DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Dr Ewa Kurek: w stosunkach z Żydami sami sobie zgotowaliśmy ten los

Dr Ewa Kurek: w stosunkach z Żydami sami sobie zgotowaliśmy ten los
Fot. Adam Chelstowski / FORUM

Jeśli rząd Polski z naszych podatkowych pieniędzy finansuje „badania” m. in. pani Engelking (ostatnio minister Gowin dał jej pół miliona złotych), która szkaluje Polskę wypisywaniem bezpodstawnych bzdur o tym, że Polacy zamordowali ponad 200 tysięcy Żydów, to jak ma być dobrze? Przepraszam, ale poza Polską nie znam innego kraju, który płaciłby ogromne pieniądze ludziom, którzy narażają na szwank dobre imię państwa płatnika i zwyczajnie kłamią – mówi w rozmowie z Pch24.pl dr Ewa Kurek.

 

Po podpisaniu w czerwcu ubiegłego roku przez premiera Netanjahu i premiera Morawieckiego wspólnej deklaracji poświęconej relacjom polsko-izraelskim przez kilka miesięcy mieliśmy względny spokój, jeśli chodzi o powtarzanie antypolskich oszczerstw dotyczących naszego współudziału w Holocauście. Co takiego stało się w lutym bieżącego roku, że sytuacja zmieniła się o 180 stopnia? Skąd te skandaliczne i antypolskie wypowiedzi premiera Netanjahu i p. o. szefa MSZ Izraela – Israela Katza?

Nie jestem specjalnie zdziwiona takim obrotem spraw. Tego typu sytuacje powtarzają się od wielu lat, tylko dopiero teraz, pewnie w związku z konferencją warszawską, rząd zwrócił na nie uwagę.

 

Poprzez wypowiedzi Netanjahu, izraelskiego ministra i innych osób, oskarżenia wobec Polski płynące ze strony Żydów nabrały międzynarodowego charakteru. Myślę jednak, że to dobre dla Polski. Mam bowiem nadzieję, że sytuacja ta obudziła polskich polityków z błogiego letargu i udawania, że nic się nie stało, oraz pokazała im, jakie są efekty ciągłego ulegania we wszystkim Żydom. Politycy polscy nie mogą już dłużej zamiatać sprawy pod dywan. NIE! Muszą popracować nad sobą, zrozumieć współczesny Izrael i zachowywać się zgodnie z wymogami polskiej racji stanu.

 

Co ma Pani na myśli, mówiąc że polscy politycy muszą zrozumieć współczesny Izrael?

Jest to kwestia fundamentalna. Państwo Izrael budowali polscy Żydzi. Mogliśmy się z nimi lubić lub kłócić, ale mówiąc szczerze, rozumieliśmy się, bo nadawaliśmy na jednej fali, ponieważ pochodziliśmy z tego samego kręgu kulturowego. Tamtego Izraela już nie ma. Pokolenie polskich Żydów odeszło na zawsze. W Izraelu nie słychać już polskiego języka, za to drugim językiem, obok hebrajskiego, na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat stał się język rosyjski.

 

Zmarły przed dwudziestu laty Ojciec Daniel Rufaisen, Żyd i Polak, karmelita z Hajfy, podczas ostatniej przed śmiercią rozmowy ze mną powiedział, że boi się, czy Izrael w ogóle przetrwa jako państwo, bo Rosjanie, którzy za 300 dolarów kupowali żydowskie metryki, i rosyjscy Żydzi, zwani przez polskich Żydów Litwakami, którzy około roku 1990 najechali masowo jego mały kraj, zachowują się tak, jak gdyby dysponowali przestrzenią od Władywostoku do Bugu, a tymczasem kraj Żydów to mały kraj i nie wytrzyma zbyt długo takiej polityki. Nie rozumiałam wówczas jego obaw. Zrozumiałam dopiero teraz. Ojciec Daniel miał rację.

 

Dziś Izraelem rządzą Żydzi, którzy mentalnie wyrośli w cywilizacji rosyjskiej. Wiktor Jerofiejew, współczesny rosyjski pisarz twierdzi, że Rosjanie nie znoszą dobrego traktowania, że od dobrego traktowania „psują się jak kiełbasa na słońcu”. A rząd polski starał się przez lata traktować  współczesnych izraelskich Żydów o rosyjskiej mentalności dobrze. I popsuli się jak kiełbasa na słońcu, czyli uznali, że wobec Polaków wolno im już wszystko. To właśnie Litwacy, tacy jak ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, odpowiadają dziś za politykę Izraela. Trzeba ich traktować zatem tak, jak należy traktować Rosjan. Twardo i bez zbędnej kurtuazji. Innego języka nigdy nie zrozumieją.

