DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Ćwiczą walkę z policją, atakują prawicę i wtargnęli do elektrowni. Anarchiści na oku służb

Ćwiczą walkę z policją, atakują prawicę i wtargnęli do elektrowni. Anarchiści na oku służb
Flaga Antify. FOT.:Oren Rozen/CC BY-SA(https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

„Anarchistom przyglądają się służby specjalne” – informuje portal tvp.info w oparciu o słowa zachowującego anonimowość oficera jednej z polskich formacji. Powodem zainteresowania się skrajną lewicą przez organy państwa mają być m.in. prowadzone w Warszawie szkolenia bojówek. Opisani anarchiści walczą z obrońcami życia i narodowcami oraz wspierają ideologię LGBT i radykalny ekologizm.

 

„Ćwiczą to, jak walczyć z policją, atakują ludzi, którzy niosą odmienne i nieakceptowane przez nich hasła, próbują zachwiać stabilnością bezpieczeństwa energetycznego” – czytamy na portalu publicznej telewizji informacyjnej, który zacytował także oficera: Aktywiści – nie tylko w Polsce – podejmują agresywne działania skierowane przeciwko swoim politycznym i światopoglądowym przeciwnikom, ale również przeciwko całemu państwu.

 

Serwis tvp.info przypomina, że od kilku miesięcy protesty politycznego ruchu LGBT zaczęły się zmieniać i pojawiła się na nich agresja – od znieważania katolików i profanowania świętych symboli, po ataki na policjantów. „Podobnie jak na Zachodzie, w Polsce zaobserwować można pojawiające się grupy, często określające się mianem antyfaszystowskich, które zradykalizowały się do tego stopnia, że stworzyły nawet własne uliczne bojówki” – czytamy. To właśnie owym lewicowym fundamentalistom mają przyglądać się służby specjalne.

 

Środowiska lewicowych ekstremistów stają się coraz aktywniejsze i coraz częściej organizują działania o charakterze agresywnym. Pobicia, niszczenie mienia, treningi uwzględniające konfrontację fizyczną z policją – to tylko część tej działalności – mówi w rozmowie z serwisem tvp.info oficer służb specjalnych, który nie chciał ujawniać swoich personaliów.

 

Portal zauważa, że jedną z tego rodzaju bojówek jest Biennale Warszawa, która – jako „instytucja kultury” – otrzymała od miasta stołecznego wsparcie finansowe. „Tylko w 2020 r. budżet tej organizacji wynosi prawie 2,2 mln zł” – podaje tvp.info.

 

W tej grupie realizowany jest projekt „Społeczna Szkoła Antykapitalizmu”. Zainicjowali go anarchiści ze skłotu Syrena na ul. Wilczej w Warszawie. To jednak nie wszystko, gdyż – jak wynika z ustaleń serwisu – SSA w ostatnich 2 latach prowadziła ćwiczenia i szkolenia dla lewicowych radykałów. Zajęcia były zamknięte dla osób postronnych i negowały istniejący system ekonomiczno-społeczny. Jakby tego było mało „anarchiści trenowali działania, które jednoznacznie dopuszczają sytuacje łamiące prawo oraz konfrontację fizyczną m.in. z policją”.

 

Wśród tytułów zajęć znajdziemy m.in. „Taktyki miejskie/uliczna gimnastyka, czyli techniki działania grupowego”. Taką „lekcję” prowadził Kolektyw Szarańcza – „grupa oddolna, której celem jest tworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy na temat akcji bezpośrednich”.

 

Przedstawiciele tego środowiska zniszczyli w czerwcu ciężarówkę Fundacji Pro-Prawo do Życia – podaje tvp.info przypominając, że do ataku doszło na placu Zbawiciela oraz w pobliżu skłotu Syrena. W jednym z ataków brał udział – jak wynika z materiałów video i doniesień medialnych – Michał Sz. Jego zatrzymanie za ów chuligański wybryk spowodowało krótkotrwałe zamieszki na ulicach Warszawy, zaś sam aktywista o pseudonimie „Margot” stał się do pewnego stopnia bohaterem dla lewicowych mediów.

