DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Dewastacje kościołów, zakłócanie Mszy św. Karygodne zachowanie zwolenników aborcji

Dewastacje kościołów, zakłócanie Mszy św. Karygodne zachowanie zwolenników aborcji
Fot Andrzej Hulimka/Forum

Zdewastowane fasady kościołów, zakłócanie Mszy świętych i pikietowanie przed świątyniami – w tak skandaliczny sposób zwolennicy aborcji wyrażają swoje niezadowolenie z wyroku Trybunały Konstytucyjnego, który uznał za niezgodną z ustawą zasadniczą tzw. eugeniczną przesłankę aborcyjną.

 

Organizatorzy akcji o nazwie „Słowo na niedzielę” zachęcają m.in., aby wziąć udział w niedzielnych mszach. Proponują, aby rzucać na tacę specjalnie przygotowany banknot lub by nalepiać na fasadach kościołów proaborcyjne ulotki. Pojawiają się również pomysły, by w czasie Mszy zajmować z transparentami miejsca przed ołtarzem. Zwolennicy aborcji nie stronili więc od zakłócania nabożeństw. Posunęli się też do niszczenia budynków kościelnych. Ogólnopolski Strajk Kobiet zachęcał, by tego rodzaju aktywności dokumentować i chwalić się nimi w mediach społecznościowych. Tak nakręcana jest spirala nienawiści wobec katolików i Kościoła.

 

Tak na fasadzie kościoła św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie pojawiły się napisy „piekło kobiet”, „moje ciało ≠ twoja religia”. W kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie pojawił się z kolei aktywista z napisem „Módlmy się o prawo do aborcji”. Zaś na fasadzie kościoła pw. Opatrzności Bożej w Warszawie namalowano napis „aborcja jest ok” oraz numer telefonu do inicjatywy Aborcja bez Granic. Aktywiści zniszczyli też elewację kościoła pw. Świętej Rodziny w Gdyni, kościoła pw. Św. Magdy Magdaleny na warszawskim Wawrzyszewie oraz św. Jakuba na pl. Narutowicza na warszawskiej Ochocie. W Otwocki na budynku parafii pw. św. Wincentego á Paulo pojawiły się napisy „Bóg wam nie wybaczy” oraz „j***ć PiS”. Zniszczono też drzwi sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

 

 

Trzeba pamiętać, że art. 195 § 1 kodeksu karnego mówi, że „Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Ponadto art. 195 § 1 kodeksu karnego stanowi, że „Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Zaś art. 196 kodeksu karnego mówi, że „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Karalne są także akty wandalizmu.

 

Poniżej prezentujemy niektóre akty wandalizmu zwolenników aborcji.

 Byłeś świadkiem – zgłoś sprawę Ordo Iuris

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

゚ヌᄆ (@Jan_Pawlicki) October 25, 2020

 

 

 

 

Źródło: tvp.info, Twitter, Facebook

MA

 


DATA: 2020-10-25 13:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

naprawdę chcecie "wojny" ? no cóż, wedle zasady "oko za oko, ząb za ząb". tylko potem nie płaczcie ...
1 miesiąc temu / do lewicy\lewak
 
dziwnym trafem prawo o ingerowaniu w posługi religijne przez sam rząd lub jego przedstawicieli. tu ustawodawca nie przewidział iż sam będzie ingerował w strefę czynności religijnej jak np. woda święcona, która zniknęła i pokazały się sanizatory czy jak podawać Komunięśw. Prowokacja za prowokacją wobesc Polaków bo przecież nie w POPiS!!! Czerwona zaraza niosądzona zajmuje się watahą zamiast uwolnić ludzi od masek i wirusa.
1 miesiąc temu / antyDEMOnkrata
 
do Dziecko Boże Piszesz bardzo mądre komentarze. Bóg zapłać. To jest wojna przede wszystkim duchowa. Nie wygramy jej, jeżeli najpierw nie będziemy po właściwej stronie. Co to znaczy? Nawróćmy się. Z tego co wiem wielu katolików uważających siebie za wierzących stosuje antykoncepcję, inni głosowali na Trzaskowskiego w ostatnich wyborach. Znam wielu także ch. Obawiam się że mamy wielu takich. Przecież to są grzechy ciężkie. Jak Wy chcecie walczyć? Najpierw trzeba się do walki przygotować i nawrócić.
1 miesiąc temu / Zagubiona owiec
 
choć mam tylko jedną rękę zabrałem dziś ze sobą paralizator i opaski zaciskowe by stawić opór. Na szczęście u nas spokojnie i nie było żadnych incydentów. Każdy powinien być przygotowany na obronę Kościoła Świętego Katolickiego nawet z narażeniem życia i zdrowia. Walczyłem, sovietami, teraz na starość trzeba będzie z lewactwem się zmierzyć. Ale nie dopuścimy do ataku nasz Kościół.
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
Zdeprawowany prohitlerowski element zdaje się nie zauważać, że akcja T4 mordowanie niepełnosprawnych zakończyła się najpóźniej w sierpniu 1945 r., kiedy policja amerykańska aresztowała ostatnich "poprawiaczy eugenicznych" a Trybunał Norymberski skazał kierowników akcji na karę śmierci wykonaną. Epigoni też o nią proszą?
1 miesiąc temu / mj
 
choć mam tylko jedną rękę zabrałem dziś ze sobą paralizator i opaski zaciskowe by stawić opór. Na szczęście u nas spokojnie i nie było żadnych incydentów. Każdy powinien być przygotowany na obronę Kościoła Świętego Katolickiego nawet z narażeniem życia i zdrowia. Walczyłem, sovietami, teraz na starość trzeba będzie z lewactwem się zmierzyć. Ale nie dopuścimy do ataku nasz Kościół.
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.