DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Co dalej z konwencją stambulską? Zbigniew Ziobro ma plan

Co dalej z konwencją stambulską? Zbigniew Ziobro ma plan
Andrzej Hulimka/ Forum

W ocenie ministra sprawiedliwości, konwencja stambulska została przyjęta w sposób sprzeczny z polską konstytucją i należy ją wypowiedzieć. Takie wyborcze zobowiązanie jeszcze w 2015 roku złożyła Zjednoczona Prawica. Zbigniew Ziobro w rozmowie z „Do Rzeczy” mówił też o obronie przez rząd samorządów atakowanych przez unijne instytucje za przyjęcie rzekomo dyskryminujących środowiska LGBT+ uchwał.

 

Zbigniew Ziobro podkreślił, że konwencja stambulska nie tylko została przyjęta w sposób niekonstytucyjny, ale jest to regulacja uderzająca w tradycyjne wartości. Minister odniósł się też do komentarzy unijnych polityków, którzy uważają, że wypowiedzenie przez Polskę konwencji stanowiłoby krok w tył w zakresie ochrony kobiet. Ziobro uznał takie oceny za manipulację i zapewnił, że państwo polskie zapewnia kobietom ochronę większą niż ta opisana w konwencji.

 

Jak mówił Ziobro, nie ma planów zniesienia tej ochrony. Co więcej, kary dla sprawców okrutnych przestępstw seksualnych będą zaostrzane. – Sprzeciwiamy się jednak drugiej części konwencji stambulskiej, która jest ukryta pod szlachetnym hasłem obrony kobiet, a ma wyłącznie ideologiczny charakter. I na tym polega manipulacja – podkreślił. Jak wyjaśnił, chodzi o fałszywy pogląd, jakoby przyczyną przemocy wobec kobiet była rodzina i małżeństwo oparte na chrześcijańskim fundamencie. Fakty pokazują co innego. To właśnie odejście od tradycji, alkoholizm i uzależnienia sprzyjają przemocy, co zresztą pokazują statystyki zlaicyzowanych państw.

 

Jak zauważył Ziobro, tam gdzie rodzina działa dobrze, jest mniej przemocy, patologii i przestępstw. – Wystarczy spojrzeć na strukturę przestępczości w Polsce, aby zobaczyć, że w tych województwach, w których wpływy tradycji i religijność są największe, jest najniższa przestępczość z użyciem przemocy wobec kobiet – dodał. Tymczasem konwencja lansuje antywartości, które uderzają w rodzinę, mają „destruktywny wpływ na tradycyjne więzi społeczne i w efekcie sprzyjają rodzeniu się agresywnych zachowań”. Zaś sam dokument obliguje państwa do podejmowania działań na rzecz promowania ideologii gender, tj. promowania tzw. płci społeczno-kulturowej, przeczącej płci biologicznej. Za tym idą postulaty legalizacji związków homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie pary.

 

Ponadto, zdaniem ministra sprawiedliwości „polski rząd powinien zareagować stanowczo i bronić polskich samorządów przed bezprawnym działaniem KE. Aktywiści LGBT mają mocne finansowe wsparcie UE. Mimo ich chuligańskich ekscesów pani komisarz Dalli nie przejdzie przez myśl, żeby odbierać im środki finansowe, bo jej zdaniem ich działania zasługują na tolerancję”. Jak mówił, na podobną tolerancję nie mogą liczyć polskie samorządy, które uchwalają Samorządową Kartę Praw Rodziny i „nie chcą narzucenia im ideologii LGBT”.

 

Zbigniew Ziobro tłumaczył również dlaczego kwestia wypowiedzenia konwencji stambulskiej pojawiła się dopiero po pięciu latach od złożenia zobowiązań co do jej wypowiedzenia. Minister wyjaśnił, że rząd w pierwszej kolejności podjął projekty społeczne, mające służyć rodzinie. Teraz zaś przyszła kolej na realizację programu w sferze wartości.

 

Źródło: „Do Rzeczy”

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-08-03 11:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Eurokołchozem rządzi ta sama kasta która wymyśliła komunizm
1 miesiąc temu / Wyklęty
 
Moja rodzina i znajomi czekamy z niecierpliwością na wypowiedzenie konwencji stanbulskiej nasze glosy oddane na Prezydenta A.Dude oby. nie byly zmarnowane.
1 miesiąc temu / ula
 
Deklaracje Pana Ministera Ziobro : VETO dla zboczeń i zboczeńców , działania na rzecz wypowiedzenia Konwencji stanbulskiej. To daje NADZIEJĘ i będzie wspierane przez przyszłych wyborców których liczba wzrasta dzięki dobrej komunikacji i klarownym WYPOWIEDZIOM. Polsce potrzebni silni i mądrzy politycy. A nie oglądający się ze strachem na u.e.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Tłumaczenie, że mogli zająć się tym dopiero po 5 latach, bo mieli inne sprawy na głowie, jest żałosne. To taki mamy wydolny rząd, który nie może pracować nad kilkoma sprawami jednocześnie? Armia pasibrzuchów i pierdzistołków przeświadczonych o swojej misji, 20 parę ministerstw, najwięcej w Europie, jeśli nie na świecie, i nie ma mocy przerobowych, by zająć się tematem? Nie kupuję takiego tłumaczenia. Jest naiwne, jeśli nie bezczelne. Tak samo będą tłumaczyć zapewne zamrożenie ustawy zapobiegającej aborcji eugenicznej, jeśli w ogóle podejmą ten temat w co szczerze wątpię. Z Panem Bogiem
1 miesiąc temu / Stefan
 
Pani komisarz wspierająca genderowe dewiacje powinna być odwołana ze stanowiska.
1 miesiąc temu / Obywatel
 
Panie Ziobro, tłumaczenie, że podejmujecie kwestie wypowiedzenia konwencji dopiero po 5 latach rządzenia, bo wpierw rząd podjął "projekty społeczne, mające służyć rodzinie" jest aberracją. Bo czy to oznacza, że wg rządu obrona bezbronnych dzieci i młodzieży przed deprawacją nie służy rodzinie???? Ale i tak ma pan kręgosłup w przeciwieństwie do reszty rządu PIS.
1 miesiąc temu / grimm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.