DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Dr Cernea na synodzie: zadaniem pasterzy jest prowadzenie ludzi ku zbawieniu

Dr Cernea na synodzie: zadaniem pasterzy jest prowadzenie ludzi ku zbawieniu
Fot. Carol Shu / freeimages.com

W miniony piątek szefowa Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich w Bukareszcie doktor Anca-Maria Cernea przestrzegała ojców synodalnych przed marksizmem kulturowym i gnostycyzmem. Przypomniała duchownym, że ich zasadniczym zadaniem jest prowadzenie ludzi ku zbawieniu.

 

„Mój ojciec – rozpoczęła swoje krótkie wystąpienie na Synodzie - był chrześcijańskim przywódcą politycznym. Wtedy, gdy przygotowywał się do ślubu z moją mamą, został uwięziony przez komunistów na okres 17 lat. Mimo to ślub się odbył, 17 lat później. Moja mama czekała przez wszystkie te lata na ojca, choć nie wiedziała nawet, czy jeszcze żyje. Oboje byli heroicznie wierni Bogu i sobie w narzeczeństwie”. Prezes stowarzyszenia lekarzy zaangażowanych w obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci mówiła, że przykład jej rodziców pokazuje, iż dzięki łasce Bożej można pokonać straszliwy terror i ubóstwo materialne. Dodała, że największym zagrożeniem dla rodziny pozostaje jednak ubóstwo duchowe.

 

- Ubóstwo materialne i konsumpcjonizm nie są głównymi przyczynami kryzysu rodziny – stwierdziła. Wyjaśniła, że rodzinę niszczy ideologia. - Matka Boża Fatimska powiedziała, że błędy Rosji rozprzestrzenią się na całym świecie. Po raz pierwszy Jej proroctwo sprawdziło się wraz z nadejściem klasycznego marksizmu, który zabił dziesiątki milionów ludzi. Teraz mamy do czynienia z marksizmem kulturowym. Istnieje ciągłość marksistowskiej ideologii od leninowskiej rewolucji płci poprzez Gramsciego i szkołę frankfurcką do praw homoseksualistów i ideologii gender obecnie – zauważyła dr Cernea.

 

Klasyczny marksizm – przypomniała – próbował przekształcić społeczeństwo poprzez brutalne przejmowanie własności. Teraz rewolucja sięga głębiej, redefiniując rodzinę i tożsamość seksualną. Rumunka napiętnowała tzw. ideologię postępową, poprzez którą szatan próbuje przejąć kontrolę nad człowiekiem, by wyrzucić Boga z jego życia.

 

Szefowa Stowarzyszenia Lekarzy przypomniała duchownym, że ich zasadniczym powołaniem jest prowadzenie ludzi do zbawienia. Dlatego powinni w porę rozpoznawać zagrożenia duchowe i przestrzegać przed nimi wiernych. „Szukajcie zatem najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a  wszystko będzie wam dodane” – zacytowała słowa z Pisma Świętego. - Misją Kościoła jest zbawiać dusze. Zło w tym świecie wynika z grzechu, a nie z różnic dochodów lub „zmian klimatyczynych” – stwierdziła. Receptą na zło jest ewangelizacja i nawrócenie – dodała. – Świat potrzebuje dziś nie ograniczania wolności, ale prawdziwego wyzwolenia od grzechu. Zbawienia – mówiła Anca-Maria Cernea.

 

Cernea przypomniała, że Kościół w Rumunii cierpiał straszliwe prześladowania, a mimo to żaden z 12 biskupów „nie zdradził komunii z Ojcem Świętym”. Wyjaśniła, że Kościół rumuński przetrwał dzięki determinacji i przykładowi pasterzy, którzy zdecydowanie przeciwstawili się komunizmowi. Biskupi apelowali do wiernych, by „nie dostosowali się do świata, by nie współpracowali z komunistami”. – Teraz Rzym musi powiedzieć światu: „Bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię” – podkreślała doktor Cernea.

 

 

Źródło: voiceofthefamily.com, AS.

 

 

 


DATA: 2015-10-19 16:17
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 5 lat temu / Leo
 
Dr Carnea nie jest Szefową Stowarzyszenia Lekarzy. To nieporozumienie wynikające stąd, że na synodzie zastępuje ową szefową, która w ostatnie chwili nie mogła się na synod udać. Ale wystąpienie bardzo zacne, jak i sama Anca-Maria Carnea. Była wiosną w Polsce.
ponad 5 lat temu / ptyś
 
wszystko w temacie!! pozdr.
ponad 5 lat temu / mar219
 
Aż mnie zatkało. Ponownie sprawdzają się słowa Pana Jezusa: "Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą" (Łk 19, 40).
ponad 5 lat temu / polny wolak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.