DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Chiny zwiększają kontrolę nad religią. Biblia znika z oferty sklepów internetowych

Chiny zwiększają kontrolę nad religią. Biblia znika z oferty sklepów internetowych
REUTERS/Kim Kyung-Hoon

Wiele wskazuje na to, że Pismo Święte zostało trwale usunięte z oferty sklepów internetowych w Chinach. Pekin zamierza zwiększyć kontrolę nad religią, a co za tym idzie, ograniczyć dostępność egzemplarzy Pisma Świętego.

 

Jak informuje CNN, od niedawna w Państwie Środka coraz trudniej zakupić Pismo Święte. Chiny zawsze kontrolowały sprzedaż Biblii zezwalając jedynie na jej rozpowszechnianie i drukowanie przez kościoły będące pod kontrolą państwa, ale w ostatnich latach można było ją kupić także online. W najpopularniejszych sklepach internetowych, takich jak JD.com czy Amazon.cn, Biblia nie jest jednak już dostępna. Podobnie jest w serwisie „Taobao”.

 

Co ciekawe, dwóch sprzedawców, którzy oferują swoje produkty w „Taobao” powiedzieli, że posiadają Pismo Święte w swojej ofercie, natomiast jej zakup może się odbyć tylko za pośrednictwem zamówienia przesłanego w wiadomości prywatnej. Oficjalna sprzedaż aktualnie jest niemożliwa.

 

Sarah Cook, analityk ds. Azji Wschodniej w Freedom House powiedziała, że ​​zakaz sprzedaży „jest przykładem cenzury internetowej i ograniczeniem wolności religijnej”. „W naszych badaniach odkryliśmy, że chińskie władze coraz częściej stosują bardzo zaawansowane technologicznie metody kontrolowania religii i karania wierzących - w tym nadzoru i aresztowania wierzących za dzielenie się informacjami w Internecie” – powiedziała Sarah Cook.

 

Praktyki religijne w Chinach są ściśle kontrolowane przez rząd. Wszyscy katolicy są zobowiązani do członkostwa w Chińskim Patriotycznym Kościele Katolicki. Nie oznacza to jednak, że wszyscy podporządkowują się nakazowi. Podziemny Kościół w Chinach jest prześladowany, ale bardzo silny.

 

Analitycy zgodnie potwierdzają, że Chiny przechodzą obecnie ważną zmianę w sposobie kontroli i zarządzania religią, a także karaniu wiernych. Departament Pracy Zjednoczonego Frontu przejął ostatnio odpowiedzialność za sprawy etniczne i religijne, dodatkowo wzmacniając absolutną kontrolę Partii nad społeczeństwem. Według opublikowanej w ostatnich dniach nowej białej księgi na temat swobód religijnych, wiara musi „dostosować się do społeczeństwa socjalistycznego”.

 

Co ciekawe, zakaz sprzedaży Pisma Świętego krytykują również działacze lewicowej Amnesty International. „To absurd, że rząd twierdzi, że promuje wolność religijną jednocześnie zakazując sprzedaży Biblii” – powiedział CNN William Nee.

 

 

Źródło: CNN

WMa

 

 


DATA: 2018-04-05 20:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyli potwierdzasz że jesteś komunistą, skoro obronę komunizmu nazywasz dobrem? :)
ponad 1 rok temu / do ollek
 
Jak to dobrze,że jeszcze są państwa,które bronią swojej tożsamości kulturowej.
ponad 1 rok temu / ollek
 
@aaa Podpowiem.Pan Jezus wraz z Apostolami zjadł Pasche. Został aresztowany, osadzony. I zabity w dzień przygotowania do Dnia Paschy lub Dnia Przasnikow. Ponieważ był to duży Szabat, święto ustanowione przez Boga, ciało zostało szybko złożone w grobie. Żydzi swietowali nastepnego dnia Pasche Szabat. Nastepnie kobiety poszly kupić wonnosci, ale nie zdążyły namascic Pana bo w piatek po poludniu zaczynał się cotygodniowy Szabat. Pan Jezus leżał w grobie 3 noce i 3 dni. Zmartwychwstal w Sobotę po południu lub Niedzielę rano. Został zabity w środę po poludniu. Tak wynika z opisów ewangelistow. Był Ofiarą Paschalna. Święto ustanowione dla Niego. Pascha to też Szabat.
ponad 1 rok temu / Sec
 
@Sec W Biblii jest wiele proroctw, które spełniały się dosłownie i wiele, które spełniały się nie-dosłownie. Apokaliptyka żydowska miała spore naleciałości literackie, podobnie pisma prorockie. Stąd 3 dni i 3 noce Jonasza nie są interpretowane matematycznie. Podobieństwo z "trzeciego dnia zmartwychwstał czyli piątek-szabat-niedziela" jest widoczne, i właśnie to podobieństwo się liczyło dla semitów, a nie matematyczne dywagacje i dosłowne traktowanie tekstu jak to jest w modzie u protestantów.
ponad 1 rok temu / aaa
 
i własnie Chiny jest przedstawiany przez Papieża Franciszka jako wzór państwa do naśladowania z którym zawarł porozumienie zresztą ostatnio.... a my w Polsce jak najszybciej róbmy ten jedwabny szlak
ponad 1 rok temu / maciek
 
My możemy kupić Biblię. Ale jej nie czytamy. Udowodnie. Którego dnia Pan Jezus został ukrzyżowany? W środę, czwartek czy piątek. Podpowiem, że powiedział, że temu pokoleniu będzie dany tylko znak Jonasza, który był w rybie przez 3 dni i 3 noce. Mateusza 12: 40.
ponad 1 rok temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59383"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.