DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2019 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Czy osoby z zaburzeniami powinny służyć w wojsku? Poseł pyta MON o transseksualistów

Czy osoby z zaburzeniami powinny służyć w wojsku? Poseł pyta MON o transseksualistów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Kilka dni temu portal Defence24 poinformował, że ulegając naciskom Rady Europy polski resort obrony chce zezwolić na wstępowanie w szeregi naszej armii… transseksualistom. Dotyczy tego projekt nowego rozporządzenia rekrutacyjnego. O sprawę zapytał ministra obrony narodowej poseł Robert Winnicki.

 

W interpelacji „w sprawie dopuszczenia dewiantów do służby w Wojsku Polskim” lider Ruchu Narodowego opisał bulwersującą sprawę otwarcia naszej armii na osoby z poważnymi zaburzeniami psychicznymi.

 

Robert Winnicki zacytował również uzasadnienie projektu rozporządzenia: „Komisja poleciła przygotowanie i przedłożenie parlamentowi projektów przepisów lub nowelizacji istniejących regulacji w celu zagwarantowania w polskim prawie równości i godności osób LGBT we wszystkich sferach życia. Analiza aktualnego stanu prawnego wskazała, iż dla realizacji wskazanych przez Komisję celów niezbędna jest zmiana zapisów dotyczących orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej, które w dotychczasowym brzmieniu wymieniają jako schorzenie/ułomność powodującą niezdolność do czynnej służby wojskowej – transseksualizm. Niniejszy projekt eliminuje wskazany zapis i tym samym dostosowuje brzmienie rozporządzenia do wymogów Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji oraz do regulacji zawartych w pozostałych przepisach dotyczących kwestii orzekania o zdolności do służby wojskowej”.

 

„Do tej pory stwierdzenie przez wojskową komisję lekarską transseksualizmu oznaczało automatyczne przyznanie kategorii E, czyli uznanie danej osoby za trwale i całkowicie niezdolną do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny. Jeśli projektowane rozporządzenie wejdzie w życie w obecnym brzmieniu, transseksualizmu nie będzie już w wykazie chorób i ułomności branych pod uwagę przy ocenie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej” – czytamy w przytoczonym przez Roberta Winnickiego uzasadnieniu.

 

Na kanwie wstrząsającej decyzji rzekomo „konserwatywnego” rządu Prawa i Sprawiedliwości poseł niezrzeszony zapytał Antoniego Macierewicza:

 

„a) Czy popiera Pan Minister projekt rozporządzenia wraz z uzasadnieniem w brzmieniu podanym przez Rządowe Centrum Legislacji?

 

b) Kto w MON jest odpowiedzialny za przygotowanie projektu ww. rozporządzenia? Proszę o podanie imion oraz nazwisk osób przygotowujących dokument oraz osobę odpowiadającą za nadzór nad odpowiednim pionem w kierownictwie MON.


c) Czy według Pana Ministra kandydaci na żołnierzy powinni cieszyć się dobrym zdrowiem psychicznym oraz fizycznym?


d) Czy MON planuje wcielać w życie zalecenia ECRI i umożliwiać osobom z poważnymi zaburzeniami psychicznymi służbę w Wojsku Polskim?”.

 

Odpowiedź resortu na pytania Roberta Winnickiego na razie nie jest znana.

 

 

Źródło: Facebook / PCh24.pl / defence24.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-01-04 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wysłać najpierw na rekolekcje wielkiego formatu Ks.Jamesa Manjackala. Przeczytać radzę książkę" Uwolnienie od przekleństwa prawa". Czy tylko poseł Robert Winnicki racjonalnie myśli i mówi, a gdzie reszta mężczyzn? Czy to prawda, że coraz więcej młodych w Europie przechodzi na Islam? Bo wreszcie chcą być silni - i nawet jak kogoś nożem potraktują to jest tylko "incydent" a nie przestępstwo?
ponad 1 rok temu / Mako
 
Słuchajcie, to nie jest zły pomysł! Parę miesięcy porządnego wycisku na poligonie i nie będzie miał taki delikwent siły, żeby rzęski pomalować, czy pończoszki założyć, tipsa złamie, brwi nie wydepiluje... Ale tak na poważnie, to może być skuteczne lekarstwo na wyleczenie ich.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
Jak bronią ojczyzny i jej granic.....? Macie przykłady we Włoszech, Niemczech. Nachodźcy wchodzą jak w masło i nikt nie ma odwagi się sprzeciwić. Wolą być niewolnikami i utrzymywać nierobów. Tak to widzę.
ponad 1 rok temu / Predator
 
Żeby tylko się nie pokłócili o to, że mają identyczne mundury ;)
ponad 1 rok temu / incuss
 
Słuszna reakcja Pana Posła Roberta Winnickiego.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
Takie osoby cechuje sinusoidalna karuzela wartości, czyli w pewnych etapach mogą oni zachować się jak mężczyźni zdolni do walki, czy też jak kobiety niezdolne do walki, a definiuje to tzw walka płci, chuć.
ponad 1 rok temu / Ajek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.