DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Dewiacje, wolne związki i samogwałt. Tak seks-edukatorzy chcieliby wychowywać „do życia”

Dewiacje, wolne związki i samogwałt. Tak seks-edukatorzy chcieliby wychowywać „do życia”
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

„Gazeta Wyborcza” rozpacza nad nową podstawą programową. Ustami seks edukatora wytyka jej m.in. braki w nauczaniu o „tolerancji”, luźnych związkach, odmienności seksualnej. Zarzutem jest nawet to, że uczniowie nie dowiedzą ile mogą skorzystać na… samogwałcie.

 

Zamieszczony na łamach „Gazety Wyborczej” komentarz do nowej podstawy programowej nie zostawia na nim suchej nitki. Jego autorka, Agata Kozłowska, z Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton” uważa, że młodych ludzi traktuje się jak „istoty, które nie mają dostępu do dorosłego świata i jego problemów”, a podstawie przyświeca założenie – trudne tematy należy przemilczeć.

 

Tak oto nowa podstawa programowa nie pozwoli młodym ludziom na otwartą dyskusję na temat różnych poglądów na rodzinę, czy seks przedmałżeński. Dzieci nie dowiedzą się też nic o związkach innych niż heteroseksualnych, a – o zgrozo – słowo „tolerancja” nie pada tam ani razu.

 

Kozłowska nad tym ubolewa, bo uważa, ze seks jest czymś pięknym i pozytywnym, także poza małżeństwem, twierdzi że „to, co w nim najpiękniejsze, wiąże się z relacją pomiędzy dwoma osobami, niekoniecznie małżeńską, niekoniecznie trwałą”. Seks-edukatorka jednym tchem dodaje tu, że ta „niekoniecznie trwała” relacja, może być równocześnie „odpowiedzialną i świadomą”(sic!).

 

Komentatorka uderza też w naturalne metody planowania rodziny, wskazując, że każdy powinien sam wybrać swój sposób na „bezpieczniejszy seks”, wedle wartości, jakie wyznaje oraz utrzymując, że naturalne metody „nie są odpowiednie dla osób w młodym wieku”. Argumentów do tej tezy oczywiście w tekście zabrakło.

 

Seks-edukatorka ubolewa też, że w podstawie programowej nie uwzględniono informacji o tym jak dbać o zdrowie seksualne, w tym dzieci nie dowiedzą się, że „masturbacja jest naturalnym sposobem rozładowania napięcia seksualnego” oraz „że nie musi wiązać się z uzależnieniem i nie jest czymś niemoralnym”.

 

Dalej Kozłowska wymienia cały szereg mniej i bardziej ważnych informacji, które nie trafią do młodzieży, która chce intensywnie przeżywać swoje życie. „Dla jednych tą intensywnością jest religia, dla innych nauka, dla jeszcze innych – imprezy” – dodaje. A zadaniem szkoły – jak twierdzi – jest dostarczenie narzędzi, by „w poszukiwaniu intensywności się nie pogubić”.


 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

MA


DATA: 2017-09-04 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z chrześcijańskiego punktu widzenia wiadomo że wolny związek to kiepska rzecz, gdyż cudzołożnicy nie osiągną zbawienia. Ale nawet z "neutralnego religijnie" punktu widzenia istnieje coś lepszego od wolnego związku - małżeństwo kochających się osób wyznających takie wartości jak wierność i opiekuńczość. Wtedy ma się pewność, że w ciężkich chwilach życiowych, czy na starość, małżonek udzieli wsparcia, a nie "wbije nóż w plecy" wykorzystując trudną sytuację (a więc słabość) partnera - zdradzając go, porzucając, okradając.
ponad 2 lata temu / r
 
Ok, masturbację jeszcze można zrozumieć, ale wolny związek to najlepsza rzecz jaka może być, ponieważ ludzie nie są niczym związani, mogą zrezygnować kiedy chcą, bez żadnych konsekwencji dla nikogo, oczywiście jeśli nie mają dzieci
ponad 2 lata temu / ollek
 
popęd został nadany tylko w celu prokreacji czyli rozmnażania, a diabeł wykorzystał to w celu uzależnienia człowieka od uciech cielesnych
ponad 2 lata temu / Janek
 
@ollek: przytoczyłem te "skrajne przypadki" w celu uzasadnienia słuszności terminu "samogwałt". Zresztą, czy one są takie znowu skrajne? Podobnie jak alkoholizmu nie diagnozuje się na podstawie deklaracji uzależnionych, bo jest wielu uzależnionych od alkoholu którzy za nic w świecie nie przyznają się do tego uzależnienia, tak i z masturbacją problem ma szerszy zakres niż się pozornie wydaje. Jak by jednak nie patrzeć, w przypadku dzieci, podobnie jak zachęcanie ich do spróbowania alkoholu jest moralnie naganne, nie mniej naganne jest zachęcanie ich do masturbacji. I to już tylko z "neutralnego religijnie" punktu widzenia. Bo co do szkodliwości, nawet pojedyncza masturbacja jest grzechem, czyli szkodzi zbawieniu. To jest drugi ważny powód dla którego katolicy walczą z deprawacją dzieci, a którego ateiści nie zrozumieją.
ponad 2 lata temu / r
 
Oczywiście, można się uzależnić od masturbacji, jak od wszystkiego tego, co jest przyjemne, ale sam akt nie jest ani szkodliwy, ani przymusowy, Pan przytacza tylko skrajne przypadki
ponad 2 lata temu / ollek
 
@ollek: no właśnie, gwałt jest z przymusu, a samogwałt jest z "samoprzymusu". Bo osoba uzależniona od przyjemności seksualnej jest wewnętrznie przymuszona (przez swój nałóg) do samogwałtu. Jest ona jednocześnie gwałcicielem i gwałconym, odnosząc wrażenia gwałciciela (chwilowa przyjemność) i gwałconego (cierpienie). Proszę poczytać relacje osób które uprawiają/uprawiały samogwałt po kilka razy dziennie - czy robiły/robią to z chęci, czy z przymusu. Zresztą, jest to wierna analogia do innych nałogów, np. alkoholizmu. Alkoholik tylko pozornie pije bo chce. On pije bo musi, dzięki czemu krótkotrwale osiąga stan uwolnienia od pożądania alkoholu. Czyli "szczęście" nałogowca jest równoważne normalnemu stanowi osoby nie uzależnionej. A poza tymi krótkimi chwilami "szczęścia", nałogowiec jest nieszczęśliwy. Dlatego nikt normalny nie życzy nikomu popadnięcia w nałóg. W konsekwencji, m.in. dlatego katolicy protestują przeciw zwyrodnialcom wpędzającym dzieci w nałóg samogwałtu.
ponad 2 lata temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.