DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Co się stało z Waszym honorem? Paweł Kukiz pyta posłów PiS w związku z brakiem uczczenia ofiar UPA

Co się stało z Waszym honorem? Paweł Kukiz pyta posłów PiS w związku z brakiem uczczenia ofiar UPA
Fot. Adam Chelstowki / FORUM

Goszczący w TVN 24 lider klubu Kukiz’15 negatywnie ocenił uchwaloną przez Sejm RP ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Zdaniem polityka to bubel prawny. Zaangażowany społecznie muzyk ma również inne zastrzeżenia do Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o brak stosownej uchwały w sprawie uczczenia pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego przez Ukraińską Powstańczą Armię na Polakach zamieszkujących Wołyń i w Małopolskę wschodnią.

 

- Jak pójdziecie zwyczajowo co niedzielę do kościoła, to pomódlcie się do Pana Boga za tych, co zginęli za Ojczyznę. A po modlitwie zastanówcie się, co się stało z waszym honorem - zwrócił się do polityków partii rządzącej Paweł Kukiz.

 

Muzyk i poseł był zbulwersowany faktem, że marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński nie zarządził w czwartkowych obradach przerwy. Miała ona na celu umożliwienie posłom wzięcie udziału w manifestacji zorganizowanej przed budynkiem parlamentu przez środowiska kresowe. (CZYTAJ WIĘCEJ)

 

Paweł Kukiz wyraził niezadowolenie również z faktu, że niższa izba polskiego parlamentu nie znalazła czasu na uczczenie ofiar banderowskiego ludobójstwa.

 

Zdaniem lidera klubu Kukiz’15 Rzeczpospolita Polska powinna ścigać każdego kto gloryfikuje Stepana Banderę. Muzyk nieprzychylnie patrzy jednak wyłącznie na banderystów, a nie na wszystkich Ukraińców.

 

- Ja ich kocham, natomiast nie dopuszczę do tego, by propagowano bandytę i diabła - powiedział w „Kropce nad i” Paweł Kukiz.

 


Źródło: TVN24

MWł
   


DATA: 2016-07-07 21:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biada Pisowi, za zdradę prawdy historycznej i ojczyzny. Mam wyrzuty sumienia, że na nich zagłosowałem. Mam nadzieję jednak, że przegłosują zakaz zabijania dzieci nienarodzonych.
ponad 3 lata temu / stoLica
 
W wątku http://www.pch24.pl/amerykanska-polonia-nie-przypadla-do-gustu-liderowi-kod--nie-znaja-jezyka--nie-maja-sukcesow--zyja-w-getcie,44446,i.html napisałeś: "my tu prawem ludzkim, a nie boskim się kierujemy". To tłumaczy dlaczego wyznajecie żydowskie "oko za oko, ząb za ząb". Nie odpuścicie, powiadasz? To co zrobicie? Ponownie ukrzyżujecie Chrystusa? Czy redakcję PCh24 ukamienujecie bo śmie nie głosić talmudycznych praw?
ponad 3 lata temu / do wars
 
PiS niestety robi to, co mu nakazali panowie zza Wielkiej Wody. Polska znow w niewoli, tym razem nie sowieckiej, tylko brukselsko-waszyngtonskiej.
ponad 3 lata temu / marchewa
 
@hs - żydowskie łatki na swój chałat przyszywaj. Wydaje ci się, że jesteś taki sprytny gdy sprawiedliwość sprowadzisz do jednego cytatu a domagających się sprawiedliwości do talmudystów to wtedy podwiniemy ogony pod siebie i wam odpuścimy? Mylisz się.
ponad 3 lata temu / wars
 
PiS zapłaci wysoką cenę za kumanie się z miłośnikami banderowskich morderców i cyniczne traktowanie Polaków...
ponad 3 lata temu / wmo
 
Dziękuję p.Kukizowi za jego postawę. Wstyd mi za partię na którą dałem głos. Widocznie dużo w niej Ukraińców i tchórzy.
ponad 3 lata temu / def
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.