DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Drag queen symulował podcięcie gardła abp. Jędraszewskiemu. Stanie przed sądem

Drag queen symulował podcięcie gardła abp. Jędraszewskiemu. Stanie przed sądem
fot. diecezja.pl

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi M., autorowi „happeningu” polegającemu na symulacji podcięcia gardła abp. Markowi Jędraszewskiemu. Mężczyzna jest oskarżony o m.in. publiczne nawoływanie do zabójstwa duchownego i znieważenie katolików.

 

Za zarzucone przestępstwa mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Podczas ubiegłorocznych wyborów Mr. Gay Poland w Poznaniu, jeden z drag queen wystąpił z lalką z symbolizującą abpa Marka Jędraszewskiego (do kukły przymocowano jego wizerunek). W trakcie występu doszło do symulowania zabójstwa metropolity krakowskiego poprzez poderżnięcie gardła kukły.

 

Oskarżony Marek M. występował jako tzw. draq queen o pseudonimie Mariolkaa Rebell. Prokuratura wskazała, że przy słowach odtwarzanej piosenki „Lola, zabiłam go” mężczyzna zasymulował podcięcie nożem gardła duchownego, a dla spotęgowania efektu wykorzystał sztuczną krew.

 

Śledczy poinformowali, że analiza dostarczonych dowodów posłużyła do postawienia zarzutu popełnienia przestępstw: publicznego nawoływania do zbrodni, nawoływania do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i znieważania z powodu przynależności wyznaniowej.

 

Źródło: polsatnews.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-03 14:10
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem absolutnie przeciwny stawianiu tego indywiduum przed sądem. Czyż tak trudno pojąć, że kij ma dwa końce? Drugi koniec uderzy bardzo szybko katolików i patriotów, kiedy zostaną zmuszeni wkrótce, do czynnej fizycznej obrony swoich rodzin i domostw. Masz prawo pokazać taki znak wcielonemu diabłu, który jest już za płotem. Wyrok skazujący pomoże Jędraszewskiemu i innym biskupom jak zmarłemu ......, ale władzy pomoże wsadzać patriotów do chwilowo nieczynnych obozów. Co do pasterzy to odsyłam do Izajasz 56 ..." Oni wszyscy to nieme psy, niezdolne do szczekania; marzą sennie, wylegują się, lubią drzemać.Zostaliśmy przez nich opuszczeni, nie ma co do tego wątpliwości. Swoją drogą, czy któryś ze świętych Kościoła żebrał o ochronę u Cezara?
5 miesięcy temu / dexter
 
Powinien siedzieć jak kazdy kto grozi smiercią drugiemu człowiekowi
5 miesięcy temu / Ola
 
Tylko 3 lata? Pewnie i tak skończy się na zawiasach...
5 miesięcy temu / ja
 
Owocniki "robta co tam chceta" ktore beda wrzucone w ogien wieczny jesli sie nie nawrocą.
5 miesięcy temu / Paczacza mama
 
Symulowanie mordowania niewygodnych polityków poprzez wieszanie ich zdjęć jest wyrażaniem opinii, a udawane podcinanie gardła lalce przebranej za życzliwego władzy arcybiskupa już nie. Skomplikowane to prawo jest niezwykle i bardzo...
5 miesięcy temu / wwm
 
Bardzo dobrze !!! Chwała Panu !
5 miesięcy temu / M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.