DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Donos na prof. Bartyzela. „Wyborcza” pisze o „antysemityzmie”, historyk komentuje zarzuty

Donos na prof. Bartyzela. „Wyborcza” pisze o „antysemityzmie”, historyk komentuje zarzuty
Prof. Jacek Bartyzel (źródło: Youtube/Polonia Christiana)

Profesor Jacek Bartyzel znalazł się pod ostrzałem. Chodzi o wpis na Facebooku, w którym historyk odniósł się do relacji polsko-żydowskich oraz antypolskich wypowiedzi niektórych Polaków. Mocne słowa zaowocowały pismem, jakie do rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika złożył w tej sprawie publicysta i wykładowca Uniwersytetu SWPS w Warszawie dr hab. Adam Leszczyński. Obojętnie wobec sprawy nie mogła też przejść „Gazeta Wyborcza”, która opisuje temat w tekście pt. „Antysemicki wpis profesora z toruńskiego uniwersytetu”.

 

„To, że nas Żydzi nienawidzą i opluwają, jestem w stanie przyjąć ze spokojem – w końcu czegóż można spodziewać się od tego plemienia żmijowego pełnego pychy, jadu i złości? Trzeba po prostu trzymać ich na dystans, tak wielki, jak tylko możliwe. W ogóle nawet nie próbować dyskutować czy przekonywać, bo to daremne; oni nie są zdolni do okazywania wdzięczności, uważają natomiast, że wszystko im się należy” – napisał prof. Jacek Bartyzel we wpisie, który został usunięty przez Facebooka. Historyk odniósł się w swoim tekście również do osób, które atakują własny naród.

 

Profesor Bartyzel zauważył, że takie osoby „kalają własne gniazdo, gorliwie przyłączając się do polakożerczej kampanii pomówień”. Jako karę dla – jak napisał – Polaków z metryki zaproponował „dożywotnią infamię narodową”. Zasugerował także publiczną chłostę.

 

Słowa wybitnego historyka nie spodobały się Adamowi Leszczyńskiemu, wykładowcy (jak podaje torun.wyborcza.pl) Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Domaga się on wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec prof. Bartyzela. Pismo w sprawie trafiło już nawet do rektora UMK w Toruniu.

 

To jest donos. Jak widać są ludzie, którzy mają w tym upodobanie. Jest to jakiś obyczaj stricte demokratyczny, bo w demokracji ateńskiej wynaleziono instytucję sykofanta, czyli urzędowego donosiciela na politycznie niepoprawnych obywateli i widać ten pan dobrze się w tej roli czuje, bo zdaje się, że jest z siebie bardzo zadowolony – powiedział w rozmowie z PCh24.pl profesor Jacek Bartyzel.

 

To jednak nie wszystko. Historyk zauważył bowiem, że w sprawie trwa nagonka prasowa. Na tym jednak nie koniec „afery”. – Zostało wysłane pismo do rektora UMK. Moim zdaniem oczywiście rektor nie ma w ogóle żadnego obowiązku odpowiadać na takie donosy, ale nie wiem co uczyni. Czekam. Zobaczymy czy coś z tego wyniknie czy nie – stwierdził prof. Bartyzel.

 

 

Źródło: PCh24.pl / Facebook / torun.wyborcza.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-02-26 07:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Diabelskie pokusy. Jeszcze trochę to OCENZURUJĄ Stary i Nowy Testament . Warto przypomnieć sprawę zmieniania nazwisk przez Żydów na nazwiska polskie. Polak Polaka nie zaatakuje w taki sposób no , chyba że poprzez reinkarnację stał się Żydem albo został wytresowany aport > nagródka .
11 miesięcy temu / iskierka
 
Zgoda, z tym, że na ogół ci, co "kalają własne gniazdo" nie są tak naprawdę Polakami, spójrzcie na ich pochodzenie. I to tyle w temacie. Oczywiście są osoby mające inne pochodzenie i będące Polakami czytaj: dbający o interesy polskie, ale to inna sprawa.
11 miesięcy temu / quovadis
 
prawda :
11 miesięcy temu / Bau
 
Siedem lat i pół roku temu z inicjatywy "Gazety Wyborczej" odbyła się kampania propagandowa przeciwko prof. Aleksandrowi Nalaskowskiemu z UMK jako "homofobowi" za wyrażenie opinii, że pary homoseksualne nie powinny mieć prawa adoptowania dzieci, zatrzymana setką podpisów w obronie profesora. Podobna kampania wszczęta 1999 przeciwko dr. Dariuszowi Ratajczakowi z Opola, zarzucająca jemu "rewizjonizm holokaustu" który tylko omówił, nie wyrażając go doprowadziła do skazania na "Berufsverbot", wydalenia go z uniwersytetu został stróżem nocnym, wśród dalszych smutnych następstw była przedwczesna śmierć. Nie spodziewam się, że rektor oprze się "Gazecie Wyborczej", skoro wykupił bezpłatną prenumeratę jej elektronicznej wersji dla czytelników na UMK.
11 miesięcy temu / Konrad Józef T
 
Zachód i jego "demokracja" liberalna zagnieździł się nad Wisłą bardzo szybko. W ciągu trzydziestu lat "transformacji" politycznej w Polsce, to co czytaliśmy o Zachodzie, o opanowaniu przez neo-lewicę instytucji publicznych oraz życia społecznego stało się faktem w Polsce. Polit poprawność oraz słowa wytrychy, jak antysemityzm i homofobia stały się "pałką" na ludzi nie idących w ordynku jednomyślności oświeconych elit. Pan profesor Bartyzel, za przytoczenie słów Jezusa Chrystusa ma być usunięty z pracy, a jego dobre imię ma się okryć infamią. Niedługo gdy zostanie penalizowana tak zwana "mowa nienawiści", to za przytoczenie słów Jezusa Chrystusa w przestrzeni publicznej, można trafić do aresztu a może do "kryminału" albo zapłacić wysoką grzywnę bądź być obarczonym obowiązkiem wykonywania prac publicznie-użytecznych. Cichaczem, małymi krokami, powolnym ogłupianiem narodu, doszliśmy do sytuacji państwa na poły opresyjnego, z widokiem na lewe oko, z prawym usuniętym
11 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Profesor Jacek Bartyzel nie powiedział nic nowego. Sam Bóg o Izraelitach mówił ,,plemię żmijowe"..... "Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią." Mateusza 12: 34 ..... "Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w gehennie." Mateusza 23:33.....Nazwanie ich plemieniem żmijowym już jednoznacznie kojarzy ich z proroctwem z księgi Rodzaju. Tak samo o przywódcach Izraela mówił Jan Zanurzyciel....."A gdy widział, że przychodzi do zanurzenia wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem?" Mateusza 3:7....Dziś czytamy na Onecie, że na UMK wszczęto procedurę dyscyplinarną wobec Pana Profesora.To tak jakby chciano dyscyplinować samego BOGA! Mam nadzieję, że rektor UMK nie ulegnie naciskom gazety.
11 miesięcy temu / Airam
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.