DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Czego nie wolno, a co wolno mówić? Prof. Jacek Bartyzel po deklaracji Konferencji Rektorów

Czego nie wolno, a co wolno mówić? Prof. Jacek Bartyzel po deklaracji Konferencji Rektorów
Fotograf: Filip Radwanski/Archiwum: Forum

Profesor Jacek Bartyzel w facebookowym wpisie odniósł się do deklaracji Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, w której włodarze uniwersytetów i szkół wyższych domagali się sankcji dla pracowników uczelni, którzy krytykują LGBT. W sarkastycznym tekście naukowiec wyliczył czego nie wolno, a co wolno mówić. Wymowa słów intelektualisty jest niezwykle gorzka.

 

„Po ostatniej deklaracji Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich można wstępnie zbilansować czego nie wolno, a co wolno mówić i czynić polskim naukowcom, również poza akademickim obszarem ich aktywności” – zaczął w swój wpis prof. Bartyzel.

 

Zdaniem naukowca nie wolno:

 

„ - poddawać krytyce nienawistnych, polakożerczych wystąpień i działań żydowskich szowinistów i ich rodzimych poputczików (przypadek mojej sprawy, będącej nadal przedmiotem postępowania dyscyplinarnego);

 

- uprawiać polemiki naukowej z fałszerstwami przedstawicieli tzw. nowej szkoły badań nad holocaustem (przypadek dra Piotra Gontarczyka);

 

- przeciwstawiać się ideologii elgiebetyzmu oraz sprzeciwiać się zanieczyszczaniu sfery publicznej przez obsceniczne, wulgarne i bluźniercze manifestacje uliczne jej aktywistów (przypadek prof. Aleksandra Nalaskowskiego)” – czytamy w wpisie profesora Bartyzela.

 

Ironiczny tekst naukowca zawiera również listę „dozwolonych” postaw.

 

„Wolno natomiast:

 

- obrzucać nienawistnymi obelgami religię katolicką, Kościół, duchowieństwo i wiernych (przypadek prof. Jana Hartmana);

 

- pochwalać kazirodztwo (również przypadek w/w);

 

- postulować legalność kontaktów seksualnych z 9-letnimi dziećmi (przypadek prof. Andrzeja Jaczewskiego);

 

- parodiować procesję Bożego Ciała obnosząc transparent z waginą umieszczoną w miejsce Najświętszego Sakramentu (przypadek prof. Ewy Graczyk);

 

(…)

 

- formułować absurdalne oskarżenia Polaków o odpowiedzialność za śmierć 3 mln Żydów (przypadek dr. hab. Aliny Całej z ŻIH);

 

- dokonywać antypolskich, rasistowskich porównań, iż dla Polaków śmierć to tylko doświadczenie biologiczne, a dla Żydów - metafizyczne (przypadek prof. Barbary Engelking);

 

- samowolnie obalać i dewastować pomniki (przypadek dra Rafała Suszka, adiunkta na UW)” – wyliczył prof. Jacek Bartyzel pisząc także o „przypadku prof. UW Jacka Kochanowskiego”, który w niewybrednych słowach odniósł się do „młodego człowieka, który samotnie stanął naprzeciw dewiantom”.

 

„Czy o czymś zapomniałem?” – pyta ironicznie prof. Bartyzel.

 

 

Źródło: Facebook

MWł

 

   


DATA: 2019-09-27 14:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

toż to kolejny sukces SW II, - ekumenizmu, "braci w wierze - starszych braci", lepsze rozdanie nastąpi po drugim sezonie "dobrej zmiany" pytanie retoryczne - po co studiować na takich uczelniach? a swoista "wolność wypowiedzi" - jest propagowana także tutaj - Encykliki Papieży do 1958 są nadal obowiązujące - dogmat o nieomylności Papieży,
9 miesięcy temu / polak mały
 
Na zdjęciu, z przerażeniem obserwuję nową niezdekomunizowaną kastę. Andrzej Gwiazda mówi, że w zasadzie o elementach odzyskania państwa dla Polaków można mówić od 2015 roku. Niestety, pokomuna broni się i dalej dokonuje rewolucji.
9 miesięcy temu / Gość
 
To pod tym względem w czasach polskiej komuny po 70r było sielsko i anielsko.Toż to przypomina zamordyzm wczesnego peerelu,stalinizm i rządy nsdap.Im bardziej kształcune tym głupsze.Zamienili nam Wiarę i to są skutki.
9 miesięcy temu / stefan
 
Rys - raz że nie wierza w Boga a dwa ze pewnie maja jakies swiństwa za uszami a ci co pociągają za sznurki mają ich na widelcu. Po prostu te małpy skacza jak treser każe. Niechby spróbowali się stawiać to zaraz Wyborcza opublikuje zdjecia albo zeznania nieletniej ktorą obracali albo wyda sie ile wzięli łapówek. Tak to działa nie inaczej.
9 miesięcy temu / Jot
 
Zadaniem wyższych uczelni powinno być poszukiwanie i dążenie do PRAWDY. A tu mamy obowiązkową poprawność polityczną. Obowiązek popierania neomarksistowskiej, niemoralnej ideologii. WSTYD
9 miesięcy temu / Paweł1001
 
Uczelnie , sądy to bastiony POkomusze...widać i czuć
9 miesięcy temu / Lit
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.