DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Demokracja ważniejsza niż Dekalog? Szymon Hołownia tłumaczy, kiedy podpisałby ustawę proaborcyjną

Demokracja ważniejsza niż Dekalog? Szymon Hołownia tłumaczy, kiedy podpisałby ustawę proaborcyjną
Szymon Hołownia, fot. Lukasz Dejnarowicz/FORUM

Jeśli zmiana, której chcemy, ma być autentyczna, sfinansować ją musimy sobie sami. Wierzę, że się da. I że będę mógł pójść do kandydatów partyjnych i zapytać, ile potrafiliby zrobić bez przelewu od prezesa – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym” Szymon Hołownia, katolicki celebryta, który w minioną niedzielę ogłosił swój start w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

 

W rozmowie z gazetą reklamującą się jako „katolickie pismo społeczno-kulturalne” Hołownia zdradza jak zachowałby się - jako prezydent - gdyby na jego biurko trafiła do podpisu ustawa „liberalizująca w Polsce aborcję”.

 

Zwróciłbym ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Nie po to, żeby ją „uwalić”. Po to, żeby zapytać, czy Sejm jest pewien tego, co robi. Jeśli będzie pewien, jeśli będzie stało za nim poparcie takiej części społeczeństwa, które pozwoli na ponowne uchwalenie ustawy, konstytucja nie zostawi wyboru: prezydent musi ją podpisać – tłumaczy.

 

Ponadto Hołownia opowiada się za realnym rozdziałem Kościoła od państwa. – Może to zrobić tylko katolik, żeby nie wywołać w Polsce wojny religijnej – stwierdza. Po czym dodaje: „Mam kłopot z mieszaniem się polityków do obrzędów religijnych, a Eucharystii do uroczystości świeckich. Eucharystia nie jest, mówię to jako praktykujący katolik, od umajania państwowych uroczystości, a państwo ma swój ceremoniał. Nie mogę włączać kraju, w którym mieszkają obywatele różnych wyznań i osoby niewierzące, w ceremoniał religijny jednego wyznania”.

 

Szymon Hołownia przyszedł na świat 3 września 1976 w Białymstoku. Studiował w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Dwa razy wstępował także do dominikańskiego nowicjatu.  Ostatecznie jednak trafił do mediów. Trzy lata redagował dział kulturalny w „Gazecie Wyborczej”. Pracował również w „Newsweeku”, „Rzeczpospolitej” i „Ozonie”. Obecnie  zaś współpracuje z

„Tygodnikiem Powszechnym”. Prowadził także programy radiowe i telewizyjne; pełnił funkcję dyrektora Religia.tv. Od 2008 roku współprowadził program „Mam Talent” w TVN, jednak w listopadzie ogłosił rezygnację z niego. Działa charytatywnie na rzecz krajów ubogich. W ostatnim czasie zasłynął także jako propagator weganizmu.

 

Źródło: tygodnikpowszechny.pl / tvn24.pl

TK / mjend

 

POLECAMY!

 

Aby pobrać 86. numer e-tygodnika „PCh24 Co Tydzień” wystarczy kliknąć TUTAJ

 


 

Czy ekologista stanie na straży żyrandola?

Byłem na wykładzie Szymona Hołowni. Ma talent do zielonej rewolucji.

 

 

Warto pamiętać, że Szymon Hołownia jest również Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.  

 

O TYM CO KRYJE SIĘ POD KONCEPCJĄ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU CZYTAJ:

 

Zrównoważony rozwój – marksistowska zaraza

 

„Jestem socjalistą pod względem ideologicznym, a kapitalistą w metodyce” – tak o sobie mówił Maurice Strong, pierwszy Sekretarz Generalny Konferencji ONZ na temat Środowiska i Rozwoju w Rio, a także współtwórca Karty Ziemi, wraz z Gorbaczowem i Nelsonem Rockefellerem. Ten ostatni już na początku lat 70 zainicjował działania zmierzające do gruntownej transformacji świata w duchu marksistowskiej agendy zrównoważonego rozwoju.

