DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Chiny: policja niszczy kościoły

Chiny: policja niszczy kościoły
fot.justneal/sxc.hu

Biskup chińskiej prowincji Wēnzhōu, Vincent Xu Wei-fan, ostro potępił działania miejscowej policji. Funkcjonariusze coraz szerzej uczestniczą w trwającej od miesięcy akcji niszczenia chrześcijańskich świątyń. Biskup w liście pasterskim wezwał wiernych, by ci „nie lękali się i byli mocni w wierze”. Wielu parafian, stawiając opór policji i broniąc kościołów, doznało obrażeń.

 

87-letni biskup Wei-fan jest zaskoczony, że kampania niszczenia kościołów przybiera w Chinach takie rozmiary i jest prowadzona w takim tempie. Biskup Xu Wei-fan przyznaje, że zbyt późno zareagował na działania władz. Prosił wiernych, aby wybaczyli mu trwającą kilka miesięcy pasywność.

 

Duchowni diecezji zwrócili się do władz prowincji Wēnzhōu z żądaniem natychmiastowego wstrzymania „bezsensownej kampanii niszczącej chińską tradycję i kulturę”. W długim liście protestacyjnym czytamy m.in. „Polityka władz skierowana przeciwko chrześcijanom jest i błędna i niesprawiedliwa. Głównie dlatego, że zniszczono wiele świątyń, powstałych na podstawie oficjalnych zezwoleń. A te świątynie chrześcijańskie, które jeszcze stoją, pozbawiane są krzyży – znaku naszej wiary”. Zdaniem chińskiego biskupa hierarchy działania władz przyczyniają się też do pogłębienia społecznego konfliktu.

 

W wywiadzie udzielonym „Famiglia Christiana”, Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej powiedział, że Kościół katolicki w Chinach prowadzi „żywą i aktywną działalność”. - Tamtejszy Kościół – dodał Parolin – chce być wierny Ewangelii i, mimo złożonej sytuacji, dąży do konstruktywnego dialogu z władzami Państwa Środka.

 

Źródło „Radio Vaticana”

ChS


DATA: 2014-08-20 10:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@MufTur: w naukach Jezusa Chrystusa, który przepowiedział że Jego wyznawcy będą w znienawidzeni i prześladowani przez sługi szatana, w tym wszelkiej maści lewactwo.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Gdzie można znaleźć informacje o tym, DLACZEGO chińskie władze niszczą kościoły i prześladują chrześcijan?
ponad 4 lata temu / MufTur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "24827"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.