dramat w Nowej Zelandii. Parlament wprowadza aborcję na życzenie

Dramat w Nowej Zelandii. Parlament wprowadza aborcję na życzenie
Martin Hudacek, „Dziecko, które nigdy się nie narodziło”

Nowa Zelandia wprowadza aborcję na życzenie. W parlamencie większość zyskała ustawa, która likwiduje wiele z dotychczasowych ograniczeń procederu mordowania dzieci nienarodzonych.

 

W środę 18. nowozelandzki parlament głosował nad propozycją ustawy legalizującej zabijanie dzieci nienarodzonych do 20. tygodnia ciąży. Dodatkowo pozwolono zabijać dzieci do samego końca ciąży, jeżeli dziecko jest chore, na przykład na zespół Downa.

 

Poparło ją 68 deputowanych, przeciwnych było 51.

 

W efekcie ustawa trafiła na biurko gubernatora generalnego. Jego podpis będzie prawdopodobnie formalnością.

 

- Nowa Zelandia po raz pierwszy w historii dała zgodę na zabijanie nienarodzonych do momentu narodzin – powiedział Ken Orr, rzecznik organizacji proliferskiej New Zealand Right to Life. - Znakiem cywilizowanego społeczeństwa jest troskliwa opieka roztaczana nad kobietami i dziećmi, która ma chronić je przed przemocą. Ta ustawa sprawi, że kobiety będą konfrontowane z większą presją i przemocą aby kończyć życie ich dzieci – dodał.

 

Proliferzy i centrowi politycy starali się nadać aborcyjnej ustawie inny charakter, tak, by wyeliminować zabijanie dzieci ze względu na płeć oraz ochronić kobiety przed wymuszaniem na nich aborcji przez partnerów czy rodzinę. Proponowano też zorganizowanie referendum, w którym o aborcji mieliby wypowiedzieć się sami obywatele. Wszystkie te próby spełzły jednak na niczym. Jedynym sukcesem ruchu obrony życia było doprowadzenie do odrzucenia przepisów, których cel stanowiło ograniczenie wolności słowa proliferów.

 

Zadowolenie z przegłosowanej ustawy wyraził minister sprawiedliwości Nowej Zelandii, Andrew Little. W jednym z medialnych wystąpień uznał aborcję za zwykłe świadczenie medyczne.
- Przez ponad czterdzieści lat aborcja była jedyną procedurą medyczną uznawaną w Nowej Zelandii za przestępstwo – stwierdził. - Poprzednie prawo piętrzyło przed kobietami rozmaite trudności. Prowadziło to do opóźnień w dostępie do procedury i było mniej bezpieczne – dodał.

 

Nowe regulacje zostały ostro skrytykowane przez część konserwatywnych polityków. Agnes Loheni z Partii Narodowej uznała, że nowozelandzkie społeczeństwo zmierza w złym kierunku, skoro pozwala naruszyć taką świętość, jakim jest życie dzieci nienarodzonych. Z kolei jej partyjny kolega Simon O’Connor podkreślił, że prawa człowieka powinny są prawami wszystkich ludzi i nie ma żadnej podstawy, by odbierać je dzieciom w łonach matek.

 

Krytycy wskazują też, że nowe prawo pozwoli młodym dziewczynom na zabijanie potomstwa bez wiedzy ich rodziców; w ustawie brakuje też przepisów zapewniających właściwy nadzór nad placówkami aborcyjnymi; nie ma ponadto zabezpieczeń dla ochrony sumienia pracowników medycznych.

 

Mordowanie nienarodzonych było w Nowej Zelandii możliwe w przypadku ciąży będącej wynikiem nadużycia, choroby dziecka lub zagrożenia życia albo zdrowia matki. Nowe prawo wprowadza tymczasem aborcję na życzenie.

 

Źródło: LifeNews.com

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-03-23 17:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To morderstwo z premedytacją, zaplanowane, wykoane na zimno jak egzekucja przez pluton, opłacone. Są ci, którzy łudzą się, że są panami życia i śmierci.... Mylą się.
7 dni temu / kol
 
@Trąbolot A co leczy operacja plastyczna mająca na celu tylko poprawę walorów estetycznych? Po prostu argument kiepski, nie am sensu go bronić.
7 dni temu / wolf
 
Najniebezpieczniejsze miejsce na ziemi: łono matki.
8 dni temu / Wojtek
 
@trooper Szycie rany leczy ranę. Amputacja zapobiega rozszerzeniu sie choroby dalej.
8 dni temu / Trąbolot
 
Ludzie zabijają dzieci, a przecież Hitler robił to samo. Nie rozumiem, to znaczy, ze Hitler nie był złym czlowiekiem skoro większośc państw go naśladuje. Czy rzady tych państw zdają sobie sprawę z tego o czym decydują? Myślę, że nie, bo sa sterowani przez szatana, a co dalej, piekł dla tych ludzi. Tutaj na ziemi ludzie sami też piekło sobie przygotowują, alegdy przyjdzie śmierć będzie za późno.
9 dni temu / eni
 
POWRACJĄCA FALA. Pierwsze kilkadziesiąt lat XIX to czas konfliktów między Maorysami a brytyjskimi kolonizatorami, składającymi się w większości ze złodziei, morderców i gwałcicieli zesłanych z więzień na terenie Wielkiej Brytanii. Potyczki między Maorysami a Europejczykami w II połowie XIX wieku przekształciły się w dwie krwawe wojny przegrane przez Maorysów. Obecnie Maorysi stanowią 7% ludnośći. \\ Tak więc teraz, po praktycznym wymordowaniu Maorysów, będą mordować siebie.
9 dni temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.