 

Druga sprawa – obserwując rozwój sytuacji w stosunkach polsko-żydowskich, coraz bardziej zaczynam wierzyć w to, że Polska rzeczywiście jest szykowana do roli państwa, które czy tego chce czy nie, będzie płacić Izraelowi haracz za niemieckie ludobójstwo, co potwierdza przyjęta w ubiegłym roku przez Kongres USA i podpisana przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Trumpa ustawa 447.

 

Jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań, jeśli nie zasypiemy świata faktami opartymi na wynikach rzetelnie przeprowadzonych badań historycznych, jeśli pozwolimy, aby świat nadal karmił się kłamstwami Jana Tomasza Grossa, Engelking , Libionki i Grabowskiego, to nasze dzieci i wnuki przez następne dziesięciolecia będą pracowały na Żydów.

 

Czy widzi Pani jednak jakiekolwiek szanse na podjęcie takich działań?

Niestety. Sytuacja w badaniach historycznych jest w Polsce od roku 1989 dramatyczna. Wszystkie bowiem rządy, łącznie z obecną władzą, robiły i robią wszystko, aby dać argumenty drugiej stronie.

 

Jeśli rząd Polski z naszych podatkowych pieniędzy finansuje „badania” m. in. pani Engelking (ostatnio minister Gowin dał jej pół miliona złotych), która szkaluje Polskę wypisywaniem bezpodstawnych bzdur o tym, że Polacy zamordowali ponad 200 tysięcy Żydów, to jak ma być dobrze? Przepraszam, ale poza Polską nie znam innego kraju, który płaciłby ogromne pieniądze ludziom, którzy narażają na szwank dobre imię państwa płatnika i zwyczajnie kłamią.

 

A co do amerykańskiej ustawy 447, to jest ona dla nas groźna tylko wtedy, jeśli uda się przesunąć Polskę z kategorii ofiary II wojny światowej w kategorię sprawcy.

 

Czy z taką operacją mamy obecnie do czynienia?

Tak, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że władze Polski zdają się nie rozumieć, że propaganda szerzona po świecie przez wyżej wymienionych pseudohistoryków zmierza właśnie do tego, aby Polska stała się symbolem sprawców, krajem nazistów, którzy odpowiadają za śmierć zamordowanych przez Niemców Żydów. Właśnie dlatego, moim zdaniem, bardzo dobrze, że Netanjahu i Katz otwarcie powiedzieli, co wiedzieli.

 

Nasze władze potrzebowały takiego przysłowiowego kubła zimnej wody. Rok temu, gdy Netanjahu chlapnął podobne słowa wobec Polski, podczas wywiadu w TVP Info poradziłam premierowi Izraela, aby, zanim cokolwiek powie, przeczytał znajdujące się w izraelskim Kibutzu Bohaterów Getta rękopisy Ichaka Kacenelsna. Politycy PiS oburzyli się wówczas nie na Netanjahu, ale na moje rzekomo obraźliwe słowa, a stacja TVP Info, w ramach dbałości o dobre samopoczucie izraelskiego premiera, zamknęła na zawsze dla mnie swoje wrota. Od tej pory nie mam prawa głosu w tej stacji i w żadnych innych publicznych stacjach telewizyjnych i radiowych.

 

Proszę mnie dobrze zrozumieć, nie mam parcia na szkło, więc to dla mnie mała strata. Chodzi o zasadę. Władze Polski bez trudu przełknęły obraźliwe słowa wobec Polski – nie strawiły jednak rzeczowego kontrargumentu polskiego historyka. W tym roku, po zmasowanym ataku Netanjahu i jego ludzi na Polskę, wydaje się, że rządzący trochę zaczynają trzeźwieć. Czy pójdą za tym konkretne działania? Czas pokaże.

 

Co Pani zdaniem polski rząd powinien zrobić w obecnej sytuacji?

Działać należało już w roku 2018, gdy Litwaczka, ambasador Azari wypowiedziała w Oświęcimiu aroganckie wobec Polski oświadczenie. Rok temu powinna być natychmiast odesłana do Izraela z bezterminowym zakazem wjazdu do Polski. To był idealny moment, aby pokazać władzom Izraela granicę, której wobec Polski i Polaków nikomu przekraczać nie wolno. Tego jednak rząd polski nie zrobił i wiele wskazuje na to, że nigdy nie zrobi.

 

Dlaczego?

