DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Po owocach ich poznacie.Ale na kogo głosować?Tylko mi nie mówcie,ze na konfederatow.Rozmawiamy mam nadzieję poważnie.A wiec?
5 miesięcy temu / Fietra
 
Każda partia pro-socjalna jest wroga konserwatyzmowi oraz konserwatyzmowi. Socjalne rozwiązania demoralizują ludzi. Jest to o wiele silniejszy efekt, niż wszelkie zdobycze na polu prawicowości obyczajowej w wypadku PiS jest to tylko centryzm, gdyż prawicowość obyczajowa jest jedynie werbalna. Gdy ktoś oddaje głos na "mniejsze zło", to musi się potem tłumaczyć przed rodziną i znaomymi - i siłą rzeczy zaczyna bronić takiej partii z całym jej dobrodziejstwem inwentarza, by nie wyjść na idiotę. Dlatego ja osobiście wolę ryzykować zmarnowanie głosu co wiąże się ze wzmocnieniem antykatolickich partii jako skutek uboczny, niż głosować na coś, co jest równią pochyłą ku złu, choć mniejszą antykatolickie partie, a potem bronić swojego złego wyboru przed znajomymi oraz rodziną. Realizm ma swoją cenę - tym razem jest ona za wysoka.
5 miesięcy temu / aaa
 
@Druh Ryszard - kłamie pan, że "zamknięcie posiedzenia Sejmu" - gdy już na początku artykułu pisze pogrubionym tekstem ODROCZENIE !! A PiS już udowodnił choćby w sprawie IPN, że w ciągu jednego dnia ustawa może przejść przez Sejm, Senat i prezydent ją podpisuje mimo, że aktualnie przebywa za granicą !! Pozostaje tylko KONFEDERACJA .
5 miesięcy temu / Kazimierz S
 
Do opisywanej sytuacji nie stosowałbym teorii spiskowych przedstawianych przez forowiczów. Popatrzmy na fakty, było to ostatnie posiedzenie przed wyborami 13 października 2019 r. Co można w tym czasie uczynić ? Czy Sejm mógł uchwalić cokolwiek, gdy w konkretnej społecznej inicjatywie ustawodawczej, nie było nawet pierwszego czytania projektu "Stop pedofilii" ? Proszę zauważyć, że proces legislacyjny nie rozpoczyna i "zamyka" w czasie jednego posiedzenia Sejmu, a proszę nie zapominać o roli Senatu w "procesie" prawodawczym. Tutaj - w sytuacji "gorączki" przedwyborczej - każdy z członków Parlamentu myśli bardziej o szansach "załapania" się na następną kadencję niźli o czymś innym. Z punkt stanu faktycznego, zamknięcie posiedzenia Sejmu przed czasem, niczego w sytuacji inicjatywy "Stop pedofilii" nie zmieniło. Porządek obrad nie został zmieniony i zajmie się nim Sejm kolejnej IX kadencji. Wygłaszanie nieprzemyślanych opinii - przed wyborami - zapytam : komu służy ?
5 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Ja nie widzę w tej chwili ŻADNEJ alternatywy dla Konfederacji i środowiska Grzegorza Brauna.
5 miesięcy temu / Brad
 
Ktoś niżej szkaluje Konfederację, że niby jest prorosyjska, a to jest kłamstwo sfabrykowane przez TVPis. Zauważcie, jak bardzo prorosyjski jest PIS, który zamyka polskie kopalnie i sprowadza węgiel z ... Rosji pomimo sankcji nałożonych na ten kraj z wojnę z Ukrainą! Jedyną prawicową partią w Polsce jest KONFEDERACJA i to szansa dla wszystkich zawiedzionych PISem.
5 miesięcy temu / Ada
 
a ty wolisz zamiast być czujny i pilnować groźnego sąsiada ,podlizywać się komuś kto jakby co ucieknie za ocean a nas traktuje jak bufor ?
5 miesięcy temu / do nie dla konf
 
"To taki sprytny zabieg, by wszystkie niewygodne dla władzy tematy odłożyć na okres po wyborach, kiedy już nie będą mogły zaszkodzić." - nie wiem, jak Wy, ale ja nie mam złudzeń - po wyborach tego tematu nie będzie.
5 miesięcy temu / Republikanin
 
Jest kontrowersyjna. Są żarliwi zwolennicy ochrony dzieci przed pedofilią i chwała im za to!, jednak są też chyba jeszcze nie w Polsce nawet partie polityczne stawiające sobie za cel zniesienie karalności zachowań pedofilskich. Właśnie na tym i tylko na tym polega kontrowersyjność kogoś albo czegoś - jedni są ZA, inni są PRZECIW komuś albo czemuś.
5 miesięcy temu / K. Turzyński
 
Myślę, że akurat ten projekt nie jest dla PISu kontrowersyjny. PIS "musiał" tak postąpić, bo to PIS ma nas uratować, a nie ci inni! Za chwilę PIS złoży swój własny projekt "Stop pedofilii" i wszyscy będą musieli im bić brawo.
5 miesięcy temu / Anaja
 
Czyli @Czesław - cieszcie się tym co macie, bo może być gorzej? Kto ma oczy i uszy widzi że nasz strategiczny sojusznik a praktycznie już prawodawca z drugiej półkuli jest globalnym propagatorem zboczeń, więc spodziewajmy się po kolejnych rządach pisu brnięcia w to bagno obłudy - mówienie jednego, robienie drugiego. "Lewacka UE" ma z kolei formalną władzę w Polsce traktat lizboński - L.Kaczyński i przy lokalnym poszczekiwaniu pis wykonuje wszystkie polecenia KE.
5 miesięcy temu / Wojtek
 
