DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

„Ciąża zabija, aborcja ratuje życie”. Ohydny artykuł w New York Times

„Ciąża zabija, aborcja ratuje życie”. Ohydny artykuł w New York Times
Warren Hern, fot. YouTube / Boulder Daily Camera

Lekarz-aborcjonista Warren M. Hern na łamach jednego z najpopularniejszych liberalnych pism na świecie przekonuje, że każda ciąża jest potencjalnym zagrożeniem dla życia matki. Jednocześnie ukazuje aborcję jako „zabieg” ratujący życie w wielu sytuacjach. Publikacja spotkała się z falą krytyki.

 

„Ciąża jest niebezpieczna; aborcja może uratować życie” – przekonuje specjalizujący się w przeprowadzania tzw. późnych aborcji „lekarz”. „Ciąża jest sytuacją zagrażającą życiu. Kobiety umierają z powodu ciąży. Wiemy to od tysięcy lat” – dodaje.

 

Następnie w dwóch akapitach aborcjonista przywołuje niemal każdą chorobę i powikłanie mogące stanowić zagrożenie dla życia matki. Skutecznie rozsiewa paniczny strach przed posiadaniem dziecka pokazując współczynniki umieralności kobiet na skutek powikłań poporodowych. W kolejnej części „lekarz” zestawia dane, pokazujące że współczynnik umieralności kobiet na skutek aborcji jest nieco niższy niż podczas porodów. Dowodząc, że „aborcja ratuje życie” wyraźnie daje do zrozumienia, że bynajmniej nie chodzi mu o życie nienarodzonego dziecka.

 

Absurdy posiadającego największą w Kolorado klinikę aborcyjną specjalisty wytyka na łamach Catholic News Agency dr. Mary Jo O’Sullivan, lekarz-położna specjalizująca się w ciążach wysokiego ryzyka. O’Sullivan jest także emerytowaną profesor Uniwersytetu Miami. „Ciąża nie jest zagrożeniem niosącym wysokie ryzyko śmierci dla zdecydowanej większości kobiet. Jeżeli wcześniej kobiety nie mają poważnych problemów ze zdrowiem, większość ciąż jest jak najbardziej normalna pod każdym względem” – przekonuje.

 

„Oczywiście istnieją skomplikowane ciąże spowodowane przez cukrzycę, nadciśnienie, poprzednie cesarki czy inne rzeczy o których wspomniał. Nie są one jednak powszechne, a z dobrą opieką lekarską nie ma powodu dla którego kobieta zmuszona byłaby do przedwczesnego zakończenia ciąży” – dodaje. Profesor wskazała na taktykę zastraszania jaką zastosował Hern. Zaznaczyła, że mimo przedstawionych w artykule tez, ciąża nie stanowi „poważnego zagrożenia życia”, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

 

„Szanse kobiety na przeżycie nie wahają się w stosunku 50/50, chyba że ma naprawdę poważne problemy z sercem. Myślę więc, że taka taktyka ma za zadanie zniechęcić kobiety w ogóle do  zajścia w ciążę” – podsumowuje.

 

Źródło: nytimes.com / catholicnewsagency.com

PR    

  


DATA: 2019-05-23 08:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy prawdziwe ZOMBI
1 miesiąc temu / Robi
 
"?Ciąża jest niebezpieczna;" czas na eutanazję, pesel wzywa.
1 miesiąc temu / opty
 
Czym się charakteryzuje morderstwo od przypadkowego zabójstwa lub nadużycia obrony. Morderca przygotowuje, czas, miejsce, narzędzia zbrodni oraz osobę na której zamierza dokonać morderstwa. Wszystkie te aspekty spełnia aborcja. Przez tysiące lat kobiety rodziły i jakoś nie poumierały, ani ludzie nie wymarli.
1 miesiąc temu / taki 1
 
Ratujmy psy w schroniskach... i nie tylko. Koty też. Jestem za... a nawet przeciw.
1 miesiąc temu / Zosia
 
Trudno to komentować. Mówienie zaś, że jest lekarzem to gruba przesada. Temu panu brakuje wiele, aby zrozumieć fenomen życia. Najdziwniejsze, że jego matka nie kierowała się takimi andronami jak ten człowiek. Przypomina mi człowieka, który stojąc pod szubienicą mówi, że nie wierzy w kąta. Duchowy samobójcza na własne życzenie. Piekło zaś zaciera ręce...
1 miesiąc temu / Krakusik
 
ten ""lekarz"" jednak nie jest za dobrym marketerem - dla kogo jest taka argumentacja??? Publikowanie takich "mądrości" nie najlepiej świadczy o wydawcy tej gazety i/lub do kogo jest adresowana...
1 miesiąc temu / pytanie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "68455"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.