DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Chile: administrator apostolski nie udzielał Komunii klęczącym wiernym

Chile: administrator apostolski nie udzielał Komunii klęczącym wiernym

Administrator apostolski diecezji Santiago de Chile nie chciał podczas Mszy świętej udzielić Komunii tym wiernym, którzy pragnęli przyjąć Chrystusa na kolanach.

 

Podczas Mszy krzyżma świętego w Wielki Czwartek doszło w katedrze w chilijskiej stolicy do poważnego skandalu. Bp Celestino Aós Braco OFM Cap, od marca tego roku pełniący funkcję administratora apostolskiego archidiecezji Santiago, nie udzielał Komunii świętej tym wiernym, którzy chcieli przyjąć ją w pozycji klęczącej.

 

Rzecz została uwieczniona na transmisji wideo z Mszy świętej opublikowanej w sieci.

 

Wierni, którzy przyjmowali Eucharystię stojąc, mogli zrobić to zarówno na język jak i do ręki. Na klęcząco nie było to jednak w ogóle możliwe.

 

I tak na nagraniu widać kobietę, która chce przyjąć Komunię na kolanach; biskup stojąc przed nią trzyma Ciało Chrystusa tak wysoko, że ta nie może go dosięgnąć. Biskup krótko z nią rozmawia i udziela Eucharystii dopiero, gdy kobieta wstaje. Później w ten sam sposób administrator apostolski potraktował jeszcze dwie osoby, mężczyznę i kobietę; ta ostatnia Komunii ostatecznie w ogóle nie przyjęła.

 

Jak podkreśla portal Kath.net, jest ponadto rzeczą wyjątkowo niewłaściwą, że podczas Komunii świętej kamerzysta stał tuż obok biskupa i w tym tak ważnym dla wiernych momencie, gdy przyjmowali Ciało Chrystusa, filmował z niezwykle bliskiej odległości ich twarze. To biskupowi nie przeszkadzało, ale pobożna postawa wiernych – już tak.

 

Praktyka administratora apostolskiego nie może być uzasadniona żadnymi względami; nie ma mowy o higienie, bo klęczenie nie rożni się tu niczym od stania. Wygląda więc to na zwykłą niechęć wobec takiej tradycyjnej i właściwej formy katolickiej pobożności.

 

Źródło: Kath.net

Pach

 

 

Od 1:41:40

 

 

 ***

Powyższy tekst jest jednym z licznych artykułów świadczących o olbrzymim kryzysie w Kościele. Ale zawsze pamiętamy, że Kościół to nasza Matka, to Chrystusowa Owczarnia, której – jak obiecał Jej Najświętszy Założyciel – bramy piekielne nie przemogą. Kościół – jeden, święty, powszechny i katolicki, dostarczyciel jedynej prawdziwej religii, będący Mistycznym Ciałem tego, który jest Prawdą, Drogą i Życiem istniał będzie zawsze. Był już wszakże targany licznymi kryzysami, prześladowaniami i upadkami – mimo tego zawsze wychodził z kłopotów i powstawał, by przekazywać wszystkim narodom Słowo Boże. Nie ustawajmy w modlitwie za naszych kapłanów i biskupów i Ojca Świętego, za nasze katolickie rodziny i katolickie społeczeństwo. Nie ustawajmy w modlitwie za osoby takie jak opisane w powyższym tekście – ta modlitwa jest im niezwykle potrzebna! Trwajmy przy tym w świętej wierze katolickiej, której zasad, dogmatów, prawd i tradycji nie da się zmienić – a w sprawach takich jak opisana w powyższym tekście, zaglądajmy do Katechizmu Kościoła Katolickiego, w którym wciąż odnaleźć możemy słuszne odpowiedzi na dręczące nas pytania.


DATA: 2019-04-26 10:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ccc
ponad 1 rok temu / za
 
@Michu masz rację, że nie zasługuje on na to, ale niestety wciąż jest ojcem Martinem, a nie zwykłym Martinem działaczem lgbt. My to widzimy, jednak nie widzą tego jego zwierzchnicy, zamiast ukarać gorszyciela cieszy się on uznaniem Watykanu.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
szkoda Kościoła, że ma takie "sługi"
ponad 1 rok temu / kin
 
To skandal. Trzeba tutaj zaznaczyć, że w Milowce diecezja bielsko-żywiecka księża zmuszali wiernych do przyjmowania komunii św. na stojąco. ten proceder trwa nadal. Kiedy przebudzą się biskupi i udzielą takim księżom ostrej reprymendy. Kiedy przebudza się proboszczowie. Ci śpią nadal. Nawet na siłę prowadzą protestantyzację Kościoła. Tak dzieje się w tej Milówce skąd są Golce.
ponad 1 rok temu / wierny
 
należy natychmiast odsunąć go od publicznego odprawiania Mszy Św.
ponad 1 rok temu / alex
 
Po co pisać o tym osobniku per "ojciec"?
ponad 1 rok temu / @ Michu
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.