DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Covid zastąpił grypę? Lekarz prezentuje wymowne dane

Covid zastąpił grypę? Lekarz prezentuje wymowne dane
Źródło: youtube.com/Kto? i Dlaczego?
#KORONAWIRUS    #GRYPA    #LEKARZ    #ZAKAŹNIK    #CHOROBA    #LOCKDOWN

Covid-19 sparaliżowała świat. Lockdown dotknął też i Polskę. Tymczasem oficjalne dane dotyczące liczby zachorowań na grypę i koronawirusa prowokują do zadawania podstawowych pytań – czy mamy do czynienia z pandemią?

 

W kwietniu br. dr n. med. Zbigniew Martyka, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej w wywiadzie dla „Gazety Krakowskiej” opowiadał o przebiegu tzw. pandemii na jego oddziale zakaźnym. Mówił wówczas, że zgłoszone przypadki można przyrównać do cyklu lekkiej grypy i uspokajał nastroje. Teraz lekarz wraca do tej tezy i pokazując oficjalne dane wskazuje, że miał rację.

 

„Dzisiaj moje doświadczenia i wnioski, przekazane już dwa miesiące temu, zostały w dużej mierze potwierdzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Przedstawione na jego stronie internetowej dane opisują zapadalność na grypę w latach 2015-2020. Liczba chorych w następujących po sobie latach jest bardzo do siebie zbliżona. Tylko jeden okres czasu rzuca się od razu w oczy - od końca marca 2020 roku. Zanotowaliśmy wtedy niespotykany wcześniej, gwałtowny spadek zachorowań na grypę. Są dwa wytłumaczenia: być może społeczeństwo, z nieznanych przyczyn, nabrało odporności zbiorowej i grypa przestała nam zagrażać. Druga możliwość to taka, że zakażenia, które w latach poprzednich były klasyfikowane jako grypopochodne i nie wywoływały żadnej paniki, od kwietnia tego roku zostały przerzucone do rubryki pod tytułem koronawirus” – napisał na Facebooku. Szerszą rozmowę z dr. Martyką opublikował se.pl.

 

Lekarz powoła się tu na wykres opublikowany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, Zakład Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru, Pracownię Monitorowania i Analizy Sytuacji Epidemiologicznej. To oficjalne dane dotyczące chorób zakaźnych. Analiza porównuje ilość zachorowań na grypę na przełomie lat od 2015/16 do 2019/20 roku.

 

Źródło: NIZP-PIH

 

Na wykresie widać wyraźnie, że zachorowalność na grypę gwałtownie i niewytłumaczalnie spadła dokładnie w momencie wybuchu paniki z powodu zagrożenia koronawirusem. To tak – jak zauważa – jakby ludzie przestawali zapadać na grypę lub... zamiast rozpoznawanej dotychczas grypy zaczęto rozpoznawać inną infekcję – COVID-19.

 

Zdaniem dr. Martyki wytłumaczenia są co najmniej dwa. – Albo w ubiegłych latach były także infekcje wywołane wirusami z grupy „korona”, te wirusy przecież atakują nas już od dziesiątków lat. Tylko nikt wówczas nie robił z tego problemu. Albo teraz pacjentów, wykazujących typowe objawy grypowe, bada się pod kątem koronawirusa i stwierdza się jego obecność w badaniach, których dokładność jest niejednokrotnie podważana i zamiast grypy rozpoznaje się zakażenie COVID-19 – powiedział w „SE”.

 

- No bo co się stało nagle z zachorowaniami na grypę od marca 2020? Dlaczego ich liczba gwałtownie spadła? Jeśli to co mamy teraz, to zupełnie inny rodzaj infekcji, to ilość zachorowań na grypę powinna pozostać na porównywalnym poziomie jak w ubiegłych latach – dodał.

 

Lekarz zgodził się, że liczba ofiar (350 tys.) oznaczonych z powodu Covid-19 jest faktem i każda śmierć jest tragedią, ale też śmierć jest naszą rzeczywistością i każdego dnia na całym świecie – z różnych powodów umiera do 200 tys. osób.

