DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Czy papież posłucha Avi Weissa? Rabin domaga się zamknięcia kościoła w Brzezince

Czy papież posłucha Avi Weissa? Rabin domaga się zamknięcia kościoła w Brzezince
#KOSCIÓŁ    #ŻYDZI    #AUSCHWITZ    #PAPIEŻ    #WEISS    #RABIN    #OŚWIĘCIM    #FRANCISZEK    #BRZEZINKA

Jak informuje „Polska. The Times” rabin zaapelował do papieża Franciszka o  zamknięcie kościoła „na terenie byłego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau”. Zdaniem Weissa nie będzie zgody Żydów na to, by w kościół zamieniono miejsce, „skąd wychodziły rozkazy likwidacji ludzi”. 

 

Rabin Avi Weiss pisze w „Washington Post”, że „Auschwitz to święte miejsce pamięci żydowskiej”. I że „to nie jest miejsce dla kościoła katolickiego”. Dodaje, że nie można dopuścić do tego, aby dowody Holokaustu wykorzystywane były „przez inne grupy do innych celów”. Do sprawy zarzutów Weissa odniósł się dyrektor Centrum Badań Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, dr Piotr Setkiewicz. 


 - Gdy do obozu wkroczyła Armia Czerwona, budynek był w stanie surowym, nawet bez dachu. Dokończono go po wojnie, przez lata magazyny miała w nim Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”. Dopiero potem zdecydowano o zamienieniu go w kościół – wyjaśnia Setkiewicz.

Niechęć rabina wzbudza świątynia pw. Matki Boskiej Królowej Polski przy ul. Ofiar Faszyzmu w Brzezince koło Oświęcimia. Kościół nigdy nie znajdował się w granicach muzeum. Od wejścia do niego dzieli go kilkaset metrów.

Jak przypomina „Polska. The Times” nie jest to pierwszy atak Weissa na obecność kościoła w Brzezince. W 1995 r. rabin wraz z grupą amerykańskich żydów okupowała świątynie. W tym samym roku doszło do przeniesienia klasztoru Karmelitanek, który mieścił się w dawnym składzie „cyklonu B”, tuż za murami KL Auschwitz. Źródło: polskatimes.pl

lukDATA: 2015-02-03 13:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żydzi,czemu Wy stale coś chcecie? Bez przerwy coś Wam przeszkadza ? Stale Wan źle. A to krzyż, a to kościół przeszkadza. Wszędzie Wam źle, no to wybywajcie do Izraela i tam żyjcie. Po co się tu wciskacie do Polski? Bałagan tylko robicie i zamęt. Zyjcie w swoim raju, naprawdę, Tak będzie lepiej. Wszyscy od was odetchną i będzie spokój.
ponad 5 lat temu / Lucyna
 
Plan B (k)issingera tzn. "Erec Judeopolonia" przybiera na wadze
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
"Jezus im rzekł: Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce". Tak się wyraził Chrystus w Ewangielii, z tego wynika, że wiedział, że nawróci się jedynie niewielu.
ponad 5 lat temu / Wanda
 
W Auschwitz Żydzi często pełnili funkcje kapo. To od początku był obóz dla Polaków. Żydzi nie byli tam większością.
ponad 5 lat temu / Janusz
 
Jesli papiez go poslucha, ilu polskich katolikow natychmiast poprze jego decyzje jako madra? Nawet jesli w tej chwili nie sa pewni, co powinien zrobic, gdy tylko sie wypowie, beda te pewnosc mieli. Bedzie ona niewzruszona az do momentu, kiedy rzecznik prasowy papieza zdekonstruuje jego wypowiedz i nada jej ulepszona interpretacje. Skoro Slowo Boze jej podlega, w zaleznosci od potrzeby chwili, to dlaczego nie slowo papieza? Kim ja jestem, zeby cokolwiek oceniac? Trzeba byc pozytywna, zawsze schlebiajaca i bijaca brawo. Kto potrzebuje negatywnej energii? Widzialam filmik youtube, w ktorym obecny papiez oklaskiwal i sciskal sie z rabinem, kory wlasnie oznajmil, ze czeka na nadejscie Mesjasza. Pan Jezus powiedzial; Kto sie mnie wyprze przed ludzmi, tego ja wypre sie przed Ojcem.
ponad 5 lat temu / DM
 
Nie ma bowiem religii nad religie holokaustu.
ponad 5 lat temu / DM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.