DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Chiny: kolejne przejawy antychrześcijańskiej histerii

Chiny: kolejne przejawy antychrześcijańskiej histerii
REUTERS / FORUM

W jednej tylko prowincji na wschodzie (Zhejiang) lokalne władze od początku roku zerwały 360 krzyży z chrześcijańskich (głównie katolickich) kościołów. Działalność ta ma stanowić zakrojoną na szeroką skalę akcję zastraszania katolików. Poinformowali o tym przedstawiciele Gesellschaft für bedrohte Völker (Wspólnota Ludzi Zagrożonych).

 

„Fala nienawiści i trudnej do opisania histerii skierowana jest przeciwko legalnie zarejestrowanym i legalnie funkcjonującym kościołom. Władze tłumaczą nam natomiast coś zupełnie innego, bez przerwy przekonując, że zdejmują krzyże z kościołów postawionych nielegalnie. Lokalne, głównie nie katolickie kościoły, do których uczęszcza bardzo mało wiernych, nie są w ogóle ruszane” – mówi Ulrich Delius, azjatycki przedstawiciel Gesellschaft für bedrohte Völker.

 

Liczba chińskich katolików jest niezwykle trudna do oszacowania. Według różnych danych w Chinach mieszka dziś od 10 do 12 milionów katolików, a spotkać też można opracowania wskazujące, że w Państwie Środka mieszka obecnie… 50 milionów chrześcijan. Choć bardziej zasadne byłoby tu pytanie o jakość niż o ilość…

 

W innych miejscach Państwa Środka, informuje Gesellschaft für bedrohte Völker, od początku roku zrównano z ziemią dziesiątki kościołów. Dotyczy to zarówno świątyń katolickich jak i protestanckich (w Chinach jest obecnie co najmniej 15 milionów protestantów).

 

ChS

Źródło  www. katolik.ru

 


DATA: 2014-07-07 09:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A bramy piekielne Go nie zwyciężą
ponad 4 lata temu / pulus
 
A propos ilości i jakości. Byłem w takim protestanckim kościele. Było jedno i drugie. Chociaż chińskiego nie znam to oni "odważnie" i "bez zahamowań" wyznają swoją wiarę. To się po prostu dało odczuć.
ponad 4 lata temu / rick
 
dlatego nie wolno kupować rzeczy made in china, bo im wierzyc nie można, co ostatnio wlosi oglosili o butach robionych w Chinach kupujcie mozliwie wszystko co polskie
ponad 4 lata temu / chiny nie sa wiarygodne
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "24067"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.