 

- Co roku umiera z głodu około 11 milionów dzieci poniżej 5. roku życia, to znaczy 30 tys. małych dzieci dziennie! W ciągu zaledwie dwóch tygodni umrze tych małych dzieci tyle, co na całym świecie zmarło dotychczas z powodu określanego jako COVID-19. A do tego dochodzą zgony z głodu u starszych dzieci, osób dorosłych. Co jest dla Pana bardziej frapujące? Jeśliby Panu naprawdę zależało na ratowaniu życia ludzkiego i gdyby to od Pana zależało, to gdzie skierowałby Pan działania, aby zmniejszyć śmiertelność? – pytał dr Martyka.

 

Lekarz pytany o drugą falę epidemii koronawirusa uznał, że trudno spekulować o przyszłości. - W przeszłości świat był dotknięty niejedną prawdziwą i poważną epidemią, która dziesiątkowała ludzi, nie taką, w której zmarły setne części promila ludności. Wszystko wcześniej czy później wracało do normy. Nawet wtedy, kiedy nie było leków, szczepionek – mówił. Co nastąpi? Nie wiadomo. Wirus ulega mutacjom i możliwe, że nowe zachorowania mogą być spowodowane wirusem już o innej budowie antygenowej - zatem nie musiałaby być to ta sama choroba.

 

 

Źródło: se.pl; Facebook.com

MA

 

 

 


DATA: 2020-06-17 17:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mnóstwo naukowców z różnych dziedzin np. medycyny, rolnictwa, biologii, a przede wszystkim ekonomii posługuje się metodami statystycznymi aby udowodnić swoje twierdzenia - zarówno w publikacjach punktowanych jak i niepunktowanych. Podstawą tych analiz i obliczeń powinno być bardzo rzetelne zebranie danych lub próbek - ze znawstwem przedmiotu badań w celu wykrycia wszystkich innych czynników wpływających na wielkość zebranych danych.Dla pana profesora powinno być istotne niewielkie wydłużenie się średniej długości życia Polaków w tym roku w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Ponadto wiele przychodni w tym lekarzy rodzinnych zostało po prostu zamkniętych. Z teleporad korzystali przede wszystkim pracownicy etatowi chcący uzyskać L-4. A zamknięta przychodnia/gabinet wysyłał w tym czasie informację: 0 zachorowań.Obowiązek noszenia maseczek, wypraszanie z autobusów i tramwajów, a nawet z pociągów osób kaszlących lub kichających znacząco ograniczyło zakażenia
21 dni temu / M.G.
 
@Wiara i rozum - oczywiście ty wiesz więcej niz lekarz specjalista i na wszystkim się znasz. Rozumiem że z tekstu np. covid rozwija się bezobjawowo dużo wynika: np. ząb mnie bardzo boli tylko że bezobjawowo..
23 dni temu / Kosiara
 
Jedyne wytłumaczenie spadku zachorowań na grypę jest takie, że większość osób z objawami grypopodobnymi wybrała kurację domową bez chodzenia po lekarzach, narażania się na fałszywie dodatni w 80% test i przymusową 14 dniową kwarantannę z perspektywą jej wydłużenia w nieskończoność.
24 dni temu / Ewa
 
To bez znaczenia dla komunistów. Oni prawdę nawet taką, którą podają na swoich urzędowych stronach, mają za nic. Ich bojówki już rozlały się po USA, dotarły do Europy. Teraz zgodnie z tym, co powiedział towarzysz Mao, rację ma ten, który jest uzbrojony. My, naród polski, oczywiście jesteśmy uzbrojeni po zęby, prawda...? U nas nie trzeba lewicowych bojówek, by wprowadzić komunizm. Wystarczy debata Trzaskowski-Duda, by ludzie uwierzyli w dowolne bzdury w imię wygranej zła, oczywiście "mniejszego zła".
24 dni temu / aaa
 
Spadek grupy to może też efekt społecznej izolacji w tym okresie.
24 dni temu / raf
 
Wytłumaczenie dlaczego gwałtownie nastąpił spadek zachorowań na grypę jest proste. Spadek jest od momentu kiedy weszła kwarantanna i maseczki. Grypa przecież również rozprzestrzenia się w wyniku kontaktów społecznych. Pytanie które jest zasadne to: Ile ze zdiagnozowanych wcześniej przypadków grypy to był, w rzeczywistości COVID. Grypa jak wszyscy wiemy jest diagnozowana na podstawie wywiadu lekarskiego...
24 dni temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.