DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Czy szczepionki przeciw tężcowi sterylizują Kenijki? ONZ w sporze z biskupami

Czy szczepionki przeciw tężcowi sterylizują Kenijki? ONZ w sporze z biskupami

Kenijscy biskupi zarzucają Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i UNICEF-owi, że pod pretekstem realizacji szeroko zakrojonego programu obowiązkowych szczepień przeciw tężcowi kobiet w wieku rozrodczym, tak naprawdę je ubezpładniają. ONZ-owskie agencje zaprzeczają.

 

UNICEF i WHO wydały w tym tygodniu wspólne oświadczenie, w którym oskarżają kenijskich biskupów o szerzenie „dezinformacji” i czynienie poważnych zarzutów „nie popartych dowodami”.

 

Hierarchowie kenijscy wszczęli kampanię przeciwko oenzetowskiemu programowi szczepień, nazywając go „ukrytym program kontroli populacji”. Wezwali Kenijczyków, aby stosowali powszechnie dostępne standardowe środki zapobiegania tężcowi.

 

Według biskupów, cztery oddzielne badania laboratoryjne wykazały, iż szczepionki przeciw tężcowi zawierają hormon (beta-hCG), który zapobiega implantacji zarodka, co może prowadzić do poronień, a nawet niepłodności. Duchowni uznali, że ich obowiązkiem jest poinformowanie opinii publicznej o zagrożeniu szczepionkami, ponieważ z tego obowiązku nie wywiązał się rząd.

 

James Elder, przedstawiciel UNICEFu w Afryce tłumaczył dziennikarzowi „Friday Fax”, że programem objęto kobiety w wieku rozrodczym, by zapewnić przyszłym matkom i ich noworodkom długotrwałą ochronę przed zakażeniami. Zdaniem Eldera, większość nowych przypadków zakażenia tężcem odnotowuje się właśnie wśród noworodków.

 

Kobiety z obszarów wiejskich otrzymywały 3 dawki szczepionki, co miało im zagwarantować ochronę przez pięć lat. W celu zapewnienia odporności na całe życie kenijskie władze zalecają nawet pięć dawek.

 

Przedstawiciele UNICEF-u i WHO odpowiadając na zarzuty biskupów stwierdzili, że lekarze z Kenijskiego Stowarzyszenia Katolickiego, którzy badali szczepionki, analizę przeprowadzili w „nieodpowiednich” laboratoriach i tak naprawdę nie przetestowali składu szczepionek, lecz próbki krwi osób zaszczepionych. Agencje oenzetowskie stwierdziły również, że w całej Kenii nie ma ani jednego laboratorium, które byłoby w stanie przeprowadzić badanie na obecność hormonu hCG z innej próbki niż krew.

 

WHO poinformowało, że dwie dawki szczepionki podano już około 130 mln kobiet na całym świecie. UNICEF zakupił szczepionki z Serum Institute w Indiach.

 

Friday Fax informuje, że WHO przeprowadziła wstępne badania dotyczące wykorzystania hormonu hCG w szczepionkach do regulacji płodności. Z dalszych eksperymentów rzekomo zrezygnowano. Tak przynajmniej twierdzi długoletni konsultant WHO i były dyrektor badań WHO dotyczących reprodukcji człowieka, dr Giuseppe Benagiano.

 

Benagiano jest dziekan wydziału ginekologii i położnictwa na Uniwersytecie w Rzymie i byłym szefem Międzynarodowej Federacji Ginekologów i Położników przekonuje, że „szczepionki antykoncepcyjne nie istnieją"” a badania prowadzone w tej dziedzinie nie przynoszą efektów. Twierdzi również, że nawet gdyby istniały to niemożliwe jest „ze względów technicznych” połączenie szczepienia przeciw tężcowi z inhibitorem hCG. – Jestem absolutnie, w stu procentach pewny, że nie ma nic niebezpiecznego w szczepieniach w Kenii – powiedział Benagiano

 

Dr Robert Walley z katolickiej organizacji świadczącej pomoc w Kenii Mater Care International, mówił, że testy przeprowadzone przez kenijskich lekarzy wykazały „podwyższony” poziom hCG w szczepionkach.

 

Po oświadczeniu wydanym przez biskupów śledztwo w sprawie zamierza prowadzić rząd kenijski.

 

WHO nie po raz pierwszy jest oskarżana o sterylizację kobiet za pomocą szczepionek przeciw tężcowi. Podobny program realizowano na początku 1990 r. na Filipinach i w Peru. W obu krajach wszczęto postępowanie karne. Do tej pory jednak nie ustalono, czy szczepionki były groźne dla kobiet.

 

 

Źródło: c-fam.org., AS. 


DATA: 2014-11-14 15:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Benagiano (...) przekonuje, że ?szczepionki antykoncepcyjne nie istnieją"? a badania prowadzone w tej dziedzinie nie przynoszą efektów." A tutaj: http://www.pch24.pl/gatesowie-dofinansuja-nowy-srodek-antykoncepcyjny-dla-najbiedniejszych,32138,i.html "Jeden zastrzyk Sayana Press zatrzymuje jajeczkowanie u kobiet i działa co najmniej przez trzynaście tygodni." To jak to w koncu jest panie Benagiano/Gates?
ponad 6 lat temu / Anglia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.