DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Córka wiceprezydenta USA: aborcja to prześladowanie najsłabszych

Córka wiceprezydenta USA: aborcja to prześladowanie najsłabszych
fot. REUTERS/Jason Reed/FORUM

Wiceprezydent USA Mike Pence od lat walczy o prawa do życia dla nienarodzonych nie tylko w sferze publicznej. W poszanowaniu dla wartości pro-life wychował także własną rodzinę. Córka wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych w jednym z felietonów otwarcie nazwała aborcję „jawną opresją” dokonywaną „na najsłabszej części społeczeństwa”.

 

Charlotte Pence pisząca na łamach „Washington Times” opublikowała artykuł dotyczący pokolenia „millenialsów” (osób urodzonych w okolicach roku 2000). Zaznaczyła, że to pokolenie jak żadne inne jest wrażliwe na ludzkie cierpienie, nierówności, wykluczenie społeczne czy brak respektowania przyrodzonych praw.

 

„Jeżeli nasze pokolenie jest zainteresowane losem pozbawionych praw obywatelskich, zmarginalizowanych, wykluczonych czy ciemiężonych, to nienarodzone dzieci pasują do tych kategorii jak żadne inne” – pisze CharlottePence w artykule „Oppression in its barest form” (Prześladowanie w najczystszej postaci).

 

„Tak, aborcja jest pozbawieniem prawa do życia ludzkiej istoty – ale powinna być także uznana za  przykład prześladowania w najczystszej postaci. Poddaje najsłabszą część społeczeństwa ostracyzmowi i nakłada na mniejszość niezwykle ciężkie brzemię” – argumentuje.

 

W swoim artykule córka wiceprezydenta USA wskazuje na statystyki mówiące, że najbardziej prześladowane przez aborcję są czarnoskóre i latynoskie obywatelki USA, a niemal połowa kobiet mających za sobą aborcję żyje poniżej granicy ubóstwa ustwnowionej przez rząd federalny.

 

„Musimy sobie uświadomić, że celebrując aborcję, popełniamy niesprawiedliwość wobec istot ludzkich” – podkreśla Charlotte Pence. Córka wiceprezydenta USA dodaje, że oprócz dziecka, tragedia dotyka także matki oraz odbija się na rodzinie i całej społeczności.

 

Charlotte Pence wskazuje też na hipokryzję współczesnych „wojowników o sprawiedliwość społeczną”. Zauważa, że z jednej strony walczą oni o to by „kobieta wyszła z kuchni”, a z drugiej narzucają im określone modele wejścia w dorosłe życie (przede wszystkim postawienie na naukę i karierę czy odłożenie decyzji o posiadaniu dzieci na później).

 

Trudno nie zgodzić się z poglądami Charlotte Pence. Wszak zwolennicy aborcji de facto kierują się nieistotnymi przesłankami – zauważa obrońca życia Alan Shlemon na str.org. Wszak dziecko jest mniejsze i słabiej rozwinięte od dorosłego. Nienarodzone dzieci są także zależne od innych (matki) i żyją w innym środowsku (jej łonie) niż pozostali ludzie. Jednak wszystkie te różnice nie stanowią podstawy do zabijania. W każdym innym przypadku zostałyby uznane za niedopuszczalną eugenikę.

 

Źródła: lifenews.com / washingtontimes.com / str.org 

PR      

 


DATA: 2019-03-15 12:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Córka proizraelskiego zielonoświątkowca eksponuje niektóre poglądy. Krzywd wyrządzonych Polakom przez 447 nie zasłonią żadną propagandą.
ponad 1 rok temu / następny prosz
 
Dzięki Bogu są jeszcze nie skażone ELITY. Aż trudno uwierzyć.
ponad 1 rok temu / Gienek
 
i któż tego słucha? dziś słowa nie znaczą już nic, to jest wojna...
ponad 1 rok temu / jj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.