DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Chrystianofobia szaleje. Także w Polsce

Chrystianofobia szaleje. Także w Polsce
Fotograf: Andrzej HulimkaArchiwum: Forum

Pamiętają Państwo jeszcze film „Kler” i narrację dotyczącą wielkiej jego roli w procesie oczyszczania Kościoła? Pamiętają państwo dokument „Tylko nie mów nikomu”, który tę rolę miał wypełniać niemal już doskonale? Walka z pedofilią – prowadzona wybiórczo tylko w Kościele – była „zasłoną dymną”. Wielu jednak dało się zwieść udawaną „troską” o jego „dobro”. Efekty widzimy już teraz – najważniejszym jest rosnąca w Polsce chrystianofobia: ataki fizyczne na kapłanów, akty wandalizmu w miejscach poświęconych i profanacje.

 

W raporcie za rok 2018 Centrum Wolności Religijnej Ordo Iuris zgłosiło 31 przypadków zdarzeń noszących znamiona przestępstw z nienawiści względem chrześcijan w Polsce i prawie tysiąc aktów dyskryminacji, czyli tzw. chrystianofobii. To tylko wycinek rzeczywistości, bo faktyczna skala tego rodzaju aktów nienawiści i agresji jest jednak nieznana, a wiele takich zdarzeń nie zostaje zgłaszana. Choćby z racji braku nadziei na odnalezienie sprawców. Wśród spraw zgłoszonych – w minionym roku – dominowały przestępstwa przeciwko mieniu – akty wandalizmu, kradzieże, podpalenia kościołów, ołtarzy, kaplic, cmentarzy. Znane są też sprawy obrazy uczuć religijnych, czy złośliwego przeszkadzania we Mszy świętej.

 

Już wiemy, że ten obraz w roku 2019 uległ zasadniczej zmianie. Ataki są coraz śmielsze i bardziej brutalne. Sprawcy mają odwagę atakować przy świadkach, w miejscach publicznych. Są w stanie nawet targnąć się na ludzkie życie. Kieruje nimi nienawiść do Kościoła, nienawiść do Wiary, do tego co katolickie. To wszystko dzieje się w czasie, gdy za „naprawianie” Kościoła wzięło się aż tylu „zatroskanych” pseudo ekspertów. Przypadek?

 

Rypin. 8 czerwca 2019. Podczas porannej Mszy świętej 46-latek uszkodził siekierą ołtarz, mszał, świece i mikrofon. Został zatrzymany z pomocą wiernych. Był pod wpływem alkoholu, miał cierpieć na zaburzenia psychiczne.

 

Wrocław, ranek 10 czerwca 2019 roku. Nożownik zaatakował ks. dr Ireneusza Bakalarczyka, kierownika notariatu wrocławskiej kurii i duszpasterza Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej, będącego w drodze na poranną Mszę świętą. Rozpoczęło się niewinnie, od rozmowy. Potem agresor zadał cios w okolice klatki piersiowej. Po zatrzymaniu dawał do zrozumienia, że jego czyn miał związek z obrazem braci Sekielskich.

 

Suchy Las. 21 lipca 2019. 31-kobieta będąca pod wpływem alkoholu dokonała zniszczeń i aktów profanacji w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kobieta włamała się do kościoła wybijając okno. Zniszczyła ołtarz, psałterz, świece i donice.

 

Szczecin, 28 lipca 2019. W zakrystii bazyliki św. Jan Chrzciciela doszło do fizycznego ataku na osoby duchowne i zakrystiankę. Dwóch mężczyzn pobiło i zbluzgało kapłanów. Zażądali wydania ornatów ponieważ chcieli „odprawiać mszę” i udzielić sobie ślubu. Mieli bić jednego z księży różańcem po twarzy. Pracownik zakrystii został dwa razy uderzony pięścią.

