DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Cywilizacja śmierci w natarciu. W belgijskiej Flandrii ponad 1000 osób zabija się bez ich woli

Cywilizacja śmierci w natarciu. W belgijskiej Flandrii ponad 1000 osób zabija się bez ich woli
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Cywilizacja śmierci zbiera w Belgii krwawe żniwo. Znaczna część przypadków eutanazji we Flandrii dokonuje się bez jasnej zgody pacjenta. Jest to zatem zwyczajny mord. Oto, do czego prowadzi zaprzeczenie prawu naturalnemu.

 

Z badania opublikowanego 19 kwietnia 2015 roku w  „The New England Journal of Medicine” wynika, że w ponad 1000 przypadków we Flandrii doprowadzono do eutanazji bez jednoznacznego życzenia pacjenta. Badanie pokazało również, że poziom eutanazji wzrósł w latach 2007 - 2013. O ile w 2007 roku eutanazja odpowiadała za 1.9 procent przypadków śmierci, o tyle w 2013 już za 4,6 procent.

 

Podobna liczba eutanazji bez zgody pacjenta wynika z badania opublikowanego w piśmie „Canadian Medical Association Journal” obejmującego 2007 rok.

 

Wim Distelmans szef belgijskiej komisji eutanazyjnej próbował tłumaczyć kompromitujące wyniki. Jego zdaniem przerywanie życia bez zgody pacjenta zdarzało się już przed legalizacją eutanazji. Jego zdaniem medycy podejmują takie decyzje wyłącznie w przypadku konieczności.

 

Wygląda to na desperacką próbę uzasadnienia niedopuszczalnej sytuacji. Pokazuje to równię pochyłą, po jakiej staczają się kraje wybierające cywilizację śmierci. To, co pierwotnie miało stanowić ulgę w wyjątkowych przypadkach, prowadzi do zakrojonego na szeroką skalę mordowania nieświadomych osób.

 

Warto jednak pamiętać, że nawet eutanazja za zgodą pacjenta stanowi poważne pogwałcenie prawa naturalnego. Jak bowiem czytamy w Katechizmie: „eutanazja bezpośrednia, niezależnie od motywów i środków, polega na położeniu kresu życiu osób upośledzonych, chorych lub umierających. Jest ona moralnie niedopuszczalna.

 

W ten sposób działanie lub zaniechanie działania, które samo w sobie lub w zamierzeniu zadaje śmierć, by zlikwidować ból, stanowi zabójstwo głęboko sprzeczne z godnością osoby ludzkiej i z poszanowaniem Boga żywego, jej Stwórcy. Błąd w ocenie, w który można popaść w dobrej wierze, nie zmienia natury tego zbrodniczego czynu, który zawsze należy potępić i wykluczyć”.

 

Dopuszczalne może być natomiast „zaprzestanie zabiegów medycznych kosztownych, ryzykownych, nadzwyczajnych lub niewspółmiernych do spodziewanych rezultatów może być uprawnione. Jest to odmowa „uporczywej terapii”. Nie zamierza się w ten sposób zadawać śmierci; przyjmuje się, że w tym przypadku nie można jej przeszkodzić”.

 

Źródła: lifenews.com / nejm.org / cmaj.ca / Katechizm Kościoła Katolickiego / komentarz własny pch24.pl

 

mjend


DATA: 2019-03-15 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czekam na mocny głos papieża Franciszka w obronie życia.
8 miesięcy temu / kapłan
 
Ci którzy w Belgii ustanawiali prawo do zabijania dzieci,stali się ofiarami tych dzieci co udało się przeczyć...zły wykorzystuje złego..nie poklepie go za dobrą wykonaną robotę..Pax
8 miesięcy temu / Paweł
 
To co czytamy w katechiźmie zawsze, jak mamy tego prxykłady aktualne, kolejny papież może zmienić. Biorącbpod uwagę np.ekologie. Ile taki jeden niedołężny człowiek produkuje co2 i ile produkuje się co2 przy wytworzeniu produktów i usług na jego potrzeby. Tego typu myślenie już się pojawia... przeraża... poraża... Quo vadis?
8 miesięcy temu / WSx
 
Ci ludzie, zapewne nie wszyscy, to ludzie którzy o taką demokrację walczyli. Ci którzy dzisiaj krzyczą za śmiercią tak jak kiedyś ci uśmiercani dojdą do tego samego przystanku. Dojdą chociaż w to teraz nie wierzą, gdyż śmierć została zepchnięta do piwnic i udaje się że nie istnieje. Kult młodości, kolejne lewackie kłamstwo. A może nie, może dojdziemy jeśli wygrają, do sytuacji że będziemy znikać jak Elojowie, którzy zapłacili za piękne bezproblemowe życie i nigdy się nie zdążyli zestarzeć. W Belgii już to się dzieje. Do tego dążą też polscy Morlokowie z lewa niebieskiego i tęczowego.
8 miesięcy temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.