Dlatego, że rząd PiS wbił sobie do głowy, że musi się godzić na wszelkie formy żydowskich oskarżeń wobec Polski i Polaków, że musi trzymać na smyczy polskich historyków i nie godzić się na rzetelne badania historyczne (np. Jedwabne) lub publikację wyników badań (np. film dokumentalny i książka o ratowaniu żydowskich dzieci przez polskie zakonnice), że musi godzić się na szkalowanie Polski i Polaków, bo nie chce denerwować Żydów, ponieważ to od Żydów zależy, czy w Polsce będą stacjonować amerykańskie wojska.

 

Ręce opadają na takie myślenie. Pokazuje to, że rządzący Polską politycy PiS nie mają pojęcia o świecie. Jeśli politycy PiS uważają, że dla prezydenta Stanów Zjednoczonych ekshumacja w Jedwabnem jest równie ważna jak rozwinięcie na szeroką skalę sprzedaży do Europy amerykańskiego skroplonego gazu, a pokazanie filmu „Kto ratuje jedno życie…”, w którym dzieci żydowskie opowiadają o wojnie, policji żydowskiej i ratowaniu, jest równie ważne, jak rozmieszczenie amerykańskich wojsk i zabezpieczenie naszej cywilizacji od strony imperialnych Rosji i Chin, to zaczynam bać się o Polskę. Bo to znaczy, że polityka historyczna obecnych rządów PiS nie różni się niczym od polityki poprzednich rządów. To znaczy, ze nadal serwowana jest nam, Polakom, pedagogika wstydu, abyśmy tym chętniej zapłacili Żydom ewentualne odszkodowania, a światu serwowane są płynące również z Polski historyczne kłamstwa na temat strasznej roli Polski i Polaków w zagładzie Żydów, aby świat jak najszybciej uznał nas za sprawców II wojny światowej.

 

Jak wytłumaczyć taką postawę „prawicowej” władzy? Przecież miało być inaczej, Polska i Polacy mieli wstać z kolan...

Nie posądzam polityków PiS o złą wolę. Przynajmniej na razie ich o to nie posądzam... Myślę tylko, że za mało czytają książek, że są zbyt kiepsko wykształceni i zupełnie nie rozumieją świata.

 

Pozwolę sobie w tym miejscu przywołać prognozy dla Polski zmarłego niedawno amerykańskiego politologa, znawcy Rosji i Europy Środowo-Wschodniej, prof. Richarda Pipes’a, który dwadzieścia lat temu przewidział dla Polski międzymorze, przewidział, że Polska – przy prowadzeniu dobrej polityki zagranicznej – wyrośnie na największego partnera strategicznego USA i przewidział niemal wszystko to, czego jesteśmy obecnie świadkami. Ten wielki światowej sławy uczony, warszawski Żyd, nie przewidział jedynie tego, że Polsce i Polakom w XXI wieku przyjdzie nagle do głowy klękanie przed przedstawicielami jego narodu, amerykańskimi i izraelskimi Żydami, oraz szkalowanie za własne pieniądze dobrego imienia własnej Ojczyzny.

 

Czy uda się powstrzymać to niebezpieczne polskie szaleństwo? Tak, ale nie wystarczy oburzenie wygłaszane przez polityków. Co nam przyjdzie z tego, że znowu sobie pogadają? Dlaczego nie podejmą konkretnych działań i nie odblokują, nie uwolnią w Polsce badań historycznych? Właśnie przez taką politykę historyczną obecne stosunki polsko-żydowskie są gorsze niż w PRL. Parafrazując motto „Medalionów”: w stosunkach z Żydami „sami sobie zgotowaliśmy ten los”.

 

Czy nie jest jednak za późno na „przebudzenie”? Czy sprawy nie zaszły już za daleko?

Jeśli rząd w końcu się obudzi i zacznie konkretnie działać, a nie tylko gadać i ostentacyjnie „rozdzierać szaty”, to mamy szansę odpracować błędy i ugrać swoje. Ale działać trzeba już, teraz, natychmiast. Jutro może być za późno.

 

Dziękuję za rozmowę.

