DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Czy to już koniec? Świat, który może zaginąć. Najnowsza „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

Czy to już koniec? Świat, który może zaginąć. Najnowsza „Polonia Christiana”  już w sprzedaży!

Przemija postać tego świata – zauważył to już święty Paweł (1 Kor 7, 31) – i zasadniczo nic w tym dziwnego: przemijanie zostało wszak wpisane w istotę świata upadłego. Problem w tym, że na naszych oczach proces ów wydatnie przyspieszył – dziś bezpowrotnie, jak się wydaje, przemija najlepsza strona tego najgorszego ze światów. Coraz szybciej w niepamięć odchodzi porządek, piękno i harmonia, a nade wszystko świadomość pochodzenia, pomimo własnej grzeszności, od Boskiego Stwórcy. Ciekawą refleksją osnutą wokół tejże kwestii dzielą się autorzy magazynu „Polonia Christiana” w tekstach składających się na temat główny jego najnowszego wydania. A ponadto – jak co numer – Kontrrewolucja w każdym zdaniu!

 

Łukasz Karpiel analizuje kolejny perfidnie tkany plan homoinwazji, wskazując jednocześnie przejawy kontrofensywy. Michał Wałach omawiając wyniki eurowyborów szuka w nich klucza do jesiennego zmagania o fotele na Wiejskiej. Jerzy Wolak pragnie poznać przyczyny, dla których obecny obóz władzy mogąc tak wiele czyni tak mało. Tomasz Cukiernik obnaża mechanizmy bankructwa coraz liczniejszych gmin w Polsce.

 

Symptomy może nie bankructwa, ale innego rodzaju upadku troskają Krystiana Kratiuka, Krzysztofa Gędłka i Pawła Chmielewskiego, którzy w swych artykułach biorą pod lupę formę dzisiejszego Kościoła – polskiego i nie tylko.

 

Zdrowa dusza w zdrowym ciele! Tymczasem przez nasz kraj płynie (skąd, dlaczego?) wysoka fala odry – światło na sprawę rzuca Jan Bereza. Nawet jeśli ciało wyraźnie niedomaga, niezmiennie ma się cieszyć pełnią praw człowieka – Roman Motoła notuje niepokojący powrót eugeniki, skompromitowanej wydawałoby się przez historię. A skoro już o historii mowa, to Piotr Doerre przybliża nie mniej niepokojącą tendencję reinterpretacji jej najnowszego okresu w rosyjskim wykonaniu.

 

„Polonia Christiana” nieustannie w pierwszym szeregu zmagań o prawdę, dobro i piękno! Jakub Majewski przekonuje, że Sienkiewicz to znacznie więcej niż tylko Trylogia; Jerzy Wolak demaskuje celuloidowy spisek przeciwko Tolkienowi; Andrzej Solak wskrzesza chwałę jazłowieckich rycerzy Maryi; Adam Kowalik odkrywa prawdziwe oblicze papieża zniesławionego przez Rewolucję; a Andrzej Pilipiuk dowodzi, że bez miłości nie da się uszyć wygodnych butów.

 

Nowy numer magazynu Polonia Christiana już w sprzedaży!

 

Zwolenników tradycyjnego, drukowanego wydania zapraszamy do zamawiania najnowszego numeru pisma na stronach Księgarni Polonia Christiana lub też do zaprenumerowania go dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co można uczynić pod linkiem pch24.pl/pismo,prenumerata, a także w formie ebooka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

 

pt
 

 


DATA: 2019-07-06 07:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@stoik- Świat się nie zmienia, tylko raz ludzie podążają drogą życia, będąc wiernymi Bogu, a raz drogą śmierci, odrzucając katolicką naukę. Żadnych nowych obyczajowości, nowych religii już na dłuższą metę nie będzie. Nie wiadomo jak długo, ale z rzeczy zapisanych w Apokalipsie pozostał tylko ogień z nieba na armię Goga z Magog i przyjście Chrystusa. @Artur- Pan Jezus wyraźnie powiedział, że nikt nie zna dnia ani godziny.
7 miesięcy temu / krisbac
 
Czekóm
7 miesięcy temu / Pwl
 
świat zmienia się cały czas i jak ktoś nie chowa się pod kloszem to nie przeżywa ,nie takie zmiany były w dziejach ,widocznie przepowiednia że "wiek XXI będzie wiekiem zmian ,nowej obyczajowości nowego ładu i nowych religii" staje się faktem
7 miesięcy temu / stoik
 
Nie czas na pytania o to, czy to już koniec. Czy nie widzicie? Wszystko wypełnia się na naszych oczach. Czytajcie Apokalipsę św. Jana, Pan Bóg nieustannie daje nam znaki zapowiadające Jego powtórne przyjście. Dlaczego wciąż zajmujecie się głupotami i sprawami tego świata, który na naszych oczach się kończy? Obudźcie się wreszcie, w sierpniu tego lata Lew Judy przyjdzie sądzić żywych i umarłych!
7 miesięcy temu / Artur
 
Koniec świata? Jeszcze nie teraz. Damy radę!
7 miesięcy temu / Tom Bombadil
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.