DZIŚ JEST:   19   MARCA   2018 r.

Św. Józefa
Bł. Marcela Callo
 
 
 
 

Chiny: zatrzymano ponad stu chrześcijan. W obozach będą „uczeni” lojalności wobec partii

Chiny: zatrzymano ponad stu chrześcijan. W obozach będą „uczeni” lojalności wobec partii
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.fot. VATICAN-CHINA/DEAL REUTERS/Kim Kyung-Hoon/File Photo/FORUM

Ponad stu chrześcijan zostało zatrzymanych w prowincji Xinjiang (Sinciang) w północno-zachodnich Chinach. Zamknięci w tzw. obozach reedukacyjnych mają na nowo nauczyć się lojalności wobec komunistycznej ideologii.

 

Rodziny aresztowanych wyrażają swoje obawy, ponieważ z zamkniętymi w tajemniczych obozach nie ma żadnego kontaktu. Nie wiadomo też dokładnie, gdzie znajdują się miejsca ich przetrzymywania.

 

Region Xinjiang boryka się także z narastającym pogwałcaniem wolności słowa, szykanowaniem dziennikarzy, zarówno miejscowych jak i zagranicznych. Policja z łapanki kontroluje obywateli, sprawdzając także telefony komórkowe.

 

W „Kościołach” uznanych przez rząd należy zeskanować dowód osobisty przed wejściem na liturgię. System automatycznie uruchamia alarm, jeżeli ktoś jest pracownikiem instytucji publicznej lub rządowej. Wielu wiernych spotyka się w małych grupach. Kościół katakumbowy jest jednak traktowany przez władze jako organizacja terrorystyczna.

 

 

KAI

MWł

 

 


DATA: 2018-02-14 07:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie "wielce prawdopodobne że do takich zmian dojdzie", gdyż nie potrafisz choćby oszacować tego prawdopodobieństwa. Nie znasz też tendencji rozwojowej. Możliwe że zamiast ciągłego wzrostu nastąpi osiągnięcie maksimum odstępstw i powrót do tradycji. Może też wcześniej nastąpić koniec świata. Może też być inny rodzaj boskiej interwencji. Zresztą, jak to w gdybaniu, jest wiele innych "może".
4 godziny temu / do ollek
 
Na chwilę obecną nie, lecz patrząc na to jak Kościół się zmienia, w jakim tempie i czego te zamiany dotyczą, jest wielce prawdopodobne, że do takich zmian dojdzie. Dokumenty soborowe wskazują na otwarcie się Kościoła na inne religie, inny styl życia. Jeśli zmiany te będą postępować tak szybko jak dotychczas, za mniej niż wiek nie będzie nikogo, kto będzie pamiętał Kościół przedsoborowy.
9 godzin temu / ollek
 
Tylko dla ignorantów tak różne pojęcia jak "herezja" i "schizma" mogą być równe. Nie jestem sedewakantystą, więc nie będę tłumaczył się z ich poglądów. Powtarzam: gdyby (podkreślam: GDYBY) okazało się, że w przyszłości tzw. "papież" zdradził Pana Boga i głosił że Ewangelia jest fałszywa, ten człowiek nie byłby namiestnikiem Pana Boga. Na chwilę obecną, żaden biskup Rzymu tak nie głosi(ł).
10 godzin temu / do ollek
 
Dla niektórych wiernych schizma jest równa herezji. Są ruchy takie jak sedewakantyści, którzy uznają wszystkich papieży wybranych po śmierci Piusa XII za antypapieży, ponieważ nie zgadzają się na to co przyniósł Sobór Watykański II. Dla nich każdy papież wybrany post soborum jest antypapieżem. Czy to oznacza, że każdy papież po Piusie XII jest heretykiem? Nie.
13 godzin temu / ollek
 
Papież jest namiestnikiem Pana Boga, dopóki WIERNIE Mu służy. Gdyby (podkreślam: GDYBY) okazało się, że w przyszłości tzw. "papież" zdradził Pana Boga i głosił że Ewangelia jest fałszywa, ten człowiek nie byłby namiestnikiem Pana Boga. Po drugie, znowu pokazujesz swoją ignorancję, gdyż mylisz herezję ze schizmą. W takim hipotetycznym przypadku o którym gdybamy, bylibyśmy schizmatykami, ale to ten tzw. "papież" i byłby przeklętym heretykiem. Wynika to choćby z tych słów św. Pawła: "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! (Ga1,8)
18 godzin temu / do ollek
 
Nie, ponieważ to papież jest namiestnikiem Boga na Ziemii. Papieżem jest Franciszek. Jeśli wypowiecie posłuszeństwo papieżowi, to Wy będziecie heretykami z automatu.
1 dzień temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.