DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Demoniczny film światowym hitem. Zgarnął setki milionów dolarów

Demoniczny film światowym hitem. Zgarnął setki milionów dolarów

„Czarownica” – film o skrzywdzonej diablicy, relatywizujący zło, okazał się być jednym z najbardziej kasowych filmów 2014 roku. W rankingu „Forbes” zajął 6. miejsce.

 

Film „Czarnowcia” z Angeliną Jolie w tytułowej roli miał w roku 2014 miał cieszyć się wielką popularnością na świecie. Jak podał „Forbes”, w ubiegłym roku na konta twórców „Czarownicy” wpłynęło 241 mln dol., a w kluczowym tzw. weekendzie otwarcia film zyskał 69 mln dol.

 

„Czarownica” to film skierowany do dzieci. Relatywizuje zło, czyniąc z ponurej wiedźmy główną bohaterkę, która zmaga się z bolesną przeszłością.

 

„Czarownica to opowieść o dobrym demonie, albo raczej dobrej demonie, snuta w jednym tylko celu – jego/jej gloryfikacji. Któż bowiem jak nie ona – demona – prawdziwie kocha małą królewnę; kto strzeże każdego jej kroku, czyj wreszcie pocałunek prawdziwej miłości zdejmie z dziewczyny klątwę stuletniego snu?” – napisał o filmie zastępca redaktora naczelnego magazynu „Polonia Christiana”, Jerzy Wolak.

 

Więcej o filmie „Czarownica” czytaj tutaj

 

 

Źródło: forbes.pl

ged


DATA: 2015-01-11 18:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ta same Angelina miała/ma mieć wizytację u papieża??
ponad 5 lat temu / husarzsmierci
 
Oglądałem ten film już jakiś czas temu i w pełni zgadzam się opinia zawartą w artykule. Ten film ludzi ukazuje jako pełnych zła i fałszu a demonicę o imieniu Diabolina jako istotę pełną uczuć wyższych, potrafiącą wybaczać i prawdziwie kochać. Dodać należy , że jest to film nakręcony z pełnym rozmachem i ktoś nie szczędził środków na promocję zła. Bo tylko tak go może rozsądna osoba odebrać: jako promocję zła. Niestety wydaje mi się, że w najbliższej i tej dalszej przyszłości często będziemy narażeni na podobne manipulacje. Stąd moja rada o ile mogę sobie na nią pozwolić: zanim pokażemy coś naszym dzieciom najpierw obejrzyjmy to sami.
ponad 5 lat temu / Attacus
 
@DM Nie wiadomo czy Franciszek naprawdę jest papieżem. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że Benedykt XVI został zmuszony do abdykacji, a skoro nie było jego woli, to taki akt nie mógł być ważny, a więc grono kardynalskie nie mogło wybrać nowego.
ponad 5 lat temu / Robert
 
Wezmy pod uwage (zatrzymajmy sie tu na chwile i pomyslmy), ze papiez Franciszek udzielil Angelinie audiencji kilka dni temu. Wielu katolikow na calym swiecie laczy teraz swego papieza-supergwaizde z gwiazda Angeliny. Promuja te same wartosci i idee, m.in. realatywizacje zla. Kiedy papiez pyta: "Kim ja jestem, zeby oceniac?", nalezy mu przypomniec, ze jest glowa Kosciola, papiezem, ktorego zadaniem jest nauczac o zbawieniu, dobru, prowadzic do dobra i zbawienia, i nauczac o potepieniu zlu i potepiac zlo. Zlo jest czesto blyskotliwe i olsniewajace, i kto jak to, ale papiez nie powinien sie mu dac omamiac. Papiez powinien pomoc Angelinie to zrozumiec. Czy jest naiwny czy wpadl w pulapke, jak miliardy innych? Moze jest przebiegly, moze rzeczywiscie nie wierzy, ze Jezus jest Droga i Prawda i Zyciem, ze wszystkie drogi prowadza do nieba, ze katolicyzm to jedna z mitologii?
ponad 5 lat temu / DM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.