DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Cywilizacja śmierci w natarciu. Kolejne stany USA zezwalają na niczym nieograniczoną aborcję

Cywilizacja śmierci w natarciu. Kolejne stany USA zezwalają na niczym nieograniczoną aborcję

Odkąd burmistrz Nowego Jorku, Andrew Cuomo podpisał w styczniu tego roku ustawę o „zdrowiu reprodukcyjnym”, które dopuszcza aborcję do momentu urodzenia, również kilka innych stanów zabiega o przyjęcie podobnej regulacji. Obawiają się one unieważnienia skandalicznego orzeczenia Sądu Najwyższego USA z 1973 roku - Roe vs. Wade - legalizującego aborcję na terytorium całych Stanów Zjednoczonych.

 

– Ze względu na groźbę obalenie orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie Roe vs. Wade musimy przyjąć nowe prawo, aby ochronić pracowników służby zdrowia i zapewnić bezpieczeństwo, a także legalność aborcji – stwierdziła kongresmen Joanne Ferrary ze stanu Nowy Meksyk. – Nie możemy wrócić do czasów, gdy kobiety musiały ryzykować życiem tylko po to, aby uzyskać opiekę zdrowotną – przekonywała.

 

Elisabeth Smith, główny doradca State Policy & Advocacy for the Center for Reproductive Rights w Nowym Meksyku zauważa, że jeszcze w tym roku planuje się wprowadzić w stanie wiele regulacji, zarówno tych ograniczających aborcję, jak i tych ułatwiających dostęp do niej.

 

Ks. Frank Pavone, szef organizacji Priests for Life podkreśla, że „te nowe, ekstremalne prawa” nie tylko ułatwiają późne aborcje, ale także uchylają rozsądne regulacje, na które sądy zezwalają nawet w ramach obowiązującego orzeczenia SN dot. aborcji, aby ograniczyć dostęp do niej. Powodowały one straty finansowe branży aborcyjnej.

 

Nowojorska ustawa o zdrowiu reprodukcyjnym, umożliwia aborcję bez względu na płeć, nawet w momencie narodzin dziecka pod warunkiem, że jest „konieczna dla ochrony życia lub zdrowia pacjentki”. Ponadto prawo zezwala pracownikom służby zdrowia (nie tylko lekarzom – red.) na wykonywanie aborcji.

 

Po regulacji nowojorskiej, prawodawcy ze stanu Vermont przedstawili własny projekt ustawy H.57, zbliżonej do nowojorskiej, czyniąc aborcję na żądanie stanowym prawem konstytucyjnym. Ustawa znajduje się obecnie w komisji zdrowia i opieki społecznej lokalnego parlamentu. Jak tłumaczyła kongresmen Ann Pugh, celem tej ustawy jest „wzmocnienie prawa kobiet do wolności w zakresie zdrowia reprodukcyjnego w niepewnych czasach”.

 

Jak donosi serwis „My Champlain Valley”, zwolennicy H. 57 mówią, że chcą, by „aborcja pozostała prawem dla kobiety w przypadku, gdy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych unieważni orzeczenie Roe przeciwko Wade, które zalegalizowało aborcję w całym kraju”.

 

12 marca w sprawie podobnej regulacji zagłosują ustawodawcy Rhode Island. Ich projekt ustawy o opiece reprodukcyjnej przewiduje możliwość zabijania dzieci poczętych praktycznie aż do momentu narodzin. Podobnie jak ustawa nowojorska, nowa regulacja zezwala na aborcję w dowolnym momencie, gdy jest to konieczne dla „ochrony życia lub zdrowia matki". Innymi słowy dopuszcza się uśmiercanie dzieci nawet w dziewiątym miesiącu ciąży.

 

Kolejny projekt proaborcyjny jest przygotowywany w stanie Illinois. Ustawa o zdrowiu reprodukcyjnym HB 2495 ustanawia aborcję jako „podstawowe prawo”. Mówi, że „każda osoba, która zajdzie w ciążę, ma fundamentalne prawo do kontynuowania ciąży, porodu lub aborcji oraz do podejmowania autonomicznych decyzji o tym, jak korzystać z tego prawa”. W projekcie jest zapis także o tym, że „zapłodniona komórka jajowa, zarodek lub płód nie mają niezależnych praw wynikających z prawa tego stanu”. Przyjęcie takiej regulacji będzie miało daleko idąc konsekwencje, zezwalając także uczonym na nieetyczne eksperymenty medyczne.

 

Spośród wszystkich obecnych projektów stanowych, najradykalniejsza jest propozycja Nowego Meksyku – House Bill 51. – Ta ustawa jest koniem trojańskim wspieranym przez krajowe lobby aborcyjne, w celu ustanowienia aborcji jako prawa człowieka poprzez usunięcie tzw. klauzuli religijnej i przekształcenie każdego szpitala, kliniki i gabinetu lekarskiego w klinikę aborcyjną lub centrum skierowań – komentowała Elisa Martinez, dyrektor wykonawczy New Mexico Alliance for Life.

 

Nad własną regulacją pracuje również stan Massachusetts. Projekt o usuwaniu przeszkód i rozszerzania dostępu do aborcji (ROE) zezwala na uśmiercanie dzieci po 24 tygodniu ciąży z dowolnego powodu. Jako wystarczającą przesłankę do aborcji wskazuje się czynniki: fizyczne, emocjonalne, psychiczne, rodzinne i wiek osoby. Wystarczy, że kobieta zdeklaruje, iż uśmiercenie dziecka poczętego poprawi jej „samopoczucie”

 

Podobna regulacja jest przygotowywana w stanie Wirginia.

 

Portal Life Site News sugeruje, że niektórzy kongresmeni obawiają się unieważnienia orzeczenia Roe vs. Wade w niezbyt odległej przyszłości.

 

Zwolennicy aborcji boją się także przyjęcia regulacji chroniących nienarodzone dzieci. Dlatego naciskają na ustawodawstwo proaborcyjne w stanach, aby skodyfikować obecną praktykę. Przy okazji ujawniają prawdziwe motywacje i ekstremalne stanowisko dotyczące fundamentalnego prawa do życia.    

 

Źródło: cnsnews.com

AS


DATA: 2019-03-11 11:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jak długo będą istnieć USA?
11 miesięcy temu / ma
 
Chyba te rogi powinny im jednak wyrastac naprawde ale obawiam sie ze ich zwolennicy by dalej patrzyli tylko na ich szerokie usmiechy to musi byc jakies specjalne bielmo na oczach ze doslownie musi sie tez wypelnic maja oczy i nie widza maja uszy i nie slysza
11 miesięcy temu / Nick
 
Ten diabeł tam nie stoi gdzieś za plecami tam szatan już zasiadł na tronie!
11 miesięcy temu / X
 
Jaka będzie kolejna faza tego okrucieństwa? Zabijanie dzieci do lat 5?
11 miesięcy temu / Januariusz
 
zastanówcie się proszę czy polityka naszego naczelnika nie jest pod tym względem bardziej dalekowzroczna? w efekcie działań Trumpa jest zabijanych mniej czy więcej nienarodzonych?
11 miesięcy temu / ojciec
 
I tak upadają wielkie imperia...
11 miesięcy temu / IzajaszGB
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.