 

„Ekstremiści związani z SSA atakowali policjantów, skandowali wulgarne wyzwiska pod ich adresem, wchodzili na policyjne samochody i utrudniali funkcjonariuszom wypełnianie czynności służbowych. W efekcie tych zdarzeń policja zatrzymała 49 osób” – przypomina tvp.info.

 

Portal telewizji informacyjnej podaje ponadto, że anarchiści działają i poza Warszawą, a w Katowicach skrajna lewica starła się z nacjonalistami. Jedna z ofiar postępowych fundamentalistów miała połamane żebra i rozciętą głowę. W walce użyto narzędzi.

 

Jakby walki za „tęczowe” postulaty, zwalczania obrońców życia i narodowców było mało, anarchiści włączają się – również poprzez nielegalne środki – w sprawy z pogranicza energetyki i polityki klimatycznej. Końcem lipca odbył się bowiem „Obóz dla Klimatu” zorganizowany wspólnie z niemiecką Ende Gelände – grupą uznawaną przez władze RFN za ekstremistyczną. W ramach wydarzenia próbowano zakłócić funkcjonowanie kopalni odkrywkowej w Drzewcach. W wyniku bezprawnego wtargnięcia anarchistów na teren zakładu musiała interweniować policja. Zatrzymano 34 osoby.

 

 

Źródło: tvp.info

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-28 07:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Roman, tu nie o cackanie się chodzi - zadaniem PiSu jest stworzenie cieplarnianych warunków do wyhodowania w Polsce zdziczałej lewicy i z tego zadania wywiązuje się znakomicie. Taką operację najłatwiej przeprowadzić przez partię udającą "prawicę" bo wtedy prawicowy elektorat jest uśpiony, a jak się kiedyś obudzi to będzie już za późno.
2 miesiące temu / abc
 
I tak będą się przyglądać, monitorować sytuację, a nawet prowadzić intensywne śledztwa, aż przestępstwa się przedawnią, a z Polski zgliszcza zostaną, a na zgliszczach Polin powstanie. Amen.
2 miesiące temu / Tytus
 
Co najmniej 5 lat za późno! Strajkowali nauczyciele - prekursorzy - rząd sie z nimi cackał. Za PO/PSL Zarządzenie nr 70 Prezesa Rady MIn. Tuska z października 2011r. wprowadziło porządek.Zapoznanie z jego treścią było potwierdzone odrębnym oświadczeniem. W instytucjach m.in. budżetowych nikt nie mógł dyskutować/krytykować władzy bo wyznaczone osoby to monitorowały - groziło przesunięciem, nawet utratą pracy.
2 miesiące temu / Roman
 
Warto zadać sobie pytanie kto opłaca tych ludzi, bo przecież potrzeby socjalne także ich dotyczą. Trzeba pracować, aby mieć środki na życie... Lewicowość w tym wydaniu to projekt iście szatański, który jest całkowicie sprzeczny z Dekalogiem i wiarą w Boga. Ci ludzie nakręcają się nienawiścią, która nie jest normalną formą sprzeciwu i argumentacji. Kiedyś oglądałem film Mad Max, gdzie w dużym uproszczeniu przedstawiono wizję świata, która ma dziś obowiązywać. Ten chory świat jest realizowany stopniowo. Ludzie przyzwalając na niego dla świętego spokoju, konformizmu, strachu ostatecznie sami na siebie wydają wyrok nieszczęśliwej przyszłości.
2 miesiące temu / Krakusik
 
ja bym poprosił seryjnego samobójcę o pomoc a nawet za sponsorował jego pobyt na tzw.obozie szkoleniowym ,w końcu chłop żywemu nie przepuści ,jak się żywy lewak napatoczy nie pożyje se a juści
2 miesiące temu / C.W.P.
 
I zamiast zakazywać marszów i zlotów co nie ma szans na zatwierdzenie w Sejmie, a rozwścieczy lewicę, należy uderzyć w źródła ich finansowania.
2 miesiące temu / Wrotka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.