DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Chorwaci przeciwko Konwencji Stambulskiej – wielka demonstracja na ulicach i placach Zagrzebia

Chorwaci przeciwko Konwencji Stambulskiej – wielka demonstracja na ulicach i placach Zagrzebia
Fot. Facebook / U Ime Obitelji

Tysiące Chorwatów wzięły w sobotę udział w demonstracji przeciwko ratyfikowaniu przez władze Konwencji Stambulskiej – tak zwanej antyprzemocowej – upatrującej w rodzinie źródła przemocy skierowanej przeciwko kobietom i wzywającej do wykorzeniania „stereotypów” związanych z płcią, czyli tradycyjnych ról rodzinnych i społecznych.

 

Organizacje społeczne, w tym prorodzinne i religijne od wielu dni apelowały o dołączenie do demonstracji, która rozpoczęła się przed południem na placu Ofiar Faszyzmu w Zagrzebiu. Stamtąd zgromadzeni mieli udać się przed siedziby rządu i parlamentu przy placu Świętego Marka, jednak ostatecznie, ze względu na ogromną frekwencję, zakończyli przemarsz na placu Bana Jelačića.

 

 

 

„Sprzeciwiamy się ratyfikacji Konwencji Stambulskiej, gdyż narzuca ona ideologię gender, próbuje na nowo zdefiniować tożsamość narodu chorwackiego, nakładając ogromne zobowiązania ekonomiczne” – zwracali uwagę współorganizatorzy z inicjatywy U Ime Obitelji  („W imieniu rodziny”). Obrońcy tożsamości małżeństwa ostrzegali, iż wraz z podpisaniem konwencji władze zobowiążą się do przeznaczania ogromnych nakładów finansowych na rzecz gremiów narzucających państwom wprowadzanie przepisów utrzymanych w duchu gender.

 

Gordana Turić, poseł pierwszej i drugiej kadencji, mówiła do zebranych, odnosząc się do ogromnych ofiar poniesionych przez naród nie tak dawno walczący o swoją wolność.  – Dzisiaj znów jesteśmy w niebezpieczeństwie w postaci ratyfikacji Konwencji Stambulskiej. (…) W niektórych ważnych kwestiach jest ona po prostu niezgodna z chrześcijaństwem. Są w niej umiejętnie skryte rzeczywiste intencje, które skłoniły mnie by zabrać głos w obronie chorwackich rodzin, by ochronić chrześcijańskie wartości – mówiła polityk.

 

Demonstranci przynieśli ze sobą wiele narodowych flag oraz transparentów z hasłami, między innymi: „Nie dla Konwencji Stambulskiej w Chorwacji”, „Stop przemocy wobec Chorwatów”, „Jestem ojcem, a nie Rodzicem 2”. 

 

Odnosząc się do wysokiej frekwencji, John Vice Batarelo ze stowarzyszenia Vigilare zauważył, że organizatorom udało się zgromadzić wielu ludzi potrafiących czytać i zdających sobie sprawę, że  właściwy sens Konwencji Stambulskiej niezbyt dobrze pokrywa się z tym, co mówi o niej rząd. – Treść konwencji będzie miała duży wpływ na Konstytucję, prawa i nasze dzieci. Dlatego prosimy tak zwany rząd demokratyczny, aby nie ratyfikował konwencji. Żaden mądry polityk nie zignoruje faktu, że tysiące ludzi wyjdzie na ulicę – mówił Batarelo.

 

 

Konwencja Stambulska, podpisana między innymi przez Polskę i dotychczas wciąż niewypowiedziana, zakłada między innymi, że jej strony „podejmą działania niezbędne by promować zmianę społecznych i kulturowych wzorców zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn”.

 

 

Źródła: narod.hr, Facebook/U Ime Obitelji

RoM

 

 

 


DATA: 2018-03-26 06:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a "my" już przyjęliśmy konwencję i "idziemy" w zrównoważony rozwój...wydając w ramach ONZ 500 mln EUR rocznie na "kontrolę urodzin" w Afryce i Azji. Czy ktoś słyszał, że planujemy to wypowiedzieć i odciąć się od tego???
ponad 2 lata temu / pytanie
 
Dla bezmyślnych lewaków zdecydowanie tak.
ponad 2 lata temu / do ale kwik
 
Brawo Chorwaci!!! Polacy są z Wami.
ponad 2 lata temu / Robert
 
Pani Pawłowicz jest lepsza od Biedronia i na pewno od ali wolf. Skoro można ingerować w życie rodzinne na mocy konwencji antyprzemocowej, to tak samo należny ingerować w sprawie zabójstwa dzieci nienarodzonych. Jest wolność wyboru. Chcesz mordować, kraść, bić, znęcać się... proszę bardzo, ale za to odpowiesz.
ponad 2 lata temu / DNA
 
A w Polsce PiS udaje, że nic się nie stało. Konwencję ratyfikowano i cisza jak w wielu sprawach. PiS to PO tylko w patriotycznym opakowaniu. Mówi się o rządach PO/PiS-u w Polsce i tak jest. Polacy są robieni w konia przez spryciarzy typu J.K, D.T..
ponad 2 lata temu / NIE
 
Brawo bracia chorwaci
ponad 2 lata temu / Retro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.