Tomasz D. Kolanek


DATA: 2019-02-26 10:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
35
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani Kurek w tym wywiadzie i tak jest bardzo powściągliwa bowiem fakty i bezbrzeżnie potęzna wiedza jaką Pani dr posiada powoduje, ze powinna być traktowana w Polsce w sposób wyjątkowy. Pani dr dostarcza WIEDZY OPARTEJ WYŁĄCZNIE NA FAKTACH! Dopóki pani dr Ewa Kurek oraz osoby jej pokroju NIE będą w naszej Ojczyźnie miały dostępu do mediów i pieniedzy na badania naukowe dopóty PiS niech NIE liczy na nasze głosy! Od kiedy PiS powzolił Polskę znów publicznie na arenie międzynarodowej wyszydzić i upokorzyc przez zydostwo z USA i zydostwo z Izraela, które to zydostwo jedno i drugie ma sowieckie komuninstyczne korzenie czyli w istocie jest to czystej wody chazarstwo, od tedy NIE głosujemy na PiS i NIGDY NIE zagłosujemy, dopóki PiS NIE przestanie finansować /glinski, gowin, itp/ polakozerczych działan muzeum 'polin' i poszczególnych polakozerców zydowskich! nie zagłosujemy NIGDY na PiS dopóki hartmann, leociak, engelking, grabowski, kornhausery, itp., NIE zostaną USUNIĘCI
9 miesięcy temu / z polskich ucze
 
W całej rozciągłości zgadzam się z opinią Pani dr.Ewy Kurek znawczynią historii i kultury żydowskiej
11 miesięcy temu / Elżbieta Janik
 
Stan badań historycznych po 1989 roku dotyczących okresu okupacji i pierwszych lat po niej pokazuje, że spory odłam Polaków wziął udział w mordowaniu swoich sąsiadów,denuncjując ich Niemcom, czy też czyniąc to osobiście.Dotyczy to nie tylko Polaków ale także przedstawicieli innych narodów pod okupacją niemiecką lub krajów rządzonych przez reżimy wspierające Trzecią Rzeszę.Problem ten dotyczy Węgrów, Rumunów, Chorwatów,Francuzów,Litwinów, Łotyszy,Estończyków,Słowaków czyli wszędzie tam gdzie zamieszkiwali Żydzi.Nie ma co popadać w obsesję niewinności, to nic nie da. Nie są za to odpowiedzialne powojenne pokolenia a dobre imię buduje się na prawdzie i pojednaniu. Kto chce ten znajdzie prawdę czytając rzetelne opracowania historyczne np.wydane przez IPN dwutomowe dzieło "Wokół Jedwabnego" lub publikacje najbardziej zasłużonej instytucji badającej Zagładę Żydów - Centru Badań Nad Zagładą Żydów.
ponad 1 rok temu / obserwator
 
Aj,waj! Antypolska strategiczna robota dywersyjna lepiej jednoczy niż dawne RWPG. Wszak stawką jest ustawa 447 i polskie ulice i kamienice, które mogą być zamienione na miliardy dolarów. W tej orkiestrze jak na razie odgrywa się preludium via Jerozolima i diaspora wspomagane przez drobne andante trzecich skrzypiec, jak różne Grossy, Grabowskie i inne Engelkingi, którzy stwierdzili w Paryżu, że na polskiej wsi wymordowano więcej Żydów, niż w niemieckich obozach koncentracyjnych. Polacy zostali tam porównani do Hutu, a Żydzi do Tutsi. Adagio i allegretto sekcji instrumentów smyczkowych dopiero nastąpi i to prawdopodobnie z Kongresu USA przy okazji kwestii amerykańskich baz. Ale już bardzo ciekawe wydaje się unisono waltorni i puzonów z Heilmannstr.30 w Pullach załatwiające z jednej strony niemiecką politykę historyczną a z drugiej przygotowujące grunt pod ew. polskie roszczenia odszkodowawcze. Na razie andantino ogrywane jest w klasycznym stylu z epoki Gehlena - przy pomocy niezbędnych nützliche Idioten j
ponad 1 rok temu / teriero
 
Przepraszajcie żydów na kolanach naród was rozliczy Polak nie jest głupi i widzi patrzy na obecną chwilę rządzący powinni natychmiast wywalić Azari z Polski natychmiast powtarzam tu nie ma miękkiej gry już nie postępować mocno i stanowczo mamy do czynienia z klamliwym narodem żydami którzy się nie cofnął przed niczym obludnym bez honoru rasistowskie mówieniu i obarczeni Polski jako sprawcę holokaustu śmiech to jest skasowany atak wywrocenie historii do góry nogami PIS obudź się a podobno polska miała powstać z kolan i co !!!!!!!!
ponad 1 rok temu / Arczi
 
We wszystkim zgadzam się Panią Ewą, która od ponad 30 lat zajmuje się tymi trudnymi sprawami, bez żadnej pomocy, czy wsparcia finansowego. To wielki wstyd, dla rządzących.
ponad 1 rok temu / Lucek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.