DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Do pięciorga wiernych w kościele. Nowe obostrzenia w związku z COVID-19

Do pięciorga wiernych w kościele. Nowe obostrzenia w związku z COVID-19
Fotograf: Adam Chelstowski, Archiwum: Forum

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa rząd Mateusza Morawieckiego podjął decyzję o wprowadzeniu od 24 marca nowych obostrzeń. Chodzi m.in. o ograniczenia w przemieszczaniu się oraz ograniczenia w transporcie zbiorowym. Ograniczenia będą obowiązywały do 11 kwietnia.

 

Decyzję w tej sprawie ogłosili we wtorek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak podkreślił szef rządu działania te są podejmowane „dla ocalenia życia wielu Polaków”.

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wprowadzony zostanie też zakaz wychodzenia z domu poza wyjątkowymi potrzebami - zakupy, praca, wizyta u lekarza.

 

Ograniczenia obejmą wydarzenia kościelne, w których będzie mogło brać udział nie więcej niż pięć osób, nie licząc osób sprawujących posługę. - Regulacja jest daleko idąca w stosunku do tego, co było. Ograniczamy liczbę osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych, w mszach świętych do pięciu osób, nie licząc oczywiście osób sprawujących te obrzędy - kapłanów, albo osób, które uczestniczą np. w pogrzebie, czyli osób zatrudnionych w zakładach pogrzebowych - powiedział minister Łukasz Szumowski.

 

Musimy dalej ograniczać zgromadzenia do absolutnego minimum. Nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby - mówił Morawiecki.

 

- Będą ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej - tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa; w tramwaju czy autobusie i wszystkich środkach komunikacji publicznej nie może być tłoku, musi być dystans — wyliczał z kolei minister zdrowia.

 

Kary za łamanie nowych zasad będą wynosić od mandatu do 5000 zł.

 

Już wcześniej rząd postanowił o zamknięciu przedszkoli, szkół i uczelni wyższych a także instytucji kulturalnych. Zdecydował też na zamknięcie granic dla cudzoziemców i skierowaniu na dwutygodniową kwarantannę każdego Polaka, który powróci z zagranicy.

 

Źródło: TVP INFO

TK

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-24 19:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W obliczu tej jawnej zdrady naszych rządzących, już nigdy na PIS nie zagłosuję. A do Kościoła chodzę codziennie i staje za szklanymi drzwiami, jeśli już jest w nim 5 osob. I całą Mszę św. leją mi się łzy. Ale PAN BÓG to widzi i nie pozwoli z siebie szydzić!
8 miesięcy temu / marysia
 
Limit osób w kościele to skandal żadnych limitów, do 50 to już było za dużo.
8 miesięcy temu / Radosław
 
5 osób na Mszy św. a 16 w autobusie, który jest kilkanaście / kilkadziesiąt razy mniejszy do przeciętnego kościoła? Paranoja to mało powiedziane.
8 miesięcy temu / Barbara
 
Do pięciorga w kościele,to kompletna paranoja ,albo świadome działanie.w marketach nikt nie liczy ile jest osób,w środkach komunikacji miejskiej mogą siedzieć co drugie siedzenie.Kościoły są duże i można siedzieć co drugą .
8 miesięcy temu / Ola
 
Prosty i broda szaleja na calego szczegolnie Kosciol lubia przyciskac.
8 miesięcy temu / Nick
 
@Beata to jesteś chrześcijanką czy jak, bo z twojej wypowiedzi wychodzi że wierzysz w reinkarnację. Czy ktokolwiek zapomniał o miłosierdziu Bożym, raczej Bóg nie chce żebyśmy szli i się zarażali na potęgę. Na pewno przyjmie naszą dobrowolną modlitwę w domach za równie godną co na mszy.
8 miesięcy temu / Siden
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.