DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Chiny najlepiej wdrażają społeczną doktrynę Kościoła? Tak twierdzi watykański hierarcha

Chiny najlepiej wdrażają społeczną doktrynę Kościoła? Tak twierdzi watykański hierarcha
Fot. wikimedia commons / Gcmarino - Own work, CC BY-SA 3.0

Arcybiskup Marcelo Sánchez Sorondo, który stoi na czele Papieskiej Akademii Nauk oraz Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, uznał Chiny za kraj najlepiej wcielający w życie nauczanie społeczne Kościoła. To zdumiewające stwierdzenie padło na łamach hiszpańskojęzycznej wersji portalu Vatican Insider.

 

Wpływowy duchowny znalazł sporo słów uznania dla reżimu w Pekinie, porównując jego poczynania z polityką i decyzjami Stanów Zjednoczonych. „Gospodarka [Chin] nie dominuje w polityce, tak jak dzieje się to w Stanach Zjednoczonych, przyznają to sami Amerykanie" – mówił. „Nie znajdziesz dzielnic nędzy, narkotyków, młodzi ludzie nie biorą narkotyków” – przekonywał arcybiskup, niestety – wbrew faktom.

 

Hierarcha pochwalił poparcie Pekinu dla globalistycznego porozumienia klimatycznego, zawartego w Paryżu. Z umowy wycofał swój kraj prezydent Trump. W opinii Sorondo oznacza to przejęcie przez Chińczyków „moralnego przywództwa”, którego wyrzekli się Amerykanie.

 

„Uważam, że uwagi biskupa są naprawdę niewiarygodne" – powiedziała w rozmowie z LifeSiteNews Reggie Littlejohn, prezes Women's Rights Without Frontiers, stowarzyszenia sprzeciwiającego się stosowanej w Chinach przymusowej aborcji. „W jaki sposób każdy, kto posiada choć trochę wiedzy na temat okrucieństw popełnianych przez Komunistyczną Partię Chin, w przeszłości i obecnie, może powiedzieć, że Chińczycy najlepiej wdrażają doktrynę społeczną Kościoła?" – skomentowała zdumiona Littlejohn.

 

 

Źródło: LifeSiteNews

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-02-07 13:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co się dziwić skoro ten duchowny stoi na czele Akademii, która raczy słuchaczy wykładami aborcjonistów i depopulatorów? Doszło do tego, że po kuratelą modernistów, nauka Świętego Kościoła, jest z trudem zauważalna w instytucjach kościelnych, a wrogowie Kościoła są w nich przyjmowani z honorami! Jak nie zostaną w porę powstrzymani dojdzie jeszcze do tego, że wprowadzą demokrację do Kościoła jako ostatniej instytucji od niej wolnej i będziemy mieli wybory na Papieża po parafiach, gdzie będzie kiełbasa wyborcza w stylu- jeśli mnie wybierzecie zniosę post w piątki i uświęcę konkubinaty. Nie wymyślam tego z głowy, bo w modernistycznej Szwecji już na taką głupotę wpadli i w tym roku obserwowałem tam kyrkoval, czyli wybory do instytucji kościelnych. A ci moderniści lubią naśladować protestantów. Módlmy się żeby Pan Bóg się zlitował i oczyścił duchowieństwo od zdrajców!
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Sądzę, że modernistów charakteryzuje jeszcze jedno, co łączy cynizm z ignorancją: relatywizm. Tak są intelektualnie zaprogramowani. Nie istnieje dla nich jedna, niezmienna i niepodważalna prawda. Wszystko czytają w tym kluczu. To ludzie prawdziwie zwiedzeni i dlatego tak bezwzględni i niebezpieczni.
ponad 1 rok temu / ancan
 
Arcybiskup się pomylił - to nie Chiny ale Korea Płn. najlepiej wciela w życie nauczanie społeczne Kościoła.
ponad 1 rok temu / Any
 
To jaka straszna musi być ta doktryna(pewnie nie o wszystkim nam mówią),ze to właśnie Chiny ze swoją historią abortowanych istnień stoją na jej straży.I straszno i śmieszno.
ponad 1 rok temu / gość
 
Wystarczy mi ten usmiech.On mowi wszystko.
ponad 1 rok temu / Eli.
 
@Ireneusz a ja jednak twierdzę, że on doskonale wie, o czym mówi, tylko jest po prostu cynikiem. Ja rozumiem, że wielu księży w parafiach zjadło swój rozsądek i logikę na Heglu oraz innych tego typu "myślicielach", ale oni nigdy nie ośmieliliby się powiedzieć czegoś takiego jak ten arcybiskup, bo to już jest tak oślizgłe, że nie da się wygłosić takiego zdania z nieświadomości.
ponad 1 rok temu / incuss
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "58092"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.