DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Co dotąd prezydent Duda mówił o aborcji? „Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać”

Co dotąd prezydent Duda mówił o aborcji? „Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać”
Fotograf: Radosław NAWROCKI, Archiwum: Forum

„Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać”, „Zawsze mówiłem, ze jestem absolutnie za życiem, nigdy tego nie ukrywałem i zawsze to deklarowałem” – to tylko niektóre z wypowiedzi z ostatnich lat prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie ochrony życia. Człowiek, który jeszcze niedawno lansował się na Marszu dla Życia i Rodziny złożył własny projekt ustawy legalizujący dzieciobójstwo w łonach matek dzieci podejrzanych o ciężką chorobę lub upośledzenie.

 

Zdecydowałem się na złożenie do Sejmu projektu zmiany ustawy ws. warunków dopuszczalności przerywania ciąży – poinformował w piątek prezydent Andrzej Duda. Jak zaznaczył w oświadczeniu, „uwzględniając wskazania Trybunału, projekt ten przewiduje wprowadzenie nowej przesłanki, która przywraca możliwość przerwania ciąży, w sposób zgodny z zasadami Konstytucji RP, jedynie w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się martwe albo obarczone nieuleczalną chorobą lub wadą, prowadzącą niechybnie i bezpośrednio do śmierci dziecka, bez względu na zastosowane działania terapeutyczne”.

 

Przypomnijmy, co prezydent Duda mówił przez kilka ostatnich lat na temat ochrony życia.

 

6 marca 2020 roku Duda zadeklarował w TV Trwam, że jeżeli na jego biurko trafi ustawa, która zabrania tzw. aborcji z przyczyn eugenicznych, to z pewnością ją podpisze. Podkreślił przy tym, że takie stanowisko deklaruje od lat i nie ulega ono zmianie. – Zawsze mówiłem, ze jestem absolutnie za życiem, nigdy tego nie ukrywałem i zawsze to deklarowałem. Powiedziałem, że jeżeli do mnie przyjdzie ustawa, która zabrania aborcji z przyczyn eugenicznych, która w związku z tym mądrze ogranicza możliwość realizowania aborcji, to ja taką ustawę z całą pewnością podpiszę. To zawsze była moja deklaracja. W tym zakresie zdania nie zmieniam. Nadal to zdanie w całości podtrzymuję. Jeżeli posłowie taką ustawę wypracują, jeżeli ona przyjdzie, na pewno nie spotka się z prezydenckim vetem czy inną próbą ograniczenia możliwości wejścia w życie tej ustawy  – podkreślał wówczas Andrzej Duda.

 

Na pewno podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, gdy tylko Sejm ją przegłosuje i trafi ona na moje biurko – zadeklarował z kolei prezydent w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela”, który ukazał się 11 listopada 2018 roku.

 

„Raz jeszcze deklaruję, iż ustawowy zakaz aborcji eugenicznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uzyskałby moją akceptację” – napisał w napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników 39. Pielgrzymki Prawników na Jasną Górę.

 

Te dzieci, jeśli uda im się przeżyć i rodzice nie zdecydują się na, niestety, proponowaną obecnie aborcję, są bardzo szczęśliwe. Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać. To są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego. Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej – mówił z kolei prezydent w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” w 2017 roku.

 

Źródło: Radio Maryja, TV TRWAM, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, TVP Info

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-30 14:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz wiadomo,dlaczego TK rozpatrzył tak długo czekający na rozwiązanie problem dopiero teraz-trzeba było poczekać do II kadencji PADa.Wiedział ,że gdyby w pierwszej oszukał i zrobił to co teraz przegrałby wybory głosami ludzi pro-live ...i moim też!Bóg daje siłę tym,którzy Mu ufają niezależnie od wycia piekła,Panie Prezydencie!Najwyraźniej liczy Pan tylko na siły ludzielania w tej sprawie.Może trzeba codziennie z rodziną odmawiać Różaniec do Nieba?Zachęcam Pana do tego, a wtedy wróci odwaga i dotrzyma Pan słowa danego wyborcom.Nas można zawieźć, ale stanie Pan kiedyś przed Bogiem i powie Pan wtedy,że przestraszył się dzikiego tłumu?Nawet jak przegramy teraz tę bitwędlina o życie to będzie miał Pan czyste sumienie, że zrobił Pan wszystko,aby uratować te dzieci.
19 dni temu / Iga
 
Kościół Polski przecież nie jest władny do wydawania ustaw wykonawczych o charterze państwowym.Tylko może wydawać swoje nakazy dla swych wiernych.Wierni nie zastosowania się do nich będą popełniać grzech.
22 dni temu / nn
 
Co to się stało wybraniec narodu ! chyba żydowskiego na Polskę. zapomnieliście już jak łapał Komunię św. za pierwszej kadencji ?
23 dni temu / antyDEMONKrata
 
Po wyborze na 2 kadencje pojechał do papieża Franciszka po co .
23 dni temu / ula
 
To jest pospolite rzucanie słów na wiatr, tylko bycie prezydentem państwa jeszcze bardziej zobowiązuje do odpowiedzialności za wypowiedziane słowa, zwłaszcza w tak ważnej kwestii. Proszę się opamiętać, Panie Prezydencie, Bóg na to wszystko patrzy, tak robić nie wolno!
23 dni temu / maja
 
łże rano, w poludnie, wieczorem i przez sen
23 dni temu / Krysia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.