DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Czy w roku 2025 odbędzie się sobór ekumeniczny wszystkich chrześcijan? Tego chce Watykan

Czy w roku 2025 odbędzie się sobór ekumeniczny wszystkich chrześcijan? Tego chce Watykan
Abp Celestino Migliore. Chancellery of the President of the Republic of Poland [GFDL 1.2 (https://gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html) or GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html)]

Nuncjusz papieski w Federacji Rosyjskiej abp Celestino Migliore poinformował, że Watykan ma nadzieję, iż w nieodległej przyszłości uda się przeprowadzić powszechny sobór chrześcijański. Jako możliwą datę spotkania podaje się rok 2025, który będzie 1700. rocznicą I soboru nicejskiego.


Jak podają rosyjskie media, nuncjusz Migliore zapowiedział, że będą poszukiwane sposoby przeprowadzenia soboru, ale zaznaczył, że zwołać go powinien „jeden człowiek”.


Cerkiew prawosławna – powstała w wyniku wielkiej schizmy wschodniej, za której symboliczną datę uznaje się rok 1054 – nie uznaje soborów zwoływanych przez papieży. Uznaje ona tylko siedem pierwszych soborów, a ostatnim z nich był II sobór nicejski zorganizowany w końcu VIII wieku. Pierwszym soborem, na którym nie byli obecni duchowni prawosławni, był sobór laterański I w 1123 roku.


W informacjach rosyjskiej prasy donoszącej o ważnej zapowiedzi nuncjusza papieskiego w Rosji podkreśla się, że patriarchat Konstantynopola w ostatnim czasie zbliża się do zawarcia unii z Kościołem rzymskokatolickim. Według portalu credo.press, powołującego się na agencję Nowosti, w marcu tego roku na konferencji w Moskwie przedstawiony został raport, w którym stwierdzono, jakoby już poczynione uzgodnienia między Rzymem a Konstantynopolem dotyczyły „wspólnego zarządzania jurysdykcją, która otwarcie zacznie działać po zjednoczeniowym soborze powszechnym”.

 


Źródła: credo.press / RIA Nowosti / Sojuz Prawosławnych Żurnalistow
JB

 

 


DATA: 2019-12-14 10:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Idą czasy powstania tzw. "mszy ekumenicznej". Nie będzie to już prawdziwa msza, ponieważ nie będzie na niej Przeistoczenia a jedynie protestanckie "dzielenie się chlebem". Prawdziwa msza zostania zabroniona. Większość hierarchii i duchownych wraz z samym "papieżem" oddzielą się od prawdziwego Kościoła małej trzódki wiernych, któremu będzie przewodził sam św. Piotr. I tak będzie aż do zmartwychwstania Kościoła.
7 miesięcy temu / realista
 
Syn marnotrawny tez wrocił!!! My chrzescijanie mamy najmniejsze z tym problemy , ale "wierchuszka", swojego nieda tak łatwo.
7 miesięcy temu / paulus
 
Ekumenizm nie wypalił, no to szuka się innych sposobów pseudoazotowania. Gdyby prawosławni mieli dobre intencje, to już dawno doszło by do zjednoczenia.
7 miesięcy temu / Mela
 
A to nie chodzi przypadkiem o to że tematem soboru po prostu będzie przyłączenie patriarchatu do KK?
7 miesięcy temu / Gość
 
To byłoby wspaniałe! Już P. Jezus modlił się :"aby byli jedno" i KK wciąż tę modlitwę powtarza. Schizma wschodnia powstała z nieporozumienia w tłumaczeniu pochodzenia Ducha Św-od Ojca i Syna i z tego,ze ktoś kogoś w liście obrzucił klątwą, potem uciekł, nie zdążył odwołać, a potem nieszczęsna krucjata złupiła chrześcijan wschodnich i to ich wkurzyło, słusznie, maksymalnie. A schizma zachodnia narodziła się, gdy papież trochę się spóźnił z poważnym potraktowaniem Lutra i paskudni niemieccy książęta zdążyli wykorzystać pogubionego zakonnika jako pretekst by złupić majątek KK. Troche upraszczam,ale to były powody do dysput i wyjaśnienia,a nie takiej tragedii jak odłączanie się.W KK jest pełnia środków zbawczych, pozwólmy innym chrześcijanom z tego skorzystać i zamiast się ich bać, prośmy Pana by wspierał swój Kościół i uczmy się doktryny!! Potrzebujemy zjednoczenia chrześcijan przed prawdziwym wrogiem Kościoła Chrystusowego.
7 miesięcy temu / ELL
 
Coś tu "brzydko pachnie", demony też wierzą i drżą - ich swąd wdarł się podobno przez szczelinę do KK - jak wyraził się onegdaj w pewnych okolicznościach Papież Paweł VI. Zło nie śpi.
7 miesięcy temu / t
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.