 

Agenda 2030. Zrównoważony rozwój depopulacji

 

Inżynieria populacyjna albo hodowla ludzka – pod takimi terminami skrywają się różne „techniki” depopulacyjne propagowane przez wykładowców renomowanych uczelni na świecie, walczących ze „zmianami klimatycznymi” rzekomo powodowanymi przez ludzi. Znajdują oni uzasadnienie dla oenzetowskiego programu zrównoważonego rozwoju, czyli Agendy 2030.

POLECAMY!!!

 

Pomysł zachowania równowagi między interesami społeczeństwa, ochroną środowiska naturalnego i racjami ekonomicznymi brzmi sensownie. Każdy z nas chce z jednej strony korzystać z dobrodziejstw technologii i bogacić się, a z drugiej – oddychać czystym powietrzem i pić źródlaną wodę.

 

Gdy jednak wczytać się z wielostronicowe dokumenty międzynarodowych organizacji może okazać się, że piękne słowa często kryją w sobie porażające przesłanie – pisze w 22. numerze „PCh24 Co Tydzień” redaktor wydania Michał Wałach.

 

Aby pobrać 22. numer e-tygodnika „PCh24 Co Tydzień” wystarczy kliknąć TUTAJ.

 


DATA: 2019-12-09 16:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

katolicki? czy aby na pewno katolicki?
8 miesięcy temu / Paulina
 
Aha, czyli zabijać zwierzęta to nie, bo będą nas niby sądzić po śmierci ale już zabijanie nienarodzonych to tak. Ja dziękuję za takiego prezydenta.
8 miesięcy temu / IzaBela87
 
I tak zagłosuję na Bosaka, a nie na jakieś tygodniowe pseudo gwiazdki.
8 miesięcy temu / henrich
 
Hołownia, już wiem na kogo nie zagłosuję. Katolik podpisujący liberalizację ustawy antyaborcyjnej? To nie katolik, proste. To marionetka zła.
8 miesięcy temu / Lusia
 
Zaś nasza Królowa mówi: "Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie" J 2,5. Moim Królem jest Jezus Chrystus i każdego Polaka- przecież oficjalnie w dniu 19 listopada 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach został On ogłoszony Królem Polski i każdy prezydent ma być tylko ministrem Tego Króla- a więc ma wypełniać Jego rozporządzenia i nakazy!!! Kto tego nie robi, nie nadaje się do swoje funkcji!!! Czy Pan Hołownia jest gotów wypełniać polecenia i nakazy Króla Polski? Jeśli nie to auf wiedersehen i proszę sobie być prezydentem tak, gdzie nie musi być Pan podległy KRÓLOWI!!! Za naszą zachodnią granicą drzwi szeroko przed Panem otwarte:-. Widać wielki zamęt w każdym zakamarku świata, a mistrzem zamętu jest upadły anioł, który chce wszystkich odciągnąć od Boga w Trójcy Świętej jedynego!!! "Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe" Mt 26, 41
8 miesięcy temu / Adamoss
 
stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę. 4 Ponieważ wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spożywane z dziękczynieniem, nie należy odrzucać. 5 Staje się bowiem poświęcone przez słowo Boże i przez modlitwę. 6 Przedkładając to braciom, będziesz dobrym sługą Chrystusa Jezusa, karmionym słowami wiary i dobrej nauki, za którą poszedłeś. 7 Odrzucaj natomiast światowe i babskie baśnie! Sam zaś ćwicz się w pobożności! 8 Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając zapewnienie życia obecnego i tego, które ma nadejść. 9 Nauka to zasługująca na wiarę i godna całkowitego uznania. 10 Właśnie o to trudzimy się i walczymy3, ponieważ złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawcą wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących. 11 To nakazuj i tego nauczaj!". "Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe" Mt 26, 41
8 miesięcy temu / Adamoss
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.