DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Czy jest na sali egzorcysta, czyli Krzysztof Pieczyński znowu nadaje

Czy jest na sali egzorcysta, czyli Krzysztof Pieczyński znowu nadaje
źródło: Polsat News

Antykatolicki obłęd – tak najdelikatniej można skomentować wyemitowany na antenie telewizji Polsat ostatni odcinek programu „Skandaliści” z udziałem jednego z największych wrogów Kościoła Katolickiego i jego wiernych – Krzysztofa Pieczyńskiego.

 

„Krzysztof Pieczyński, aktor teatralny i filmowy, znany jest ze swoich krytycznych wypowiedzi wobec Kościoła Katolickiego” – tak telewizja założona przez Zygmunta Solarza-Żaka przedstawiła gościa programu „Skandaliści”. Nie ma to jednak absolutnie nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ aktor nie krytykuje Kościoła Katolickiego, tylko bez przerwy przedstawia nowe, coraz bardziej wulgarne i prymitywne kłamstwa i obelgi, jakie zrodziły się w jego głowie.

 

Aktor znany z ról w polskich telenowelach stwierdził m.in., że Kościół Katolicki jest sektą, która od początku swego istnienia „fałszuje swoje boskie pochodzenie i swoje boskie prawa”. - Kościół przy pomocy sfałszowanych dokumentów, zbrodni, nacisków politycznych, szantażu uzyskał to, że ma związek z bóstwem. Tego związku Kościół nie ma – powiedział Pieczyński. Dodał, że Watykan włożył „ogromny wysiłek w to, żeby prawo boskie stało ponad prawem państwowym i w ten sposób doszli do tego, że papieża nie można sądzić”.

 

Gość programu „Skandaliści” nazwał religię chrześcijańską… organizacją terrorystyczną. - Ten terror trwał tysiąc lat. Kościół Katolicki do końca 16 wieku wymordował 60 mln ludzi w Ameryce Płd. – stwierdził Pieczyński. Skąd ma tę „wiedzę”? Tego już nie powiedział. Dał za to do zrozumienia, że tak jak najwięksi niemieccy naziści zostali osądzeni i skazani podczas procesu w Norymberdze, tak trzeba zorganizować jak najszybciej kolejny taki Trybunał dla katolików – zarówno duchownych jak i samych wiernych.

 

Pieczyński powiedział również, że pierwszym, który powinien zostać osądzony za „zbrodnie Kościoła” jest Ojciec Święty. Dlaczego? Ponieważ, jego zdaniem, jest on „urzędnikiem sekty”, która „wymordowała miliony ludzi” i dlatego musi odpowiedzieć za „przestępczą działalność chrześcijaństwa”, m.in. Inkwizycję.

 

To jednak nie wszystko! Pieczyński podkreślał, że „Kościół zawsze trzymał z silniejszymi”, a w czasach komunizmu „miał się świetnie, tak dobrze, jak teraz”. Nieważne, że wierni nauce Chrystusa byli wówczas prześladowani i niejednokrotnie mordowani. Nieważne, że kapłani byli inwigilowani na niespotykaną skalę przez komunistyczne służby. Krzysztof Pieczyński wie jak było „dokładnie” i nie zgadza się na jakąkolwiek polemikę, której nawiasem mówiąc w programie „Skandaliści” nawet za bardzo nie doświadczył.

 

Na koniec Pieczyński stwierdził, że Jezus Chrystus „nigdy nie istniał”, ponieważ „został wymyślony przez Kościół Katolicki”, żeby „ogłupiać ludzi”. On sam z kolei jest osobą, „która wierzy w istnienie pewnej istoty wyższej, ale kategoryzowanie tej istoty wyższej i doktrynowanie tej istoty, jest poza możliwościami ludzkiego umysłu”.

 

Cały ten popis byłby nawet zabawny, gdyby nie był aż tak obrzydliwy i aż tak żałosny. Módlmy się za Krzysztofa Pieczyńskiego, aby Pan Bóg jak najszybciej przywrócił mu rozum, który z niewiadomych przyczyn aktor gdzieś stracił.

 

Źródło: polsatnews.pl

TK


DATA: 2018-01-21 09:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Polsce, każdy ma prawo wyboru wiary lub niewiary!!! To nam polakom gwarantuje konstytucja!!! To dlaczego są te nerwowe wypowiedzi i obrzucanie błotem??? Czyżby strach, ale z czego on wynika????
ponad 1 rok temu / Irka
 
Niestety talmud wypalił mózg
ponad 2 lata temu / ciekawy
 
Kiedyś myślałem, że pan Pieczyński po prostu nienawidzi Kościoła, ale kiedy zobaczyłem go na YT jak udziela wywiadu nt. Zeusa, bogiń czy innych stworów to zrobiło mi się go szkoda. On jest po prostu chory, biedny chory człowiek.
ponad 2 lata temu / Robert
 
Czy nie mozna mu wytoczyc procesu za jawne klamstwo?
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Tu się przynajmniej zgadzamy
ponad 2 lata temu / ollek
 
Dlatego, bo jak przestaniesz płacić podatki netto, to z ich podatków/składek będzie finansowane twoje utrzymanie. Tak niestety działa socjalizm. Nie ja to wymyśliłem. Sprawiedliwie byłoby, gdybyś ty nie musiał płacić na czyjeś dzieci, a te dzieci nie musiały potem płacić na twoje utrzymanie.
ponad 2 lata temu / do ollek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.