 

To tylko kilka głośnych wydarzeń z ostatnich tygodni. Takich ataków tylko w tym roku było więcej. W Kalwarii Panewnickiej nastoletni sprawcy sprofanowali stacje Drogi Krzyżowej. Na pomnikach wymalowano czarną farbą wulgaryzmy oraz satanistyczne symbole i teksty. Z kolei na cmentarzu parafialnym w wielkopolskiej Piłce nieznani sprawy porozrzucali znicze i kwiaty oraz powyrywali pasyjki z nagrobnych krzyży. Na Dolnym Śląsku nastolatkowie zamazali sprejem figurę Najświętszej Maryi Panny. W Katowicach kamieniami została obrzucona figura Jezusa Chrystusa na krzyżu…

 

Zniszczone kapliczki, figury, nagrobki… to nie wszystko. W ostatnich dniach głośno było o nastolatce, która mając za nic pamięć o zmarłych postanowiła urządzić sobie „show” na grobach i pochwalić się tym wyczynem w mediach społecznościowych. Tego rodzaju zachowania nie biorą się znikąd. Przecież od miesięcy obserwujemy jak środowiska LGBT+ bezkarnie uderzają w Kościół i świętości. Okazuje się bowiem, że można bez konsekwencji, w akcie solidarności z „prześladowanymi” mniejszościami seksualnymi, sprofanować wizerunek Matki Bożej. Można urządzać sobie parodię Mszy św., procesji Bożego Ciała… A służby porządkowe… dbają o bezpieczeństwo paradujących agresorów. A to ośmiela.

 

Kapłani nie są już „tylko” wyszydzani i wyzywani na ulicach od pedofilów… Wszak taką łatkę przykleiły im produkcje takie jak „Kler” i „Tylko nie mów nikomu” połączone z medialnym antykościelnym wzmożeniem. Dziś, w narosłej atmosferze nienawiści wobec Kościoła i jego wiernych, dochodzi do rękoczynów. I gdzie są Ci, którzy po zabójstwie Pawła Adamowicza wołali: dość nienawiści!? Gdzie są ci, którzy po marszu równości w Białymstoku przeciwstawiali się agresywnym zapędom kiboli? Ano znajdziemy ich często wtórujących tęczowym paradom, mówiącym już wprost o „wojnie” o swoje postulaty. Ludzie ci szukają „na ulicy” akceptacji dla tych, co w imię tolerancji i niedyskryminacji obrażają wszystkich i stawiają się w roli represjonowanych.

Losem poszkodowanych katolików mało kto się dziś zajmuje. A przeciwnicy Kościoła wypełniają swój plan niszczenia Kościoła…

 

W Polsce coraz śmielej panoszy się chrystianofobia. I to jest prawdziwe oblicze dyskryminacji.

 

Marcin Austyn

 

 


DATA: 2019-08-02 07:33
AUTOR: MARCIN AUSTYN
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
43
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie jestem religijny, ale przypadki nienawiści do Kościoła, z którymi zetknąłem się jeszcze w latach 90-tych skłaniają mnie do myślenia, że Kościół nie "zasłużył" sobie na na tą nienawiść za mało byłoby na to czasu, lecz jest ona echem walki z Kościołem w czasach PRL. Sądzę, że ludzie atakujący Kościół dziś robią to ze wstydu za to, że atakowali Kościół "wtedy". Jest to bardzo prosta konstrukcja psychologiczna. Liczba ludzi nienawidzących, atakujących dziś Kościół jest dla mnie dowodem na to, że PRL służby zwalczające Kościół były znaczenie liczniejsze niż sądziłem. Ludzie "normalni", gdy czegoś nie lubią po prostu to omijają, unikają kontaktu itp. Ludzie opętani wyrzutami sumienia nie mogą sobie pozwolić na podobny komfort.
7 miesięcy temu / Jarek
 
Dewianci i nienawistnicy chcą wojny i musimy się do tej wojny przygotować. Każdy chrześcijanin powinien postawić na synonim maksymy Bóg, Honor, Ojczyzna, czyli Kościół, Szkoła, Strzelnica.
ponad 1 rok temu / MG
 
Nie topimy jak zalecał Zbawiciel to mamy. Problem będzie narastał. Degeneraci uznani za normę tylko się rozzuchwalą. To logiczne. Wlaśnie tego należy się spodziewać.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Władza PiS toleruje wykroczenia i przestępstwa o charakterze antyreligijnym, nie przestrzega prawa, chroni wybryki LGBT.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Niektórzy pod przykrywką tolerancji robią z siebie ofiary, tyle na temat ?
ponad 1 rok temu / Takus
 
To "Wielka Nierządnica" szaleje,dane jej jest bluźnić przeciwko Bogu .Stańmy więc po przeciwnej stronie,potrafimy przecież stawiać opór ,czyż nie?
ponad 1 rok temu / Siła Wyższa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.