DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Corriere della Sera: kard. Becciu przekazał 800 tys. USD na zdyskredytowanie kard. Pella

Corriere della Sera: kard. Becciu przekazał 800 tys. USD na zdyskredytowanie kard. Pella
fot. GUGLIELMO MANGIAPANE / Reuterss

Portal LifeSiteNews, powołując się na doniesienia włoskiej Corriere della Sera twierdzi, że rezygnujący w atmosferze skandalu z funkcji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Giovanni Angelo Becciu przekazał środki finansowe na zdyskredytowanie kard. George’a Pella, przeciwko któremu toczyło się w tamtym czasie śledztwo w sprawie wykorzystywania nieletnich.

 

Kard. Pell ostatecznie został oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Australijski hierarcha do  czasu apelacji spędził jednak w więzieniu 405 dni. Były arcybiskup Sydney do 2017 r. sprawował funkcję Prefekta Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. Jedna z teorii tłumacząca fakt niesłusznego oskarżenia oraz absurdalnego wyroku wymuszającego rezygnację z tak ważnego stanowiska (de facto „skarbnika” Watykanu) dotyczy watykańskich hierarchów, bezpośrednio zainteresowanych usunięciem kard. Pella. Rewelacje zaprezentowane przez włoską „Corriere della Sierra”, oraz informacje watykańskich źródeł rzucają nieco więcej światła na historię, do tej pory uważaną za jedną z „teorii spiskowych”.

 

24 września papież Franciszek przyjął rezygnację kardynała Giovanniego Angelo Becciu ze stanowiska prefekta Kongregacji ds. Kanonizacyjnych oraz pozbawił go praw przysługujących kardynałowi. Kard. Becciu odszedł w atmosferze skandalu finansowego – obecnie trwa śledztwo mające ustalić, czy hierarcha nie defraudował watykańskich środków. Zanim stanął na czele Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Becciu był członkiem dyplomatycznej służby Watykanu. W latach 2001-2009 był nuncjuszem apostolskim narodów afrykańskich m.in. w Angoli czy na Wyspach Świętego Tomasza. Następnie zajmował jedno z najpotężniejszych stanowisk w Watykańskim Sekretariacie Stanu jako Zastępca ds. Ogólnych do 2018 roku.

 

W opublikowanym 2.10.2020 r. artykule w „Corriere della Sera” stwierdzono, że Becciu przelał 700 000 euro (ponad 800 000 dolarów) „na konto w Australii”. Mniej więcej w tym samym czasie kardynał Pell mierzył się w sądzie z – jak się później okazało – całkowicie niesłusznymi oskarżeniami.

 

Według „Corriere della Sera”, ks. Alberto Perlasca, który pracował z Becciu w Sekretariacie Stanu, rozpoczął współpracę z watykańskimi śledczymi badającymi nadużycia finansowe w instytucjach Stolicy Apostolskiej. Ks. Perlasca zeznał, że ​​„Becciu użył niektórych dziennikarzy i innych źródeł, aby zdyskredytować swoich wrogów w ostatnich latach”. „I właśnie w tym duchu odbyła się płatność na konto w Australii, prawdopodobnie w związku z procesem Pella” – komentuje włoska gazeta. Jednak jak uczciwie podkreśla, dokładny charakter płatności - kto ją wysłał, kto otrzymał i do czego została wykorzystana - jest nadal niejasny i wymaga weryfikacji.

 

Edward Pentin, korespondent National Catholic Register w Rzymie potwierdził te doniesienia. „Watykańskie źródło posiadające szczegółową wiedzę na temat sprawy potwierdziło treść raportu Corriere della Sera (…) rok i data transferu są zapisane w archiwach Sekretariatu Stanu” – napisał. „Fundusze miały charakter pozabudżetowy co oznacza, że ​​nie pochodziły ze dotychczasowych kont i zostały rzekomo przekazane na prace do wykonania w australijskiej nuncjaturze” – wskazało źródło watykanisty.

 

W międzyczasie kardynał Becciu zaprzeczył oskarżeniom Perlascii o wykorzystywanie dziennikarzy do zdyskredytowania swoich wrogów. „Zdecydowanie odrzucam wszelkie aluzje wobec wyimaginowanych, nadzwyczajnych stosunków z prasą” – powiedział.

 

Źródło: lifesitenews.com
PR


DATA: 2020-10-04 21:49
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No cóż. Wszędzie walczy się o władzę.
3 miesiące temu / star31
 
Bandyta!
3 miesiące temu / Pwl
 
Kto uważa że natura ludzka zmieniła się pod wpływem technologi Jest w błędzie Minęło 2000 lat od ukrzyżowania Chrystusa a pewnie gdyby powrócił to poniósł by śmierć tak jak wtedy
3 miesiące temu / taki tam
 
No nie do wiary, Kardynałów skaczą sobie do gardeł, Jakie to gorszące. Powinna powstać jakaś komisja do lustracji wszystkich kardynałów.
3 miesiące temu / wierny Kościo
 
Tu na ziemi kardynał dopóki żyje, to ma jeszcze czas żeby się nawrócić, bo później Boże miłosierdzie zastąpi Boża sprawiedliwość
3 miesiące temu / anonim_galeon
 
kolejny, co karierę rozpoczął w czasie wielkiego pontyfikatu.
3 miesiące temu / ena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.