Nie podoba mi się taka decyzja PiSu. To manipulowanie obradami Sejmu też mi się nie podoba, bo to psucie dobrych obyczajów. Pamiętajmy jednak że alternatywą dla PiSu są rządy popierające wszystko czego chcielibyśmy uniknąć
5 miesięcy temu / Kolo
 
@stach: Chodzi o to, że PIS broni katolickiej moralnosci i Kosciola przeciwko zalewowi "postepu" wyłącznie WERBALNIE a nie REALNIE
5 miesięcy temu / Grzegorz Ch
 
@Stach Szkoda, że PiS realnie nie broni dzieci nienarodzonych, ale może dla Ciebie to kwestia drugorzędna.
5 miesięcy temu / Henryk
 
Kampania anty-pisowska w medium katolickim na miesiac przed wyborami? Pompowanie Konfederacji, ktora nic nie zrobila i nie zrobi w zadnej sprawie, bo z jej przkazem zgadza znikomy procent wyborcow? Jednoczesnie proba oslabienia PIS, ktory realnie broni katolickiej moralnosci i Kosciola przeciwko zalewowi "postepu"? Kazdy glos odebrany PIS, to w rzeczywistosci glos przeciwko prawicowym pogladom w przyszlym sejmie i rzadzie. Proste.
5 miesięcy temu / Stach
 
Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie uchwały w sprawie potępienia wszelkich aktów nienawiści i pogardy antykatolickiej? oraz wiele innych spraw, z których większość uznać należy raczej za nudne kwestie szczegółowe- jakie to ma przełożenie na "DOBRO POLAKÓW" - zwiększy dochód narodowy? Było plenum, egzekutywa, trauma, mierniki,wskaźniki, standarty, procedury ...teraz następne "mowa nienawiści". Może wkrótce postawienie przez lekarza diagnozy choroby i podjęciu kroków w kierunku ratowania pacjenta będzie mową nienawiści wobec bakterii?
5 miesięcy temu / Kagatos
 
Z każdym dniem nabieram przekonania, że chociaż nie chcem, to muszem na Konfe. Jeszcze tydzień temu odrzucałem taki scenariusz ze względu na kompromitujący Konfe sojusz ze Stop nop. Ale PiS robi wiele, żebym został zmuszony do konfy. To smutne
5 miesięcy temu / M
 
Ludzie zrozumcie wreszcie że pedofilami są przede wszystkim ludzie z tzw świecznika. Co pokazuje min. afera Pizzagate i np sprawa Marca Dutroux. Oni będą zawsze szukali świeżego mięska wśród plebsu. A media i służby są po to żeby każdej takiej sprawie, albo świadkowi EPSTEIN! ukręcać łeb.
5 miesięcy temu / Garfield
 
przy ponoć 90% katolików wydawać by się mogło ze każda partia jest katolicka
5 miesięcy temu / @Ryś
 
Zadam kluczowe pytanie: Co PiS przez 4lata swoich rządów zrobił dla ochrony życia nienarodzonych? Czy prawdziwie wierzący katolik może ze czystym sumieniem zaglosować na tą partię?
5 miesięcy temu / Jeremi
 
Konfederacja jest dla mnie niewiarygodna bo PROROSYJSKA
5 miesięcy temu / nie dla konfede
 
Oby tylko ludzie faktycznie poszli po rozum do głowy i głosowali na ludzi p. Grzegorza Brauna z list Konfederacji
5 miesięcy temu / Ar
 
Autorzy piszą o PiS-ie, który /bardziej od kontrrewolucji ceni sobie?spokój/. W mojej ocenie to nie tak. PiS nie działa w kluczu kontrrewolucyjnym tylko demokratycznym. Nie jestem ślepym zwolennikiem demokracji ale to jest jedyna możliwość utrzymania władzy. Mam wrażenie, że wielu współtworzących ten portal chciałoby królewskich rządów gdzie aborcja, pedofilia byłyby karane bezwzględnie, ucięciem głowy. Jeżeli kłamstwo o bezlitosnym barbarzyństwie mordowania nienarodzonych jako pełnej miłosierdzia strategii planowania rodziny, wniknęło tak głęboko i trwale do świadomości; obawiam się, że większości obywateli; to potrzeba sporo czasu na odwrócenie takiego trendu. Kontrrewolucyjne, krótkie cięcia i riposty na niewiele się zdadzą bo kolejny, prawdziwie lewicowy rząd, znowu będzie nas zanurzał w marksistowskich ideologiach.
5 miesięcy temu / magis
 
Ja bym zagłosował na partię Marka Jurka i Kai Godek...Tylko czy ona w ogole istnieje???
5 miesięcy temu / do Ryś
 
PiS nie jest partia prawicową tylko socjalistyczną, wcześniej prof. Krasnodębski a ostatnio min. Czaputowicz dla Die Welt powiedział, że nie ma nic przeciwko związkom homoseksualnym ale na legalizację Konstytucja nie pozwala, teraz sobie wyobraźcie co będzie jak PiS będzie miało większość konstytucyjną. No i 447 POPiS nas sprzeda jeśli będą mieli większość, unikają tematu bezprawnych roszczeń jak diabeł święconej wody. Bąkiewicz ma już podpisy, żeby złożyć do Marszałka wniosek o rozpoczęcie działań dot. projektu obywatelskiego-ustawy zabezpieczającej Polaków przed żydowską grabieżą i to też powód niezwykle ważny, bo sojusznik może zmienić poparcie i figa z koryta.
5 miesięcy temu / finka
 
"To istotna wiadomość w kontekście wyborów, jakich 13 października dokonają Polacy, w tym katolicy." Jak z tej wiedzy korzystać? Na kogo głosować? Dlaczego w Polsce nie ma Partii Katolickiej?
5 miesięcy temu / Ryś
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.