Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Czy islam jest religią pogańską?
Ks. prof. Robert Skrzypczak dla PCh24TV


Odtwórz w YouTube
 

Czym jest islam? Czy jest to religia pogańska czy niepogańska? A może jest to herezja postchrześcijańska, która kompletnie przemodelowała nauczanie Jezusa Chrystusa? Jak powinniśmy patrzeć na obchody Dnia Islamu w Kościele w Polsce i czemu mają służyć związane z nimi uroczystości? Na te i wiele innych pytań odpowiada ks. prof. Robert Skrzypczak. Rozmowę przeprowadził Paweł Chmielewski.


DATA: 2020-02-01 10:30:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@trooper. Czy muzułmanie obchodzą Dni Chrześcijaństwa? Czemu więc my mamy obchodzić Dni Islamu? Skoro epizod z Józefem z Arymatei jest znany, to przynajmniej jeszcze jedna osoba o tym wiedziała, i jej relacja dotarła do ewangelistów; chyba, że sam Józef o tym poinformował. @ @Aha. W ST też jest nakaz wydawania dzieci na śmierć przez rodziców, gdy porzuciły wiarę, także dopuszczano wielożeństwo. To są treści starsze od islamu. Chrześcijanie również byli nietolerancyjni wobec niewierzących w ich Boga, swoich heretyków skazywali nawet na spalenie na stosie wyłączając ich wcześniej spod prawa, a pogan uważali za obiekt najazdów i grabieży. Kościoły chrześcijańskie popełniły wiele zbrodni, więc powinny być ostrożne w stawianiu zarzutów innym wyznaniom.
2 miesiące temu / Hanka
 
@Jot A czy jak ktoś poszedł do Hansa Franka to zaraz wszyscy musieli wiedzieć o tym czy też mogli o tym wiedzieć tylko Frank i petent?
2 miesiące temu / trooper
 
Islam to niebezpieczna, antyludzka, terrorystyczna sekta antychrześcijańska i antyjudaistyczna; żadna to religia monoteistyczna; islam niesie ze sobą śmierć, gwałt i zniszczenie; można sprawdzić w UE Grecja, Niemcy, Francja, Włochy i po za nią, np. Skandynawia; koran to nie jest żadna księga objawiona jak Biblia ST/NT!
2 miesiące temu / PI Grembowicz
 
Religia która zabija nie islamistów , proste .
2 miesiące temu / CZMIEL
 
trooper - W każdym razie namiestnik o tym wiedział. Biorąc pod uwagę że był namiestnikiem Józef z Arymatei niespecjalnie się ukrywał. To jakby za okupacji pójść do Hansa Franka. Trudno to nazwać ukrywaniem się.
2 miesiące temu / Jot
 
Islam nie jest religią pogańską. Islam jest religią antychrześcijańską.\\ Mahomet uznając Chrystusa za Boskiego posłańca, wyznaczonego do nawrócenia świata cudami, powiedział, że sam został przez Niebo posłany by nawracać świat mieczem. Te roszczenia były oczywiście absurdalne, ponieważ Bóg nie lubuje się w despotyzmie, ani w przymusowym służeniu Mu. Nie ma niczego wyjątkowego w nauce zawartej w Koranie; mahometanie tymczasem uważają, że głoszą coś wspaniałego wypowiadając słowa "Jest tylko jeden Bóg, a Mahomet jest Jego prorokiem"; "Bóg jest wielki i potężny". Te i podobne im wyrażenia są często powtarzane i do nich dodawane są bajki, które wyśmiałyby nawet nasze dzieci.\\ Co do faktu, że Mahomet wydarł tak wielu ludzi chrześcijaństwu, to to samo można przypisać diabłu. Nie jest to zatem dowód wyższości Mahometa nad Chrystusem.
2 miesiące temu / Hieronim Savona
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 134 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.