DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Czym grozi seksualizacja dzieci? Badacze zjawiska ostrzegają Polaków

Czym grozi seksualizacja dzieci? Badacze zjawiska ostrzegają Polaków
Fot. Facebook / CZiR

W sobotę na stołecznym Stadionie Narodowym rozpoczęła się konferencja zatytułowana „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży – przegląd zagrożeń”. Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami prelegenci zarysowali tematykę, którą poruszać będą podczas sesji. Organizowana przez Centrum Życia i Rodziny konferencja służy sprzeciwieniu się edukacji seksualnej dzieci, stanowiącej często zamaskowaną postać promocji pedofilii.

 

Podczas spotkania z dziennikarzami wiceprezes Centrum Kazimierz Przeszowski powiedział, że opinia publiczna wprowadzana jest w błąd. Wmawia się jej bowiem, że podstawą modelu edukacji seksualnej WHO są badania naukowe, pomija zaś fakt, iż przeprowadzono je poprzez m.in. gwałcenie dzieci, nawet dwumiesięcznych. Nieprawdą jest także, jakoby edukacja seksualna nie była prowadzona w przedszkolach – świadczy o tym przykład Holandii, Francji, Szwajcarii i innych krajów. Co więcej, Europejski Trybunał Praw Człowieka skazał rodziców szwajcarskiej 7-letniej dziewczynki, która nie chciała uczestniczyć w zajęciach z gadżetami erotycznymi. Zaprzecza to prawu rodziców do ostatecznego głosu w kwestii wychowania dzieci.

 

Profesor Judith Riesman ze Stanów Zjednoczonych przypomniała, że twierdzenia, jakoby dzieci były seksualne od urodzenia, głosił Alfred Kinsey – sadomasochista, biseksualista i pedofil. W USA 16 stanów ogłosiło, że pornografia jest zagrożeniem. W edukacji tego typu ostatecznie chodzi o to, by dzieci były „seksualnie dostępne”.

 

Jako kolejny głos zabrał Zbigniew Barciński ze Stowarzyszenia Pedagogów NATAN. Zwrócił uwagę m.in. na standardy WHO i obecne w nich antywzorce, których przyswojenie uniemożliwia założenie w przyszłości trwałej rodziny.

 

Z kolei psycholog Agnieszka Marianowicz-Szczygieł zwróciła uwagę, że program WHO pomija na przykład problem chorób wenerycznych. Zwróciła uwagę na plagę rozwodów, spadek dzietności i wzrost zachorowań na kiłę. W Anglii i Walii 20 procent zgłoszeń na policję dotyczących dzieci dotyczy wzajemnego molestowania się nieletnich.

 

Z kolei profesor Marek Regnerus, autor badań na temat homoseksualizmu stwierdził, że jeszcze 25 lat temu panował na uczelniach konsensus, że najlepsze dla przyszłości dzieci jest małżeństwo ojca i matki. 10-15 lat temu ten konsensus zaczął się chwiać. Dziś wielu uznaje, że nie ma różnicy między wychowaniem u ojca i matki a wychowaniem w rodzinach jednopłciowych. Jednak nowy paradygmat jest bardziej polityczny niż naukowy czy empiryczny.

 

Małgorzata Jurkowska, pedagog z doświadczeniem pracy w przedszkolach i innych placówkach, zwróciła uwagę na częsty brak zgody rodziców w edukacji seksualnej. Z kolei Alisa Jordheim z fundacji zajmującej się zwalczaniem handlu seksualnego dzieci podkreśliła, że Polacy znani z wcześniejszej walki o wolność muszą teraz dbać o wolność dzieci. Natomiast Jean-Paul Benglia z Francji zwrócił uwagę na rugowanie męskości z kultury oraz konieczność walki z tym zjawiskiem.

 

Rozpoczęła się już właściwa część konferencji, a jako pierwsza referat wygłaszała prof. Judith Riesman.

 

 

Źródło: własne PCh24.pl

Mjend

 

 

 


DATA: 2019-06-08 12:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chcą eksperymentować? Ok. Ale niech zaczną od zwierząt.
10 miesięcy temu / wesołek
 
To co tu jest napisane to...
11 miesięcy temu / Birthdaycake
 
Proszę koniecznie opublikować video z tej konferencji. Z Panem Bogiem!
11 miesięcy temu / Polak
 
Dziecko to nie maly dorosly tylko dojrzewajacy ,rozwijajacy sie czlowiek we wszystkich aspektach ,fizycznym ,psychicznym ,emocjonalnym poznawczym i edukujacy sie ...Nie wszystkie dzieci rozwijaja sie tak samo sexualnie ,fizycznie i emocjonalnie nie wszystkie rozwijaja sie w tym samym tempie sa to cechy indywidualne tylko glupek tego nie rozumie !
11 miesięcy temu / ...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.