DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Chiny: zatrzymano ponad stu chrześcijan. W obozach będą „uczeni” lojalności wobec partii

Chiny: zatrzymano ponad stu chrześcijan. W obozach będą „uczeni” lojalności wobec partii
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.fot. VATICAN-CHINA/DEAL REUTERS/Kim Kyung-Hoon/File Photo/FORUM

Ponad stu chrześcijan zostało zatrzymanych w prowincji Xinjiang (Sinciang) w północno-zachodnich Chinach. Zamknięci w tzw. obozach reedukacyjnych mają na nowo nauczyć się lojalności wobec komunistycznej ideologii.

 

Rodziny aresztowanych wyrażają swoje obawy, ponieważ z zamkniętymi w tajemniczych obozach nie ma żadnego kontaktu. Nie wiadomo też dokładnie, gdzie znajdują się miejsca ich przetrzymywania.

 

Region Xinjiang boryka się także z narastającym pogwałcaniem wolności słowa, szykanowaniem dziennikarzy, zarówno miejscowych jak i zagranicznych. Policja z łapanki kontroluje obywateli, sprawdzając także telefony komórkowe.

 

W „Kościołach” uznanych przez rząd należy zeskanować dowód osobisty przed wejściem na liturgię. System automatycznie uruchamia alarm, jeżeli ktoś jest pracownikiem instytucji publicznej lub rządowej. Wielu wiernych spotyka się w małych grupach. Kościół katakumbowy jest jednak traktowany przez władze jako organizacja terrorystyczna.

 

 

KAI

MWł

 

 


DATA: 2018-02-14 07:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie pisałem że Pan Bóg dokonał ODMIANY genów. Jeśli TYLKO 4 dni zajęło ci spłodzenie jednego pytania w którym pokazujesz że nie potrafisz czytać, może zbyt szybko zdecydowałeś się na wypowiedź? :)
8 miesięcy temu / do ollek
 
Pisałeś,że Bóg dokonał odmiany genów, więc pytam,gdzie to w Biblii jest napisane?
8 miesięcy temu / ollek
 
A kto powiedział że to w Biblii jest mowa o podmianie genów? Badania antropologiczne (a nie andropologiczne jak błędnie wpierasz) i kości NIE potwierdzają że homo erectus itp. są przodkami homo sapiens, a jedynie potwierdzają że są podobni do homo sapiens. Podobnie bez sensu jak ty mógłby ktoś argumentować że samochód jest przodkiem pociągu a rower przodkiem samochodu. Czyli badania kości mogą być równie dobrze dowodami na niezależne stworzenie przez Pana Boga małpoludów i ludzi. Kość ogonowa to pozostałość po ewolucji, powiadasz? Czyli równie "mądrze" można by powiedzieć że spojler (tylne skrzydło) w samochodzie dowodzi że samochód wyewoluował z pawia? Wyrostek robaczkowy - masz przedpotopową "wiedzę", to nie żadna zbędna pozostałość tylko ważny organ. I cały czas czekam byś wytłumaczył swoje sprzeczności: skoro potwierdzasz że człowiek został stworzony, to KTO go stworzył? Małpy, skoro bredzisz że POTWIERDZONO jakoby człowiek powstał od małp? :)
8 miesięcy temu / do ollek
 
Gdzie w Biblii jest mowa o podmianie genów? Badania andropologiczne i badania kości ludzi pierwotnych (homo erectus,homo australopitecus) potwierdzają,że są one naszymi przodkami. Poza tym takie części ciała jak, wyrostek czy kość ogonowa są pozostałościami po ewolucji.
8 miesięcy temu / ollek
 
Nie pisałem że proces z Genesis był "kropka w kropkę" jak opisano. Z genów Adama mogłaby powstać tylko jego kopia GDYBY Pan Bóg dokonał WIERNEGO kopiowania, bez podmiany genów. Istnienie dinozaurów nie przeczy Biblii, to jedne z wielu stworzonych zwierząt. Pytasz "jak z martwej materii może powstać coś żywego" - no właśnie, BEZ STWORZENIA to niemożliwe. Dlatego wymyślona przez was prakomórka nie mogła powstać przypadkowo - jeśli już, musiałaby być STWORZONA. Podobnie jak człowiek tworzy z martwej materii roboty i wyposaża je w ożywiające oprogramowanie. A mimo to, człowiek (jeszcze) nie potrafi stworzyć od podstaw najprostszej żywej komórki! Widać jak wielu rzeczy ludzkość jeszcze NIE wie i NIE potrafi, a które Pan Bóg wie i potrafi. Widzisz, ja uczciwie odpowiadam na twoje pytania, a ty nie. Pytam ponownie: skoro potwierdzasz że człowiek został stworzony, KTO go stworzył? Małpy, skoro bredzisz że POTWIERDZONO jakoby człowiek powstał od małp? :)
8 miesięcy temu / do ollek
 
Na prawdę myślisz,że proces opisany w Genesis był kropka w kropkę taki jak go opisano?? Wow. Gratuluję. Wytłumacz mi w takim razie, dlaczego z żebra mężczyzny powstała kobieta? Przecież z genów Adama mogłaby powstać tylko jego kopia. To tylko jedno z wielu niejasności, które są tam opisane. Poza tym, skoro Ziemia została stworzona przez Boga, to jak wytłumaczysz istnienie dinozaurów etc? W Biblii nie ma o tym słowa. "Przeobrażeniu z martwej materii" - wytłumacz mi, jak z martwej materii może powstać coś żywego?
8 miesięcy temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.